مشخصات آیفون SE 3؛ ظاهری قدیمی با سخت‌افزاری جدید

پس از مدت ها انتظار، اواخر ماه گذشته اپل آیفون ۱۳ را معرفی کرد تا به شایعات فراوانی حول این دستگاه خاتمه دهد. اما حالا به نظر می رسد که اپل قصد دارد عرضه نسل بعدی آیفون SE را آغاز کند. طبق گزارش های مختلف، سخت‌افزار آیفون SE 3 قرار است به کلی ارتقا یابد اما از لحاظ طراحی بدنه و ظاهر، تفاوت محسوسی با مدل های قبلی ندارد. به احتمال زیاد اپل می خواهد ارزان‌ترین آیفون خود را بسیار قدرت‌مندتر از مدل فعلی SE عرضه کند.

بر اساس گزارشی از Macotakara، وب‌سایت ژاپنی حوزه اپل، منبع موثق چینی به آن ها اطلاع داده است که آیفون SE جدید همچنان از صفحه نمایش ۴.۷ اینچی Retina HD و تاچ آیدی بهره خواهد برد. به همین دلیل این دستگاه تنها آیفونی در سال ۲۰۲۲ خواهد بود که دارای دکمه Home می باشد. در میان تمام دستگاه های اپل، فقط آیفون SE 3 و آیپد نسل نهم که به تازگی عرضه شده است، دکمه Home دارند.

اما در اجزای داخلی این گوشی هوشمند، تغییرات چشمگیری اعمال خواهد شد. لین وب‌سایت ژاپنی باور دارد که آیفون SE 3 بعدی دارای جدیدترین پردازنده اپل، چیپ A15 بیونیک، می باشد که یک تغییر عظیم نسبت به پردازنده A13 مدل فعلی است. البته این وب‌سایت مشخص نکرده است که کدام مدل چیپ A15 در SE به کار خواهد رفت چرا که اپل از پردازنده ای متفاوت در مدل های آیفون ۱۳ استفاده کرده است.

  • آیفون ۱۳: (۳.۲۳GHz, 4-core GPU)
  • آیفون ۱۳ پرو: (۳.۲۳GHz, 5-core GPU)
  • آیفون مینی: (۲.۹۳GHz, 5-core GPU)
آیفون ۱۳، آیفون ۱۲ یا آیفون SE؛ کدامیک را بخریم؟ – کلیک کنید

همچنین macotakara گفته که آیفون SE از همان مودم Qualcomm Snapdragon X60 5G که در آیفون ۱۳ به کار رفته است، بهره خواهد برد. شایعات قبلی حاکی از این بودند که نسل دوم آیفون SE “ارزان ترین آیفون ۵G” خواهد بود اما این اولین بار است که در مورد استفاده از یک مودم X60 جدید به جای مودم X55 خبری منتشر می شود.

انتظار می رود که آیفون SE 3 در نیمه اول سال ۲۰۲۲ (احتمالاً ماه مارس یا آوریل) روانه بازار شود. درست همانند زمانی که آیفون SE اصلی در سال ۲۰۲۰ عرضه شد.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

7 + 1 =