جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
تبلیغات در اناردونی
آخرین مطالب

نحوه جست و جو سریع در مک با ابزار اسپات لایت

اسپات لایت در مک
فهرست مطالب

اسپات لایت، یکی از ابزار های فوق العاده جستجو در مک است که توجه چندانی به آن نمی شود. این ویژگی در تلاش است تا کار های مختلفی مانند یافتن پرونده ها تا بررسی آب و هوا و تماس با افراد را برای کاربران مک، راحت تر کند.
ممکن است شما تا به امروز خیلی از این ابزار کاربردی استفاده نکرده باشید،اما ما در این مقاله سعی داریم مزیت های آن را برایتان بررسی کنیم.هنگامی که ویدیو را ویرایش می کنید، هنگام ضبط موسیقی یا نوشتن ایمیل های بی پایان،اسپات لایت بر روی مک شما منتظر است تا به شما کمک کند.  آماده است تا کارهای بیشتری را برای شما انجام دهد، از اتوماتیک کردن کارها گرفته تا جستجوی جزئیات مختلف بیشماری که نیاز دارید. مانند تبدیل ارز، یا واقعاً فقط درباره هر محاسبات ریاضی که ممکن است لازم داشته باشید. به همین دلیل ما تصمیم گرفتیم مقاله ای مبتنی بر نحوه جست و جو در مک با اسپات لایت را برای شما عزیزان آماده کنیم.

آموزش استفاده از اسپات لایت برای جست و جو های ساده

Command را برای باز کردن اسپات لایت فشار بدهید، روی نوار فاصله ضربه بزنید یا روی نماد ذره بین سمت راست انتهای منو کلیک کنید. شروع به تایپ نام سند کنید ، یا چیزی را تایپ کنید که به فایل مورد نظرتان مربوط است. اگر این جست و جوی ساده تنها استفاده شما از اسپات لایت می باشد، این بدان معناست که شما بدون نیاز به جستجو در مک خود، پرونده های خود را پیدا می کنید!

با این حال ، اسپات لایت احتمالاً لیستی طولانی از نتایج را به شما نشان می دهد. توجه داشته باشید که شما می توانید با استفاده از فیلتر های متفاوت،دامنه جستجوی اسپات لایت را محدود کنید که این کار را در قسمت های بعدی به شما آموزش خواهیم داد. برای مثال، تایپ کردن “Resume” در اسپات لایت ممکن است لیستی بسیار طولانی از برنامه های شغلی را که به اولین مکینتاش برمی گردند، نشان دهد. به جای آن Resume date: 2019 تایپ کنید. یا اگر می دانید رسانه ای به نام ” Hello” دارید، Hello kind یا kind:audio را تایپ کنید. 

 

بیشتر اوقات از اسپات لایت برای یافتن پرونده هایی که در مک شما وجود دارد استفاده می شود. شاید دومین کاربرد متداول آن برای جستجوی وب است، زیرا هر زمان که نتواند یک فایل را در مک پیدا کند، به صورت آنلاین جستجو می کند.

خرید و قیمت روز مک بوک پرو اپل – کلیک کنید

نحوه استفاده از اسپات لایت به عنوان یک ابزار مرجع در مک 

اسپات لایت را باز کنید، و به راحتی کلمه مورد نطرتان را تایپ کنید، بعد از لحظه ای ، اسپات لایت تعریف خود را به شما نشان می دهد. همچنین  برای دیدن نتایج یک مسابقه ورزشی می توانید، نام یک تیم مانند “Dodger را تایپ کنید یا متناوباً ،آب و هوا و به دنبال آن نام شهر را تایپ کنید.

اسپات لایت برای چنین جستجو هایی می تواند تعریف، نتیجه یا دما را در  بالای نتایج به شما نشان دهد. علاوه بر این موارد یافته های مرتبط به خواسته شما را که در اینترنت و مک شما نیز وجود دارد،نشان می دهد. بنابراین می توانید حتی نوشته ها یا مدارک قدیمی خود را با استفاده از اسپات لایت پیدا کنید. به همین ترتیب، برای یافتن نتایج محاسبات یا تبدیل نیر می توانید از اسپات لایت استفاده کنید. 

نحوه انجام محاسبات و مکالمات با اسپات لایت

اسپات لایت را راه اندازی کرده و یک سوال ریاضی تایپ کنید، یا یک نماد ارز را به دنبال یک شماره تایپ کنید و سپس صبر کنید، یا یک عدد و سپس یک تبدیل مورد نظر خود مانند ۱۰ ft to meters را تایپ کنید. اسپات لایت به برخی از این موارد به صورت پیش فرض پاسخ می دهد که بسته به مکان شما متفاوت است. اگر می خواهید ۱۰۰ یورو تبدیل کنید و در ایالات متحده هستید ، معادل دلار آمریک را ا به شما نشان می دهد. اگر در انگلیس باشید ، به صورت پیش فرض،پوند استرلینگ را به شما نشان می دهد. اگر می خواهید واحد پول را تعیین کنید می توانید ۱۰۰EUR to USDرا تایپ کنید. همین موارد است که باعث شده جست و جو در اسپات لایت بسیار کاربردی باشد! به نظر می شود باجست و جو در مک با اسپات لایت ،بشود هر کاری را انجام داد!

پس اگر تنها کاری که می خواهید انجام دهید این است که بدانید ۱۰۰ دلار معادل چند  یورو است یا ۵ برابر چیست، دیگر نیازی به انجام کار دیگری نیست. با این حال ، وقتی نتیجه روی صفحه ظاهر شد، می توانید Command-C را نیز فشار دهید تا کپی شود. سپس نتیجه را در هر مکانی که می خواهید ، از جمله مجدداً در اسپات لایت  قرار دهید تا محاسبات بیشتری انجام شود. اگر لازم است این اطلاعات را به شخص دیگری بگویید ، می توانید با استفاده از اسپات لایت آدرس ایمیل او را بیاورید – یا با استفاده از Face Time  با آنها تماس بگیرید.

 

جست و جو در مک با اسپات لایت: برقراری تماس با مخاطبان

اسپات لایت را باز کرده و نام مخاطب خود را را تایپ کنید پس از چند لحظه، نام آنها را نمایش می دهد.اگر در مخاطبین شما باشند نام آنها را انتخاب کرده و Return را بزنید، سپس اسپات لایت یک صفحه با تمام جزئیات تماس آنها را نمایش می دهد. روی یک دکمه کلیک کنید تا با آنها تماس بگیرید یا FaceTime را در آنجا قرار دهید، این یک منطقه است که کمی با  اسپات لایت گیج کننده است. به همین دلیل ما تصمیم گرفتیم مقاله ای مبتنی بر نحوه جست و جو در مک با اسپات لایت را برای شما عزیزان آماده کنیم.

وقتی نام شخصی را جستجو می کنید و اسپات لایت  نام او را برمی گرداند، این کار را با یک پیکان> در کنار آن انجام می دهد، اما توجه داشته باشید که  نمی توانید روی آن کلیک کنید. معنی آن این است که چیزهای بیشتری برای نشان دادن به شما وجود دارد و شما با فشار دادن Return، این جزئیات اضافی را مشاهده خواهید کرد. قبل از انجام این کار، نگاهی به نتایج بیندازید. اسپات لایت همچنین به شما نشان می دهد که آیا یک قرار ملاقات  با آن شخص در آینده  دارید یا خیر. اگر دارید، ممکن است فکر کنید که می توانید با آنها صحبت کنید. و شما برنامه To Do خود را برای یادداشت برداری از طریق اسپات لایت، راه اندازی می کنید.

 

جستجو در مک با اسپات لایت: محدود کردن دامنه جست و جو

برای راه اندازی هر برنامه ای که دارید، اسپات لایت را باز کنید، شروع به تایپ نام برنامه کنید و وقتی آن را دیدید، گزینه Return را فشار دهید. این دامنه نتایج است که اسپات لایت را بسیار مفید می کند. اما همچنین می تواند اسپات لایت را کمی کند کند. راهی وجود دارد که با محدود کردن آنچه اسپات لایت جستجو می کند، سرعت آن را کمی افزایش دهید. در عوض با تعیین محدودیت در هر بار جستجو، می توانید به اسپات لایت بگویید که هرگز به دنبال انواع خاصی از پرونده نباشد. به System Preferences بروید و Spotlight را انتخاب کنید، اطمینان حاصل کنید که نتایج جستجو انتخاب شده است ، سپس هر یک از ۲۰ نوع مورد جستجو در اسپات لایت را علامت بزنید یا آن را بردارید. همین موارد باعث شده تا ما جست و جو در مک با اسپات لایت را به شما عزیزان پیشنهاد کنیم.

حرف آخر

قطعا پس از خواندن این مقاله باید به اهمیت ابزار اسپات لایت پی برده باشید. در ابتدا ممکن است تصور کنید که استفاده از این ویژگی خاص به شما کمکی نخواهد کرد یا حتی کار شما را سخت تر هم می کند. در شروع کار با این ویژگی،شاید این حس شما درست باشد،اما باور داشته باشید پس از آنکه به آن عادت کنید،دیگر نمی توانید هیچ کاری را بدون استفاده از اسپات لایت انجام دهید. مخصوصا اگر در کار ارز های دیجیتال یا فارکس هستید،ویژگی محاسبات و تبدیل ارز ها برای شما بسیار کاربردی خواهد بود. پس حتما سعی کنید از این برنامه جذاب استفاده کنید،مطمئن باشید که پشیمان نخواهید شد.

 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
برچسب‌ها: / / / / / /
به اشتراک گذاری:
Picture of نارین دورکاوان
نارین دورکاوان
مطالب تصادفی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *