جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
تبلیغات در اناردونی
آخرین مطالب

نحوه چک کردن سلامت باتری در اپل واچ

سلامت باتری اپل واچ
فهرست مطالب

نسخه رسمی سیستم عامل جدید اپل واچ به نام watchOS 8 از راه رسیده و ویژگی و قابلیت های جذاب متعددی را با خود آورده است. ما همچنین شاهد بازگشت قابلیت Battery Health Management یا همان مدیریت سلامت باتری هستیم. به کمک این ویژگی watchOS 8 شما می توانید به سادگی داده های مربوط به سلامت باتری اپل واچ را چک کنید. مدل های جدید اپل واچ هم از یک ویژگی مفید دیگر بهره‌مند اند: شارژ باتری بهینه سازی شده. ما در این مطلب از بخش آموزش مجله اپل انارمگ، برای شما نحوه استفاده از این قابلیت ها و چک کردن سلامت باتری در اپل واچ را شرح خواهیم داد. تا انتها با ما همراه باشید.

چک کردن سلامت باتری اپل واچ در watchOS 8

در پایین بخش Battery Health آمده: “باتری های اپل واچ دارای اجزای قابل مصرف و تجزیه پذیر اند که با گذر زمان بازدهی آن ها کمتر خواهد شد”. به همین دلیل شما با چک کردن سلامت باتری می توانید زمان تقریبی عمر آن را بفهمید. برای این کار:

  1. تنظیمات را در اپل واچ باز کنید؛
  2. به لیست پایین بروید و وارد بخش Battery شوید؛
  3. در آن‌جا، بر روی گزینه Battery Health (در پایین نمودار مصرف باتری) بزنید؛
  4. در صفحه بعدی شما بخشی را به نام Maximum Capacity یا همان حداکثر گنجایش باتری اپل واچ را مشاهده خواهید کرد؛

اپل واچ های جدید ۱۰۰ درصد سلامت باتری دارند. با مصرف عادی به مرور زمان، این مقدار کمی کاهش می یابد. هر چه قدر این مقدار کاهش پیدا کند، اپل واچ شما بین هر بار شارژ کردن، زمان کمتری شارژ نگه خواهد داشت و شما برای دفعات بیشتری نسبت به قبل مجبور به شارژ کردن ساعت هوشمند خود خواهید شد.

علت های کاهش سلامت باتری آیفون و راه حل آن – کلیک کنید

رفع مشکل داغ شدن آیفون و خالی شدن باتری – کلیک کنید

قابلیت Optimized Battery Charging (شارژ باتری بهینه سازی شده) اپل واچ های جدید

به کمک قابلیت شارژ باتری بهینه سازی شده، اپل واچ، میانگین و روتین مصرف باتری شما را تشخیص خواهد داد. یعنی مدت زمانی که طول می کشد اپل واچ شارژ شود و مدت زمانی که شارژ آن تمام می شود را بررسی می کند؛ و مانند آیفون، اپل واچ منتظر می ماند تا میزان شارژ از ۸۰ درصد بیشتر شود تا شما دوباره بتوانید از آن استفاده کنید.

این قابلیت جدید به میزان قابل توجهی فرآیند “پیر شدن باتری” را کندتر می کند و شما استفاده طولانی تر و بهتری خواهید داشت. تنظیمات این قابلیت معمولاً به طور خودکار فعال است.

البته ضرری ندارد که فعال یا غیرفعال بودن قابلیت شارژ باتری بهینه سازی شده را چک کنید. در بخش Battery Health تنظیمات اپل واچ، از بخش حداکثر گنجایش باتری عبور کنید تا تنظیمات مربوط به این ویزگی جدید را پیدا کنید. در صورت خاموش بودن این قابلیت، آن را در صورت تمایل فعال کنید.

سخن پایانی

ما به شما پیشنهاد می کنیم که هر چند هفته، سلامت باتری اپل واچ خود را چک کنید زیرا در این صورت به راحتی می توانید متوجه کاهش کارایی باتری و زمان مناسب برای تعویض آن شوید.

برچسب‌ها: /
به اشتراک گذاری:
Picture of نارین دورکاوان
نارین دورکاوان
مطالب تصادفی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *