جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
تبلیغات در اناردونی
آخرین مطالب

آموزش فعالسازی قابلیت لمس و ضربه به پشت آیفون در iOS 14

آموزش فعالسازی قابلیت لمس و ضربه به پشت آیفون در iOS 14
فهرست مطالب

اپل در آی او اس ۱۴ – iOS 14 خود قابلیت جذابی به نام Back Tap را افزوده است که راه بسیار خوبی برای اجرای اپلیکیشن‌ها یا اجرای شرتکات‌ها است. ما در اینجا قصد داریم به آموزش فعالسازی قابلیت لمس و ضربه به پشت آیفون در iOS 14 بپردازیم.

ضربه به پشت آیفون در iOS 14ض
ضربه به پشت آیفون در iOS 14

Back Tap یک قابلیت پنهانی در آی او اس ۱۴ است که اگر ندانید کجاست، نمی‌توانید از آن بهره‌مند شوید. وقتی این ویژگی فعال باشد، شما می‌توانید با ضربه زدن پشت قاب آیفون خود کارهای مختلفی را انجام دهید. به طور مثال شما می‌توانید کنترل سنتر را اجرا کنید، آیفونتان را قفل کنید و یا ۲۰ عملکرد سیستمی دیگر را اجرا کنید. قابلیت لمس و ضربه به پشت آیفون فقط به ۲ یا ۳ ضربه محدود می‌شود. با این حال شما می‌توانید از هر دو آن‌ها برای اجرای شرتکاتی خاص استفاده کنید.

توجه داشته باشید این قابلیت برای آیفون ۸ به بعد وجود دارد.

آموزش فعالسازی قابلیت ضربه به پشت آیفون در iOS 14

  1. در آیفون خود به بخش Settings بروید.
  2. به پایین بیایید و روی گزینه‌ی Accessibility کلیک کنید.
  3. گزینه‌ی Touch را بفشارید.
  4. روی Back Tap ضربه بزنید.
ضربه به پشت آیفون در iOS 14
ضربه به پشت آیفون در iOS 14

اکنون شما می‌توانید گزینه‌ی Double Tap (دو ضربه) یا Triple Tap (سه ضربه) را انتخاب کنید. فرقی نمی‌کند انتخاب شما کدام است، گزینه‌های یکسانی را در اختیار شما قرار می‌دهند. فهرست شرتکات‌های موجود به ترتیب حروف الفبا در پایین این صفحه به نمایش درآمده است. در بالای صفحه دو فهرست با عنوان None و Accessibility Shortcut وجود دارد که در زیر آن لیستی از ۱۳ عملکرد سیستمی دیده می‌شود. روی گزینه‌ی مدنظر خود یا شرتکات‌های زیر صفحه کلیک کنید و سپس از صفحه خارج شوید.

راه اندازی Triple Tap نیز دقیقاً به همین شکل است، شما عملکرد مورد نظر را انتخاب می‌کنید و از صفحه خارج می‌شوید.

نحوه استفاده از Back Tap در iOS 14

اکنون شما می‌توانید با لمس و ضربه به پشت آیفون خود یک اپلیکیشن یا یک وظیفه را اجرا کنید. به طور مثال شما می‌توانید شرتکاتی را تنظیم کنید که وقتی به یک مکان می‌رسید، یک پیغام برای شخصی ارسال شود. سپس به بخش Back Tap بروید و آن را برای دو ضربه و سه ضربه تنظیم کنید. توجه داشته باشید همه‌ی گوشی‌های سری آیفون ۸ به بعد از این ویژگی پشتیبانی می‌کنند.

برچسب‌ها: / / /
به اشتراک گذاری:
Picture of نارین دورکاوان
نارین دورکاوان
مطالب تصادفی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *