جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
تبلیغات در اناردونی
آخرین مطالب

سیستم عامل iOS 14 قابلیت شارژ باتری ایرپاد را بهینه کرده است

فهرست مطالب

اپل در نسخه جدید سیستم عامل iOS14 قابلیت “شارژ بهینه” باتری ایرپاد را ارائه داده است. این قابلیت که Optimized Battery Charging نام دارد، در سال گذشته برای آیفون‌ها و آیپدها معرفی شد که از فشار و فرسوده شدن باتری در آن‌ها جلوگیری میکند.

به گفته‌ی متخصصان، برای طول عمر باتری نباید آن را همیشه ۱۰۰ درصد شارژ کرد و باید پیش از شارژ کامل دستگاه آن را از شارژر جدا نمود؛ همچنین نباید در حالت شارژ ۱۰۰ درصد برای مدت طولانی نگه داشت.

 قابلیت شارژ بهینه در ایرپاد

 قابلیت شارژ بهینه در ایرپاد بدین صورت عمل میکند که به جای شارژ ۱۰۰ درصدی باتری، آن را تا ۸۰ درصد شارژ میکند و در صورت تشخیص نزدیک شدن به زمان جدا شدن توسط کاربر، به شارژ کردن ادامه میدهد تا باتری برای مدت طولانی در حالت ۱۰۰درصد باقی نماند.

سیستم عاملios14 در ایرپاد
بهبود قابلیت شارژ ایرپاد در سیستم عامل iOS14

افزودن این قابلیت برای ایرپادها توسط اپل در سیستم عامل iOS14 بسیار مفید و قابل تحسین است؛ چرا که در گوشی‌های هوشمند اغلب از باتری‌هایی استفاده می‌شود که تاچند سال به مشکل بر نمیخورند. همچنین همیشه برنامه‌های هوشمندی جهت افزایش عمر باتری وجود دارد که از فرسوده شدن باتری گوشی جلوگیری می‌کند، اما در ایرپادها داستان بصورت دیگریست!

طبق تحقیقات انجام شده عمرمفید باتری‌های ایرپاد چیزی حدود ۱۸ تا ۳۶ ماه است. همچنین در صورت خرابی باتری ایرپاد قابل تعویض و تعمیر نیست و در صورت از بین رفتن، باید دور انداخته شود. پس این قابلیت میتواند گامی نو در جهت طول عمر باتری میلیون‌ها ایرپاد در سراسر دنیا باشد.

سیستم عامل ios14 و قابلیت جدیدش برای ایرپاد
قابلیت شارژ بهینه ایرپاد در سیستم عامل iOS14

اگر شما از جمله کسانی هستید که آیفون یا ایرپاد خود را شب هنگام خواب به شارژ میزنید، این قابلیت جدید اپل در سیستم عامل iOS14، میتواند برای شما بسیار مفید بوده و عمر مفید ایرپاد شما را تا دوبرابر افزایش دهد.

برچسب‌ها: / / / / / / / /
به اشتراک گذاری:
Picture of بهاره
بهاره
بهاره هستم، عاشق سفر و ماجراجویی! از سال 98 وارد دنیای سئو و نویسندگی شدم. برای من این کار هم یه جور ماجراجوییه، چون هر روز یه چیز جدید یاد می گیرم!
مطالب تصادفی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *