انارمگ
۰

تغییرات جدید اپل واچ چه خواهد بود؟

تغییرات جدید اپل واچ چه خواهد بود؟

کمپانی اپل در نظر دارد تغییراتی بزرگ را در اپل واچ جدید ایجاد کند که نام اپل واچ را نیز به نام Apple Watch X تبدیل می‌کند. اگر شما هم قصد خرید اپل واچ مدل جدید را دارید بهتر است در این مطلب از انارمگ با ما همراه باشید تا تغییرات جدید اپل واچ را بدانید.

تغییرات جدید اپل واچ

همان‌طور که در ابتدای مطلب به آن اشاره کردیم، اپل واچ جدید به نام Apple Watch X خوانده می‌شود و به همراه ۳ تغییر بزرگ در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت.

طراحی جدید

از زمان معرفی اپل واچ در سال ۲۰۱۴ تاکنون، ۱۰ سال می‌گذرد و اکنون بزرگ‌ترین تغییرات مربوط به این گجت پوشیدنی پر طرفدار را شاهد خواهیم بود. اولین بخش از تغییرات جدید اپل واچ مربوط به طراحی آن است.

بر اساس گزارشات به دست رسیده، اپل واچ جدید از ضخامت کمتری برخوردار است و از یک بند مغناطیسی جدید بهره خواهد برد. این موضوع نشانگر این است که بندهای فعلی اپل واچ شما با Apple Watch X سازگار نخواهد بود.

هنوز مشخص نیست که اپل واچ جدید در سال ۲۰۲۴ رونمایی خواهد شد و یا در سال ۲۰۲۵. به همین دلیل، برای خرید این اپل واچ باید منتظر بمانیم.

سنجش فشار خون

شرکت اپل از همان ابتدا به فکر ارائه قابلیتی برای سنجش و کنترل فشار خون در اپل واچ بوده و پیش بینی می‌شود بالاخره در اپل واچ پیش رو این ویژگی را در دسترس کاربران قرار دهد.

ارائه اولین سنسور فشار خون در ساعت اپل را به همراه ۲ تغییر دیگر اپل واچ شاهد خواهیم بود.

تغییرات جدید اپل واچ

تغییرات جدید اپل واچ

گرچه این سنسور، خوانش سیستولیک و دیاستولیک را به طور دقیق به کاربران نمایش نمی‌دهد، اما روند تغییرات فشار خون کاربر را در طول زمان ثبت می‌کند. بدین معنی که در زمان افزایش فشار خون، به کاربر هشدار می‌دهد و از او می‌خواهد تمامی تغییرات بدن در آن زمان را یادداشت کند.

کمپانی اپل در تلاش است تا بتواند اعداد مربوط به فشار خون را به طور دقیق به کاربران نمایش دهد، اما به گفته Bloomberg به زودی به این هدف دست پیدا نخواهد کرد.

سنسور تشخیص آپنه خواب

عملکرد این سنسور در اپل واچ همانند بسیاری از ویژگی‌های سلامت دیگر در اپل واچ است. بدین معنی که به محض تشخیص مشکلی در خواب افراد، به آن‌ها پیشنهاد می‌کند برای انجام آزمایشات و چک‌آپ پزشکی به یک متخصص مراجعه کنند.

روش تشخیص آپنه خواب بدین شکل است که خواب کاربر در مدت زمانی مشخص و در طول شب بررسی می‌شود. سپس بر اساس نتایج به دست آمده از نحوه تنفس و خواب افراد، امکان بروز آپنه خواب را می‌سنجد. در صورتی که کاربر مستعد این بیماری باشد زودتر از موعد به او اطلاع می‌دهد. این مورد از تغییرات جدید اپل واچ، گامی بزرگ در شناسایی و جلوگیری از آپنه خواب در ساعت اپل به شمار می‌رود.

زمان عرضه اپل واچ جدید

بنابر گزارشات موجود، ممکن است قابلیت‌های تشخیص آپنه خواب و فشار خون در اپل واچ جدید در سال ۲۰۲۴ عرضه شود، اما طراحی جدید آن بعدها به صورت مستقل ایجاد شود.

به عنوان یکی دیگر از تغییرات جدید اپل واچ، ویژگی تشخیص قند خون در اپل واچ، در آینده‌ای نامشخص در دسترس قرار خواهد گرفت. برای اطلاع از نحوه روشن کردن قابلیت دابل تپ در اپل واچ بر روی مطلب مذکور کلیک کنید. به نظر شما چه تغییرات دیگر در اپل واچ می‌تواند کاربران این محصول را شگفت‌زده کند؟ در بخش کامنت‌ها بنویسید.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه‌ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت‌ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید، تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید، تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *