جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
تبلیغات در اناردونی
آخرین مطالب

رفع خطای پر بودن حافظه ایکلود iCloud storage is full

پر بودن فضای ایکلود
فهرست مطالب

بیشتر کاربران گوشی های ایفون ترجیح می دهند که از سرویس ایکلود برای همگام سازی برنامه ها و ذخیره فایل های ضروری بر روی دستگاه شان استفاده کنند. اما همان طور که می دانیم ، حساب کاربری پیش فرض ایکلود تنها ۵ گیگا بایت فضا را به صورت رایگان در اختیار شما قرار می دهد و این مقدار از فضای زخیره سازی برای ذخیره کردن تمامی بک آپ های شما کافی نیست. به همین دلیل است که هر از چند گاهی پیام ” حافظه ایکلود شما تقریباً پر شده است” بر روی دستگاه شما پدیدار می شود. این پیغام به شما هشدار می دهد که فضای ذخیره سازی خالی در تلفن شما به حداقل رسیده است.

در این حالت به نظر می رسد که تنها راه حل های شما ارتقا دادن برنامه خریداری شده ، یا خرید حافظه ایکلود بیشتر می باشد. اما در حقیت شما انتخاب های دیگری نیز دارید پس به همین دلیل ، قبل از خریدن حافظه بیشتر این مطلب را مطالعه نمایید. ما در این مطلب به شما شیوه های رفع خطای پر بودن حافظه ایکلود را آموزش می دهیم ؛ پس با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

روش های رفع خطای پر بودن حافظه ایکلود

۱- ابتدا حافظه در دسترس ایکلود را چک کنید.

به عنوان اولین موضوع ، ما به شما چک کردن حافظه قبل از رفع خطای پر بودن حافظه ایکلود و خالی کردن مقداری از آن فضا را پیشنهاد می کنیم.

قدم اول : به قسمت تنظیمات در گوشی ایفون خود بروید

قدم دوم : گزینه اپل ایدی را از ابتدای لیست انتخاب کنید.

قدم سوم : بر روی ایکلود بزنید و پس از آن شما قادر خواهید بود تا یک نمودار رنگی از جزئیات فضای ذخیره سازی که هر نوع مختلف از داده ها اشغال کرده اند را ببینید.

رفع خطای پر بودن حافظه ایکلود

۲- کتابخانه عکس ایکلود را غیر فعال کنید.

فعال کردن ویژگی کتابخانه عکس ایکلود ممکن است حجم زیادی از فضای ذخیره سازی ایکلود شما را اشغال کند. دلیل این اتفاق این است که هر عکسی که شما از گوشی تان حذف کنید ، حدوداً ۳۰ روز در حساب ایکلود شما ذخیره می شوند. در نتیجه غیر فعال کردن کتابخانه عکس یکی از راه های موثر برای رفع خطای پر بودن حافظه ایکلود است. البته این ویژگی یکی از قابلیت های خوب این سرویس به شمار می رود اما برای آزاد سازی فضا می توان از این سرویس صرف نظر کرد. شما می توانید مراحل غیر فعال سازی را در زیر مشاهده کنید:

قدم اول : به قسمت تنظیمات ایفون بروید.

قدم دوم : به قسمت ایکلود بروید و گزینه Storage را انتخاب کنید.

قدم سوم : بر روی قسمت Manage Storage بزنید و پس از آن گزینه iCloud Photo Library را انتخاب کنید. پس از آن گزینه Disable and Delete را بزنید.

رفع خطای پر بودن حافظه ایکلود

۳- بک آپ هایی که از دستگاه قدیمی تان گرفته شده را حذف کنید

ایکلود این قابلیت را دارد که به علاوه ذخیره کردن ویدئو ها و عکس ها ، بک آپ های ایفون و ایپد شما را نیز ذخیره کند. اگر شما برای مدت زیادی است که از ایفون یا ایپد استفاده می کنید ، ممکن است بعضی بک آپ های قدیمی فضای ذخیره سازی زیادی را اشغال کرده باشند. به همین دلیل شما با حذف کردن این بک آپ های قدیمی و به درد نخور می توانید گامی مهم در راستای رفع خطای پر بودن حافظه ایکلود ، بردارید. در زیر شما مراحل لازم برای این کار را مشاهده می کنید:

قدم اول : به تنظیمات در ایفون یا ایپد خود بروید.

قدم دوم : بر روی اپل ایدی بزنید و به زبانه ایکلود بروید و سپس Manage Storage را انتخاب کنید.

قدم سوم : گزینه Backup را انتخاب کنید و سپس بر روی دستگاهی که در لیست بک آپ ها قرار دارد بزنید و گزینه Delete Backup را انتخاب کنید.

قدم چهارم : بر روی گزینه Turn Off & Delete بزنید تا انتخاب تان تایید شود.

رفع خطای پر بودن حافظه ایکلود

۴- ایمیل های غیر ضروری ایکلود را حذف کنید.

اگر شما از یک حساب کاربری ایمیل ایکلود استفاده می کنید که پسوندی با عبارت ” iCloud.com@ ” دارد، ایکلود تمام ایمیل های که دریافت می کنید را ذخیره می کند. با وجود این که خود ایمیل ها آنچنان فضای زیادی را اشغال نمی کنند ، اما پیوست هایی که آن ها دارند مانند عکس ، ویدئو ، فایل های PDF و دیگر اسناد می توانند با گذر زمان حجم زیادی را از حافظه ایکلود اشغال کنند. در نتیجه ما به شما توصیه می کنیم که سری به ایمیل های قدیمی تان بزنید و موارد غیر ضروری را پاک کنید. این کار به سادگی با زدن بر روی ایکون سطل آشغال امکان پذیر است.

خرید گیفت کارت ارزان اپل – کلیک کنید

۵- برنامه هایی که نباید از آن ها بک آپ گیری شود را ببندید

بیشتر برنامه هایی که شما بر روی ایفون یا ایپد تان دانلود می کنید ، نیازی به بک آپ شدن ندارند. اگر شم ایکلود را برای بک آپ گرفتن از داده های برنامه ها و تنظیمات دستگاه تان فعال کرده باشید ، تمام برنامه ها به صورت خودکار در حافظه ایکلود تان بک آپ می شوند و می توانند فضای حافظه بسیار زیادی را اشغال کنند. مراحل زیر را انجام دهید تا فقط تا تنها برنامه هایی که نیاز به بک آپ شدن دارند را انتخاب کنید.

قدم اول : به تنظیمات بروید. قسمت ایکلود را انتخاب و بر روی Storage بزنید و سپس گزینه Manage Storage را انتخاب کنید.

قدم دوم : دستگاهی مورد نظری که قصد دارید بک آپ هایش را مدیریت کنید را از لیست انتخاب کنید.

قدم سوم : تیک اپلیکیشن های غیر ضروری که نمی خواهید با ایکلود همگام سازی شوند را از زیر قسمت Backup Options ، بردارید.

اپلیکیشن ها را حذف و دوباره نصب کنید.

بعضی از اپ ها برای افزایش و ارتقای عملکرد ، موقعی که از ان ها استفاده می کنید مقدار زیادی داده های محلی یا فایل های Cache را ذخیره می کنند. در این حالت ، این اپلیکیشن ها را حذف و سپس دوباره نصب کنید تا تمام داده های Cache ذخیره شده از این اپلیکیشن ها پاک شوذ. با این کار شما فضای ذخیره سازی بیشتریو راح حلی برای رفع خطای پر بودن حافظه ایکلود خواهید داشت. مراحل زیرا را انجام دهید تا داده های ذخیره شده از اپلیکیشن ها را پاک کنید :

قدم اول : برنامه تنظیمات را اجرا کنید و بر روی قسمت General بزنید.

قدم دوم : گزینه Storage & iCloud Usage را انتخاب و سپس به قسمت Manage Storage بروید.

قدم سوم : شما در آن جا فضای ذخیره سازی اشغال شده توسط هر اپلیکیشن را مشاهده می کنید. اپلیکیشنی که می خواهید پاک کنید را انتخاب و بر روی Delete App بزنید.

راه حل نهایی برای رفع خطای پر بودن حافظه ایکلود : خریدن حافظه ایکلود بیشتر

اگر شما تمامی روش های بالا برای رفع خطای پر بودن حافظه ایکلود را امتحان کردید و همچنان فضای آزاد شده ایکلود برای نیاز های شما کافی نبود ، تنها راه باقی مانده برای شما خرید فضای ذخیره سازی بیشتر برای ایکلود است. چگونه این فضا را بخرید ؟ مراحل زیرا را دنبال کنید:

خرید آنلاین اپل آیدی ارزان – کلیک کنید

قدم اول : تنظیمات ایفون یا ایپد خود را اجرا کنید و سپس بر روی قسمت اپل ایدی بزنید.

قدم دوم : بر روی ایکلود برنید و سپس Manage Storage را از زیر آن انتخاب کنید.

قدم سوم : Change Storage Plan را انتخاب کنید و سپس شما لیستی از قیمت ها با توجه به فضا های ذخیره سازی مختلف خواهید دید. هر کدام را که می خواهید انتخاب کنید و سپس گزینه Buy در بالا گوشه سمت راست را بزنید.

سخن آخر

با خواندن تمامی روش های در دسترس برای رفع خطای پر بودن حافظه ایکلود ، انتخاب هر کدام از این روش ها بستگی به شما دارد و اگر هر کدام از راه های آزاد سازی فضا یا خرید فضای ذخیره سازی بیشتر را انتخاب کنید ، تنها نکته مهم این است که همیشه باید فضای ذخیره سازی مورد نیاز برای ایفون را خالی نگه دارید و هیچ وقت حافظه ایفون یا ایپد بیش از حد پر نشود زیرا هیچ کس نمی خواهد از دستگاهی استفاده کند که بک آپ نشود.

برچسب‌ها: / / / / / / / /
به اشتراک گذاری:
Picture of نارین دورکاوان
نارین دورکاوان
مطالب تصادفی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *