جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
تبلیغات در اناردونی
آخرین مطالب

کنترل سنتر آی او اس ۱۸ دارای چند صفحه خواهد بود!

کنترل سنتر آی او اس 18 دارای چند صفحه خواهد بود!
فهرست مطالب

سرانجام در روز دوشنبه، اپل در رویداد WWDC به طور رسمی از آی او اس ۱۸ رونمایی خواهد کرد. طبق شایعات اخیر، در این بروزرسانی با باز طراحی کنترل سنتر آی او اس ۱۸ رو به رو خواهیم بود. در ادامه این مطلب از انارمگ همراه ما باشید تا به بررسی شایعات پیرامون این خبر بپردازیم.

قابلیت‌های جدید کنترل سنتر آی او اس ۱۸

قابلیت‌های جدید کنترل سنتر آی او اس 18
قابلیت‌های جدید کنترل سنتر آی او اس ۱۸

یکی از ویژگی‌های اصلی این کنترل سنتر جدید، امکان قرار دادن کنترل‌ها در چندین صفحه جداگانه، به جای نمایش تک صفحه‌ای موجود است. مارک گورمن از بلومبرگ در این باره می‌گوید:

“کنترل سنتر جدید آی او اس ۱۸ یک رابط کاربری به‌روز شده دریافت می‌کند که به دکمه‌های میانبر امکان می‌دهد تا در نمای کنترل سنتر مجددا مرتب شوند و در صفحه‌های مختلف قرار بگیرند. همچنین دارای یک ویجت موسیقی جدید و یک رابط آپدیت شده برای کنترل لوازم خانگی هوشمند خواهد بود.”

از زمان انتشار آی او اس ۱۰ تا کنون، اپل نسخه‌ای از Control Center را ارائه داده است که تنها در چندین صفحه خلاصه می‌شود. شما می‌توانید تنها بین سه دسته از کنترل‌ها جابه‌جا شوید، اما متاسفانه این کنترل‌ها قابلیت تنظیم ندارند. حال در آپدیت آی او اس ۱۸ شاهد ایجاد تغییرات مثبت و ایجاد یک کنترل سنتر قدرتمند و قابل تغییر خواهیم بود.

ایجاد کنترل سنتر در چند صفحه اختصاصی

ایجاد کنترل سنتر در چند صفحه اختصاصی
ایجاد کنترل سنتر در چند صفحه اختصاصی

در حال حاضر، کنترل سنتر آی او اس ۱۷ چند گزینه سفارشی سازی دارد. می‌توانید Settings را باز کرده و به Control Center بروید، سپس کنترل‌های خاصی را که در کنترل سنتر ظاهر می‌شوند را تغییر دهید، اما امکان تنظیم برخی از کنترل‌های خاص را ندارید. کنترل‌هایی مانند Now Playing و Focus ثابت هستند و نمی‌توانید مکان آن‌ها را تغییر داده و یا آن‌ها را حذف کنید.

گورمن در گزارشات خود بیان کرده که در آی او اس ۱۸، قدرت سفارشی‌سازی بیشتری به کاربران داده می‌شود.

در نظر بگیرید که اپل طی چند سال اخیر با سیستم ویجت iOS چه کرده است! ویجت‌ها را می‌توان در صفحه اصلی و صفحه قفل قرار داد و سازماندهی کرد تا دقیقا آن دسته از کنترل‌هایی را که اهمیت بالاتری دارند، ارائه دهند. در نتیجه به نظر می‌رسد که باید در انتظار تغییراتی مشابه در کنترل سنتر باشیم.

به این صورت، می‌توانید کنترل‌ها را مستقیما در رابط مرکز کنترل مرتب کرده، اضافه یا حذف کنید و دیگر نیازی نیست برای انجام این تغییرات، وارد تنظیمات آیفون شوید.

یکی از قابلیت‌های جدید کنترل سنتر، توانایی ایجاد چندین صفحه از کنترل‌ها خواهد بود. در آی او اس ۱۸ باید بتوانید صفحات کاملا قابل تنظیم مطابق با نیازهای خود ایجاد کنید. درست مانند صفحات هوم اسکرین با استفاده از برنامه‌ها و ویجت‌ها.

ورود برنامه‌های شخص ثالث به کنترل سنتر

این فکر که اپل، راه کنترل سنتر را برای توسعه‌دهندگان شخص ثالث باز کند، شگفت انگیز است. بدین ترتیب، این برنامه‌ها می‌توانند کنترل‌های سفارشی خود را در آن‌ جا ارائه دهند. این دقیقا همان کاری است که اپل در سال‌های اخیر با ویجت‌ها انجام داد.

برای آشنایی با ترفندهای تنظیم بهتر کنترل سنتر آیفون روی لینک کلیک کنید.

در انتظار تغییرات کنترل سنتر

ما همچنان مشتاق هستیم تا در روز دوشنبه با امکانات جدید کنترل سنتر آی او اس ۱۸ آشنا شویم. بازطراحی کنترل سنتر آیفون می‌تواند راهی برای تبلیغات اپل در جهت ارائه گزینه‌های سفارشی‌سازی بیشتر برای کاربران آیفون باشد. به این صورت، همان‌طور که در آی او اس ۱۸ می‌توانید صفحات اصلی آیفون را سفارشی کنید، می‌توانید کنترل سنتر را نیز به دلخواه خود تنظیم نمایید. کدام تغییر در مرکز کنترل آیفون برای شما جالب و مفید است؟ آیا فکر می‌کنید که اپل Control Center را برای برنامه‌های شخص ثالث باز خواهدکرد؟ خوشحال می‌شویم نظرات خود را با ما و سایر کاربران در میان بگذارید.

برچسب‌ها: /
به اشتراک گذاری:
Picture of بهاره
بهاره
بهاره هستم، عاشق سفر و ماجراجویی! از سال 98 وارد دنیای سئو و نویسندگی شدم. برای من این کار هم یه جور ماجراجوییه، چون هر روز یه چیز جدید یاد می گیرم!
مطالب تصادفی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *