جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
تبلیغات در اناردونی
آخرین مطالب

مقایسه قدرت و سرعت سخت افزار آیفون ۱۳ پرو و آیفون ۱۲ پرو

تفاوت سرعت آیفون 13 پرو و آیفون 12
فهرست مطالب

با این که مدل های آیفون ۱۳ تا ۲۴ سپتامبر به دست کاربران نمی رسد، آمار و ارقام عملکرد سخت افزاری این گوشی های هوشمند منتشر شده است و همه آن ها حاکی از پیشرفت های چشمگیر در سرعت پردازش و عملکرد گرافیکی چیپ A15 بیونیک هستند. با توجه به این اطلاعات، تفاوت سرعت آیفون ۱۳ پرو و آیفون ۱۲ پرو کاملاً مشهود است و طبق گزارش ها، عملکرد گرافیکی آیفون ۱۳ پرو حدوداً ۵۵ درصد از همتای خود در سری ۱۲ که دارای چیپ پردازنده A14 بود، بهتر است.

روز چهارشنبه در وب سایت Geekbench ارقام و آماری از یک نمونه آزمایشی آیفون منتشر شد که به نظر می رسد همان آیفون ۱۳ پرو باشد. این آیفون با پردازنده A15 و نسخه سیستم عامل iOS 15، در تست های سرعت و قدرت پردازش گرافیکی، امتیاز ۱۴۲۱۶ را کسب کرد. این رقم، افزایش ۵۵ درصدی را نسبت به آیفون ۱۲ پرو و چیپ A14 نشان می دهد (که امتیاز ۹۱۲۳ را کسب کرده بود).

این ارقام و تست ها همچنین اندازه‌ی RAM را هم تعیین کردند؛ اندازه‌ی رم ۵.۵۶ گیگابایت است که در حالت استاندارد و هنگام فعالیت همان ۶ گیگابایت در نظر گرفته می شود. به نظر می رسد که آیفون ۱۳ از همان مقدار RAM بهره می برد که در آیفون ۱۲ به کار رفته بود. به همین دلیل می توان گفت که تفاوت سرعت آیفون ۱۳ پرو و آیفون ۱۲ پرو بیشتر به دلیل قدرت بیشتر چیپ A15 می باشد.

چیپ A15 بیونیک در آیفون ۱۳ پرو و آیفون ۱۳ پرو مکس شامل یک GPU پنج هسته جدید است که خود اپل ادعا می کند عملکرد گرافیکی آن ۵۰ درصد سریع تر از چیپ تمام گوشی های هوشمند دیگر است. همچنین در آیفون ۱۳ و ۱۳ مینی، چیپ A15 دارای یک GPU چهر هسته می باشد که باز هم انتظار داریم عملکرد بسیار بهتری را به نمایش بگذارد.

با این که در مراسم اپل که در آن آیفون ۱۳ معرفی شد، مانور زیادی بر روی قدرت گرافیکی آیفون جدید داده شد، اپل هیچ اطلاعاتی و آماری را در مورد عملکرد CPU آیفون ۱۳ ارائه نکرد اما گفته شد که این آیفون جدید در اجرای بازی های سنگین عملکرد بسیار بهتری خواهد داشت. البته برخی از کارشناسان حدس می زنند که ارائه نشدن آمار و ارقام چیپ A15 از سوی اپل، به این دلیل است که آن ها نتوانسته اند به آن مقدار همیشگی و رسم هر ساله شان، قدرت سخت افزاری آیفون ۱۳ را ارتقا دهند. برای انجام تست های دقیق و به دست آوردن آمار و ارقام رسمی از عملکرد سخت افزار آیفون ۱۳ باید تا عرضه آن منتظر ماند.

برچسب‌ها:
به اشتراک گذاری:
Picture of نارین دورکاوان
نارین دورکاوان
مطالب تصادفی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *