جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
تبلیغات در اناردونی
آخرین مطالب

چرا قیمت گوشی های برند آیفون از بقیه گوشی ها بیشتر است ؟

فهرست مطالب

به طور خلاصه، قیمت iPhone (‌ آیفون ) به دلیل کیفیت سخت‌افزار، نرم‌افزار اختصاصی iOS و توانایی همگام‌سازی با سایر دستگاه‌های اپل، یک گوشی با قیمت بیشتر است. با این حال، اگر بحث مقایسه قیمت گوشی در میان باشد، گوشی‌های اندرویدی درجه یک تقریباً به اندازه موبایل آیفون گران هستند. بنابراین، به نظر می‌رسد که آیفون برای افرادی که گوشی‌های اندرویدی ارزان‌تری می‌خرند گران باشد وگرنه هم‌اکنون برخی از گوشی‌های اندرویدی حتی از گران‌قیمت‌ترین آیفون‌ها هم گران‌تر هستند. با این وجود بیایید ببینیم چرا قیمت گوشی آیفون از سایر برندها بیشتر است؟

● سخت افزار با کیفیت بالا

اپل از قطعات سخت‌افزاری با کارایی بالا برای مونتاژ آیفون استفاده می‌کند. این قطعات گران هستند، اما کیفیت، عملکرد و طول عمر بیشتری را تضمین می‌کنند. موبایل آیفون بدون اشکال کار می‌کند اما تلفن‌های اندرویدی گاهی اوقات هنگ می‌کنند.

● طول عمر گوشی آیفون

شاید متوجه شده باشید که تلفن اندرویدی شما عملکرد خوبی را بیش از دو یا سه سال ارائه نمی‌دهد. در مقابل، موبایل آیفون به مدت پنج سال به خوبی کار می‌کند. سازندگان تلفن‌های اندرویدی اغلب در ارائه سخت‌افزاری که از نسخه های بعدی اندروید پشتیبانی کند، کوتاهی می‌کنند. ممکن است تلفن شما با نسخه بعدی اندروید سازگار باشد اما با نسخه‌های بعد از آن سازگار نخواهد بود.

● ارتقاء رایگان iOS

وقتی گوگل نسخه جدیدی از اندروید را منتشر می‌کند، تعداد بسیار کمی از دستگاه‌های اندرویدی قادر به ارتقاء به نسخه جدید هستند. ضمن این که شرکت‌های تولید کننده این به‌روز رسانی‌ها را سریع عرضه نمی‌کنند، و حتی بیش از یکی دو نسخه به‌روز رسانی، آن هم به طور نامنظم و دیر از موعد، ارائه نمی‌دهند درعوض، حتی نسخه‌های قدیمی گوشی موبایل آیفون می‌توانند به راحتی به نسخه‌های جدید iOS ارتقاء یابند. ارتقاء آسان و رایگان iOS ، گوشی آیفون را به روز نگه می‌دارد.

● آیفون امن‌تر است

گوشی آیفون از چندین فناوری ثبت شده توسط Apple Inc استفاده می‌کند. سیستم عامل iOS منحصراً توسط Apple Inc توسعه یافته است. iTunes App Store همچنین از دستورالعمل‌های بسیار سختگیرانه‌ای استفاده می‌کند که توسط توسعه‌دهندگان برنامه دنبال می‌شود. همه این‌ها اطمینان می‌دهد که موبایل آیفون یک دستگاه بسیار امن است. علاوه بر این، شرکت اپل همچنان در حال کشف حفره‌های امنیتی است. همچنین، iOS تنها امکان نصب برنامه‌هایی را می‌دهد که در App Store در دسترس هستند. بنابراین ریسک ناشی از برنامه‌های متفرقه با کیفیت پایین از بین می‌رود.

اما گوشی های اندرویدی توسط توسعه‌دهندگان متعددی توسعه یافته‌اند که اندروید را با توجه به نیاز خود سفارشی می‌کنند. اندروید به شما امکان می‌دهد برنامه‌ها را از مکان‌های دیگر به غیر از فروشگاه Play بارگیری و نصب کنید. چنین برنامه‌هایی توسط گوگل بررسی نمی‌شود و ممکن است حاوی نرم‌افزارهای مخرب باشد.

ComputerWorld گزارش داد که حداقل ۲۰ درصد از برنامه های اندروید دارای مشکل امنیتی بالقوه هستند. سرپرست تیم اندروید گوگل همچنین می‌گوید: «ما نمی‌توانیم تضمین کنیم که اندروید ایمن طراحی شده است»

● مناسب بودن iOS

اگرچه اندروید توسط گوگل توسعه یافته است، اما این سیستم عامل می‌تواند توسط سازندگان گوشی سفارشی شود. تقریباً همه تولیدکنندگان تلفن متناسب با دستگاه‌های خود تغییراتی در اندروید ایجاد می‌کنند. این تغییرات ممکن است گاهی اندروید را آسیب پذیر کند. از طرف دیگر، iOS به طور کامل در یک جا نوشته شده و آزمایش شده است، یعنی در Apple Inc. اپل iOS را فقط برای استفاده در iPhone / iPad توسعه می‌دهد.

● همگام سازی با سایر دستگاه های اپل

بسیاری از مردم در حال حاضر صاحب رایانه‌های Mac، Macbooks ، iPads و Apple Watch هستند. برای آن‌ها در هنگام خرید گوشی، انتخاب گوشی آیفون یک انتخاب طبیعی است زیرا همه دستگاه‌های اپل می‌توانند به راحتی با یکدیگر همگام‌سازی شوند. این دستگاه‌ها می‌توانند با یکدیگر ارتباط برقرار کرده و داده‌ها را بین خود به اشتراک بگذارند. این امر زندگی را آسان کرده و همچنین بهره‌وری را افزایش می‌دهد.

در مورد اندروید، همگام‌سازی دستگاه ممکن است چندان آسان نباشد زیرا این دستگاه‌ها را شرکت‌های مختلفی تولید می‌کنند.

● ارزش فروش مجدد آیفون

وقتی می‌خواهید موبایل آیفون خود را بفروشید‌، می‌توانید با قیمت گوشی مناسبی بفروشید. این به دلیل عملکرد ثابت و طول عمر دستگاه است. مردم آیفون‌های دست دوم می‌خرند زیرا معتقدند که حتی گوشی آیفون قدیمی نیز مطابق انتظار کار خواهد کرد. به همین دلیل است که قیمت فروش مجدد موبایل آیفون بیشتر از تلفن‌های اندرویدی است.

● باتری آیفون بیشتر کار می‌کند

به دلیل این که تمام قطعات سخت‌افزاری ازجمله تراشه‌ی اختصاصی و سیستم نرم‌افزاری را یک شرکت و برای یک سیستم عامل طراحی و اجرا می‌کند، تمام تلاش آن این است که این اجزا با هم هماهنگی بهتر، عملکرد بالاتر و بهینه‌تری را تحویل دهند. آیفون‌ها با میزان رم کمتر و مصرف انرژی پایین‌تر قدرت و بازدهی بیشتر و عملکرد بهتر و روان‌تری را نسبت به گوشی‌های اندرویدی ارائه می‌دهند.

● ارزش برند اپل

اپل یکی از شناخته شده‌ترین و معتبرترین برندهای جهان است. بنابراین، طبیعتاً ارزش نام تجاری آن نیز بر قیمت بالای گوشی آیفون تأثیر می‌گذارد.

جدول مقایسه آیفون با اندروید

 

آیفون

اندروید

۱

آیفون محصول اختصاصی شرکت Apple Inc.

اندروید یک سیستم عامل تلفن همراه است که گوگل آن را توسعه می‌هد اما به تولیدکنندگان تلفن اجازه می‌دهد تا اندروید را با توجه به نیاز خود سفارشی کنند.

۲

تصور می شود که گوشی آیفون در برابر حملات بدافزار ایمن‌تر است.

اندروید امنیت کمتری دارد.

۳

آیفون به طور کلی گران‌تر است زیرا فقط شرکت اپل این گوشی را تولید و قیمت آن را تعیین می‌کند.

گوشی‌های اندرویدی توسط تعداد زیادی از تولید کنندگان ساخته می‌شوند و برای فروش بیشتر با پایین آوردن قیمت، با یکدیگر رقابت می‌کنند.

۴

همگام‌سازی گوشی آیفون با سایر دستگاه‌های اپل مانند iPad و Macbook راحت و آسان است.

همگام‌سازی در گوشی‌های اندرویدی با سایر دستگاه‌های دیگر به سازگاری بستگی دارد.

۵

به دلیل هماهنگی و بهینه‌ی بهتر اجزای سخت‌افزاری و نرم‌افزاری، برنامه‌ها را نسبت به گوشی‌های اندرویدی با رم کمتر و مصرف برق پایین‌تر اجرا می‌کند که باعث دوام بیشتر باتری می‌شود.

 

تقریباً همه تولیدکنندگان تلفن، متناسب با دستگاه‌های خود تغییراتی در اندروید ایجاد می‌کنند که باعث می‌شود برای اجرای یک برنامه، نسبت به گوشی آیفون از رم بیشتر و سخت‌افزار قوی‌تر استفاده کنند که به برق بیشتر و باتری بزرگتری نیاز دارد.

۶

سیستم عامل iOS تنها توسط شرکت اپل توسعه یافته است، بنابراین یک نرم افزار بسته است.

اندروید را اگرچه گوگل توسعه می‌دهد اما شرکت‌های سازنده‌ی گوشی تغییرات زیادی روی آن اجرا می‌کنند تا با دستگاه‌های آن‌ها هماهنگ شود.

 

۷

نسخه‌های قدیمی گوشی آیفون را می‌توان به راحتی به نسخه‌های جدید iOS ارتقا داد.

اکثر گوشی‌ها از جدیدترین نسخه‌های اندروید پشتیبانی نمی‌کنند.

۸

ورود برنامه‌های جدید در App Store بسیار دقیق کنترل می‌شود. اپل برنامه‌هایی را که مطابق دستورالعمل‌های آن نباشد، رد می‌کند.

Google Play Store نسبت به برنامه‌های جدید سخت‌گیری نسبتاً کمتری دارد.

۹

برنامه های از پیش نصب شده توسط اپل توسعه یافته و کیفیت خوبی دارند.

برنامه‌های از پیش نصب شده و کیفیت آن‌ها متفاوت است زیرا سازندگان مختلف اندروید را به صورت متفاوتی سفارشی می‌کنند. در گوشی‌های اندرویدی متداول است که نمی‌توانید برخی از برنامه‌های از پیش نصب شده را حذف کنید.

۱۰

آیفون دارای ظرفیت ذخیره‌سازی ثابت است. نمی‌توانید فضای ذخیره سازی را افزایش یا کاهش دهید.

اکثر گوشی‌های اندرویدی امکان ذخیره سازی با کارت‌های پرظرفیت را فراهم می‌کنند.

 

برچسب‌ها: / / / / / /
به اشتراک گذاری:
Picture of نارین دورکاوان
نارین دورکاوان
مطالب تصادفی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *