جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
تبلیغات در اناردونی
آخرین مطالب

نسخه جدید بتا برای macOS 10.15.5 منتشر شد

Battery Health Management
فهرست مطالب

شرکت اپل در روز گذشته، نسخه دوم بتا از macOS 10.15.5 (کاتالینا) را برای توسعه‌دهندگان منتشر کرد. این اتفاق یک روز پس از منتشر شدن نسخه جدید بتای ساخته شده برای iOS 13.4.5 ،iPadOS 13.4.5 ،tvOS 13.4.5 و watchOS 6.2.5 صورت گرفت. این نسخه تاکید عمده‌ای بر روی مدیریت سلامت باتری مک‌بوک‌ها دارد. این نسخه در سایت مرکز توسعه‌دهندگان اپل برای دانلود و نصب قرار داده شده است و نسخه عمومی به زودی در سایت Apple Beta Software Program در دسترس قرار خواهد گرفت.

Battery Health Management

قابلیت جدید Battery Health Management یا مدیریت سلامت باتری، برای بهبود طولانی مدت سلامت باتری مک‌بوک‌ها طراحی شده است. گفته می‌شود که هدف اصلی این قابلیت، کاهش سرعت خراب شدن شیمیایی باتری مک‌بوک‌ها، بدون در خطر انداختن باتری آن‌ها است.

برای مثال، در صورتی که مک‌بوک شما اغلب اوقات در حال شارژ شدن است، Battery Health Management از شارژ شدن کامل مک‌بوک شما جلوگیری می‌کند؛ البته این ویژگی هم اکنون تنها بر روی دستگاه‌هایی که از طریق Thunderbolt 3 شارژ می‌شوند قابل اجرا است و هنوز برای MagSafe در دسترس نیست.

نحوه کار کردن این ویژگی به این صورت است که با آنالیز کردن دمای باتری در گذر زمان و الگوی شارژ کردن دستگاه یا به عبارت ساده‌تر، با بررسی این که آیا دستگاه اغلب بعد از خالی شدن کامل شارژ دوباره کاملا شارژ می‌شود و یا دستگاه اغلب به صورت کامل شارژ شده است، تصمیم می‌گیرد که دستگاه را از شارژ شدن به صورت کامل باز دارد تا عمر باتری در گذر زمان بیشتر شود. 

در مورد امنیت Battery Health Management باید گفت که این قابلیت جدید تمام اطلاعات مربوط به شارژ کردن را در درون دستگاه نگه می‌دارد، اما در صورتی که کاربر بخواهد، می‌تواند این آمار را با اپل به اشتراک بگذارد. در نهایت باید گفت که گزینه Battery Health Management به صورت خودکار فعال می‌شود و در صورتی که کاربر بخواهد آن را خاموش کند، می‌تواند از System Preferences و در پایین قسمت Energy Saver این گزینه را غیر فعال نماید.

برچسب‌ها: / / / / /
به اشتراک گذاری:
Picture of نارین دورکاوان
نارین دورکاوان
مطالب تصادفی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *