جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
تبلیغات در اناردونی
آخرین مطالب

نحوه فعال‌سازی قابلیت امنیت کودکان در iOS 15.2

نحوه فعال‌سازی قابلیت امنیت کودکان در ios 15.2
فهرست مطالب

iOS 15.2 همراه با ابزاری فوق‌العاده کاربردی برای والدین منتشر شد. حالا پدر و مادرها می توانند از کودکان خود هنگام پیامک فرستادن محافظت کنند. اگر تصاویری که کودک‌تان مشاهده می کند نامناسب یا غیراخلاقی باشد، iOS 15.2 به شما هشدار خواهد داد. با دنبال کردن دستورالعمل های زیر می توانید قابلیت امنیت کودکان در iOS 15.2 را برای آیفون کودک‌تان فعال کنید. 

قابلیت جدیدی که درون آپدیت iOS 15.2 کار گذاشته شده است، «قابلیت امنیت کودکان در پیامک‌ ها» نام دارد. اپل ساز و کار قابلیت امنیت کودکان در iOS 15.2 را این‌گونه توضیح می دهد:

«گزینه‌ی امنیت پیام‌رسانی را فعال کنید تا کودک‌ شما به تصاویر نامناسب و غیراخلاقی در برنامه‌ی Messages  دسترسی نداشته باشد و از آسیب آن ها در امان بماند. اگر اپلیکیشن Messages تشخیص دهد که کودکی چنین تصویری دریافت کرده یا قصد ارسال آن را دارد، قبل از این که کودک بتواند تصویر را ببیند آن را تار می کند و راهنمایی ها و پیشنهادهایی در اختیار والدین می گذارد. اگر هم پدر و مادرها از قبل شماره خود را به این قابلیت داده باشند، Messages با آن ها تماس می گیرد.»

مهم‌تر از همه این که اپل در واقع این قابلیت جدید را مخصوصا برای این معرفی کرده که به تصاویر برنامه‌ی Messages شما دسترسی نداشته باشد. تمام فرایند تشخیص محتوای نامناسب، محدودسازی و هشدار به والدین فقط و فقط روی خود دستگاه انجام می شود و داده های آن از دو پایانه رمزگذاری شده است. 

نحوه‌ی فعال‌سازی قابلیت امنیت کودکان در iOS 15.2

برای فعال‌سازی این قابلیت جدید iOS 15.2 برای برنامه‌ی Messages آیفون کودک‌تان باید از ویژگی Screen Time آیفون خود استفاده کنید. (نیازمند Family Sharing)

  • حتما هردو آیفون یا آیپد (خودتان و کودک‌تان) را به جدیدترین نسخه‌ی iOS یعنی iOS 15.2 آپدیت کنید (برای مک هم آپدیت macOS 12.1 مورد نیاز است)؛
  • برنامه Settings را روی گوشی خودتان باز کنید؛
  • حالا Screen Time را انتخاب کنید؛
  • صفحه را به پایین بکشید و آیفون یا آیپد کودک‌تان را از لیست انتخاب کنید؛
  • حالا گزینه‌ی Communication Safety را لمس کنید؛
  • در نهایت کافی است تیک گزینه‌ی Check for Sensitive Photos را بزنید تا قابلیت جدید امنیتی اپل برای گوشی کودک‌تان فعال شود؛
خرید گیفت کارت اپل Apple – کلیک کنید

گزینه‌ی امنیت کودک در اپلیکیشن Messages شبیه به تصویر زیر است:

نحوه فعال‌سازی قابلیت امنیت کودکان Messages آپدیت iOS 15.2

و تمام! حالا می توانید نگرانی های‌تان کنار بگذارید و با خیال راحت اجازه دهید تا کودک‌تان از برنامه Messages استفاده کند.

اگر قابلیت جدید امنیتی اپل تصویر نامناسبی روی برنامه Messages آیفون یا آیپد کودک‌تان تشخیص دهد، پیغامی شبیه به پیغام زیر برای شما نمایش داده می شود:

امنیت کودکان iOS 15.2

برچسب‌ها: / / /
به اشتراک گذاری:
Picture of نارین دورکاوان
نارین دورکاوان
مطالب تصادفی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *