جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
تبلیغات در اناردونی
آخرین مطالب

معرفی AI اپل، آپدیت iOS 18 و ویژن او اس جدید؛ انتظارات از WWDC 2024 اپل

معرفی AI اپل، آپدیت iOS 18 و ویژن او اس جدید؛ انتظارات از WWDC 2024 اپل
فهرست مطالب

شایعه شده که کمپانی اپل در تاریخ ۲۱ خرداد سال جاری‌(۱۰ ژوئن ۲۰۲۴) و در رویداد WWDC 2024 خود از نرم‌افزارهای جدید و سخت‌افزار احتمالی خود رونمایی خواهد کرد. برای اطلاع از جزئیات این خبر در این مطلب از انارمگ ما را همراهی کنید.

رویداد مذکور معمولاً در اولین روزهای ماه ژوئن برگزار می‌شود که دیدی کلی از نرم‌افزار و سیستم عامل آینده اپل را در اختیار توسعه دهندگان و برنامه نویسان قرار می‌دهد. دولوپرها نیز بر این اساس کد نویسی‌های خود را ترتیب داده و آماده ورود به دنیای جدید نرم‌افزاری و سخت‌افزاری کمپانی اپل می‌شوند.

WWDC از یک رویداد عمدتاً حضوری به یک رویداد آنلاین تبدیل شده است و هنوز مخاطبان خاص خود را در گوشه گوشه دنیا دارد.

کمپانی اپل با راه‌اندازی اپل ویژن پرو در اوایل ۲۰۲۴ و همچنین انتشار آی او اس ۱۷ با ویژگی‌های جدید برای مقابله با قوانین اروپایی، حرف‌هایی جدید برای رویداد ماه خرداد دارد.

رویداد WWDC 2024

اگر شما هم منتظر برگزاری رویداد مذکور هستید و از طرفداران کمپانی اپل به شمار می‌روید، در ادامه این مطلب جزئیات آن را می‌خوانید.

تاریخ دقیق برگزاری رویداد ۲۰۲۴ اپل

در ۷ فروردین، شرکت اپل اعلام کرد که رویداد WWDC 2024 از روز ۲۱ خرداد شروع می‌شود و تا آخر ۲۵ خرداد ادامه پیدا خواهد کرد.

از زمان شیوع ویروس کرونا که رویداد مذکور به صورت مجازی برگزار شد، اپل سعی دارد بخشی از آن را به صورت حضوری برگزار کند. امسال نیز قرار است در تاریخ ۲۱ خرداد، رویداد در اپل پارک برگزار شود و دولوپرها به صورت حضوری در این رویداد گرد هم آیند. سپس باقی رویداد به صورت مجازی ادامه خواهد یافت.

نرم‌افزارهای احتمالی در WWDC 2024

انتظار می‌رود نام گذاری نرم‌افزارهای کاربردی اپل به شکل زیر باشد:

  • آی او اس ۱۸
  • آیپد او اس ۱۸
  • تی وی او اس ۱۸
  • واچ او اس ۱۱
  • مک او اس ۱۵
  • ویژن او اس ۲

لازم به ذکر است که نام macOS Sonoma را تا زمان رونمایی اپل از سیستم عامل جدید، نمی‌دانیم و باید منتظر بمانیم.

رونمایی از نرم‌افزارهای مختلف اپل در سال 2024
رونمایی از نرم‌افزارهای مختلف اپل در سال ۲۰۲۴

سیستم عامل اپل ویژن پرو در نسخه ۱ در دسترس است و به احتمال زیاد، کمپانی اپل از نسخه دوم آن در این رویداد رونمایی خواهد کرد.

هوش مصنوعی اپل و قابلیت‌های accessibility

در ماه اکتبر شایعه شده بود که اپل در آی او اس ۱۸، از هوش مصنوعی خود استفاده می‌کند. احتمالاً AI اپل شامل یک ربات چت به نام Apple GPT بوده و همچنین آزمایش‌هایی بر روی ابزارهایی برای مراقبت از مشتری داخلی اپل است.

پیش بینی می‌شود هوش مصنوعی اپل در آی او اس ۱۸ در راستای کمک به کاربران برای نوشتن در Pages و همچنین ساخت اسلاید در Keynote خواهد بود.

بدیهی است که عملکرد Siri در سیستم عامل جدید اپل ارتقاء خواهد یافت، زیرا نحوه پرسیدن سؤالات از سیری و تکمیل خودکار جملات توسط Messages بهبود می‌یابد.

از طرفی دیگر، به‌کارگیری هوش مصنوعی اپل در سیستم عامل جدید، کمکی بسیار بزرگ برای کاربران محیط Xcode است. به عبارتی، هوش مصنوعی قادر به پیش بینی و تکمیل بلوک‌ کدهای نیمه کار است و کدنویسی را برای دولوپرها بسیار ساده می‌سازد.

هوش مصنوعی اپل در رویداد WWDC 2024
هوش مصنوعی اپل در رویداد WWDC 2024

احتمال این که AI اپل پس از خرید دامنه‌های دیگر، به برنامه‌های iWork اپل توسعه یابد بسیار زیاد است. ساخت تصاویر متحرک و ثابت نیز از دیگر دستاوردهای محققان کمپانی اپل با استفاده از هوش مصنوعی است.

دسترسی به اپ استور هوش مصنوعی، از برنامه‌ها و اهداف آینده کمپانی اپل به شمار می‌رود.

لازم به ذکر است که اپل برای گسترش AI خود، با گوگل و بایدو نیز صحبت کرده و این موضوع نشان‌دهنده اهداف بلند مدت اپل است.

برخی از گزارشات ماه مارس حاکی از این بود که در آی او اس ۱۸ و مک او اس ۱۵ قرار است با Voice Shortcuts برای تبدیل ویژگی‌های دسترسی به نوشتار مواجه شویم. Live Speech و Personal Voice for Live Speech در این مورد بهبود خواهند یافت و به کاربران در یافتن عبارات پرکاربرد کمک خواهند کرد.

کنترلرهای مربوط به فونت، شرایط تنظیم کردن فونت در چند برنامه را به صورت همزمان فراهم می‌کند و بدین ترتیب دیگر نیازی نیست تا در هر برنامه به صورت مجزا، این تنظیمات را انجام دهید.

گزینه‌های سفارشی سازی هوم اسکرین در آی او اس ۱۸ به همراه رویداد WWDC 2024 معرفی می‌شوند. آی او اس ۱۸ در تمامی آیفون‌های تحت پشتیبانی آی او اس ۱۷ در دسترس است، اما آیپد او اس جدید در آیپدهایی که از تراشه A10X Fusion و قبل‌تر برخوردار هستند، ران نخواهد شد.

یکی از شایعات منتشر شده حاکی از این بود که اپل سعی دارد آی او اس ۱۸ را بسیار شبیه به ویژن او اس بسازد که گرچه احتمال کمی دارد، اما بنابر اهداف جاه طلبانه اپل غیر ممکن نخواهد بود.

سخت‌افزار در WWDC 2024

گرچه کمپانی اپل بیشتر بر ارتقای نرم‌افزارها متمرکز است، اما رونمایی از سخت‌افزارهای جدید که بیشتر مربوط به دولوپرها است را نیز در برنامه خود دارد. ارتقای مک استودیو و مک پرو از جمله این موارد به شمار می‌رود.

برخی از گزارشات نشان می‌دهند که در میانه سال ۲۰۲۴‌(احتمالاً همزمان با رویداد WWDC 2024)، یک مک استودیوی ارتقاء یافته با تراشه M3 Ultra به بازار عرضه خواهد شد.

معرفی محصولات سخت‌افزاری اپل در WWDC 2024
معرفی محصولات سخت‌افزاری اپل در WWDC 2024

پیش بینی می‌شود که اپل با اتصال دو تراشه M3 Max، بخواهد این تراشه جدید را راه‌اندازی کند و این نشان‌دهنده عملکرد دو برابری آن نسبت به تراشه M3 Max خواهد بود.

از طرفی دیگر، در یکی از گزارشات ماه دسامبر به ارتقای مک استودیو و مک پرو در اواخر سال ۲۰۲۴ اشاره شده بود که احتمال رونمایی از این دو سخت‌افزار در رویداد WWDC 2024 را کاهش می‌دهد.

محصولات در رویداد WWDC 2024

علاوه بر محصولاتی که در بالا به آن اشاره شد، ممکن است اپل بخواهد در رویداد پیش رو از دستگاه‌های جدیدی‌(مانند اپل ویژن پرو در سال ۲۰۲۳) رونمایی کند که در حال حاضر بعید به نظر می‌رسد. به هر حال، باید منتظر برگزاری رویداد WWDC 2024 بمانیم تا از واقعیت آگاه شویم. برای اطلاع از ویژگی‌هایی که با ویژن او اس ۲ به اپل ویژن پرو می‌آید، کلیک کنید.

برچسب‌ها: /
به اشتراک گذاری:
Picture of مهرناز
مهرناز
مهرناز هستم و با وجود این که شغلم ارتباطی با مدرک تحصیلی من نداره، علاقمندی به نکات سئوی سایت و نویسندگی، من را به سمت این حرفه کشونده و حدود ۴ سال است که در این زمینه مشغول به کار هستم.
مطالب تصادفی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *