اگر باتری آیپد شما خیلی زودتر از انتظار، تمام می‌شود و به دنبال راهی برای جلوگیری از این مشکل هستید، در این مطلب از انارمگ با ما همراه باشید تا ۸ روش برای افزایش عمر باتری آیپد را به شما نشان دهیم.

می‌توان گفت که تمامی آیپدها در زمان عرضه با ۱۰ ساعت عمر مفید باتری در اختیار خریداران قرار می‌گیرند، اما به طور قطع با گذشت زمان از عمر و ظرفیت آن‌ها کاسته می‌شود و بسیاری از کاربران را به دنبال راه چاره می‌کشاند.

در ادامه این مطلب، علاوه بر ارائه روش‌های افزایش عمر باتری آیپد، به نحوه مشاهده و اطلاع از وضعیت سلامت باتری نیز می‌پردازیم.

عوامل تخلیه سریع باتری آیپد

گرچه به غیر از این موارد، دلایل بسیار زیادی برای تخلیه باتری آیپد وجود دارد، اما اصلی‌ترین دلایل موجود، همین موارد گفته شده در بالا هستند.

بررسی وضعیت سلامت باتری آیپد

ظرفیت و سلامت کمتر باتری به معنی تخلیه سریع آن است. به همین دلیل قبل از بررسی روش‌های افزایش عمر باتری آیپد بهتر است از میزان سلامت آن مطلع شوید.

مشاهده سلامت باتری آیپد
مشاهده سلامت باتری آیپد

آی او اس ۱۶ در تنظیمات خود، بخشی به نام Battery Health & Charging دارد که با مراجعه به آن، به راحتی می‌توان به وضعیت سلامت باتری آیفون دست یافت. همچنین بررسی سلامت باتری مک و چرخه‌های شارژ کردن آن را می‌توان در System Settings و System Report مشاهده کرد.

شرکت اپل، هنوز در آیپد و سیستم عامل iPadOS، گزینه‌ای برای مشاهده میزان سلامت باتری در نظر نگرفته است. با وجود این، می‌توان از برخی برنامه‌های جانبی کمک گرفت تا از وضعیت باتری آیپد مطلع شد.

دو مورد از برنامه‌های جانبی در راستای بررسی سلامت باتری آیپد، CoconutBattery 3 و iMazing 2 هستند که در دو نسخه رایگان و پولی موجود هستند.

یکی دیگر از روش‌های موجود، تماس با پشتیبانی اپل و استفاده از قابلیت تشخیص از راه دور آیپد است. بدین معنی که در تنظیمات آیپد، گزینه‌ای برای مشاهده سلامت باتری از راه دور وجود دارد و از این طریق می‌توان باتری را چک کرد.

افزایش عمر باتری آیپد

اکنون که از وضعیت باتری دستگاه خود مطلع شدید، برای بهبود عمر آن به ادامه مطلب بروید:

نحوه استفاده اپ‌ها از باتری

برای این که ببینید هر اپلیکیشن در آیپد شما چه میزان انرژی مصرف کرده است، باید به Settings و سپس Battery بروید. در این قسمت به طور پیش‌فرض زمان «Last Hours» تنظیم شده است و شما برنامه‌هایی را که در این بازه زمانی بیشترین میزان باتری را مصرف کرده‌اند (از جمله Home & Lock Screen و Siri) مشاهده می‌کنید.

  1. با ضربه زدن بر روی گزینه Last 10 Days که در سمت راست قرار دارد، بهتر می‌توان برنامه‌های خالی کننده باتری را مشاهده کرد.
  2. اگر در زیر برنامه‌ای، عبارت Background Activity را مشاهده کردید، بدین معنی است که آن برنامه در بک گراند آیپد شما از باتری استفاده می‌کند.
  3. در صورت وجود گزینه «پیشنهادات عمر باتری» در قسمت بالای میزان مصرف باتری، بر روی آن کلیک کنید و نتایج به دست آمده در رابطه با روش‌های افزایش عمر باتری آیپد، را بررسی کنید.

استفاده از حالت Low Power

فعال کردن Low Power Mode یکی از روش‌هایی است که با تعلیق پیام‌های ایمیل، برنامه‌های بک گراند آیپد، دانلود خودکار و غیره به افزایش عمر باتری آیپد کمک شایانی می‌کند.

برای روشن کردن حالت Low Power می‌توان به Settings و سپس Battery رفت و یا این‌که از Siri درخواست کرد. علاوه بر این، دسترسی به Low Power Mode در Control Center بسیار کاربردی است. برای فعال کردن این حالت در کنترل سنتر به روش زیر عمل کنید:

به Settings و سپس به ترتیب به Control Center و Customize Controls بروید و در صورتی که علامت + در کنار آن وجود ندارد، بر روی Low Power Mode ضربه بزنید.

افزایش عمر باتری آیپد با فعال کردن Low Power Mode
افزایش عمر باتری آیپد با فعال کردن Low Power Mode

روشنایی صفحه نمایش و قفل خودکار آن

اگر احساس کردید که بخش Home & Lock Screen باعث مصرف زیاد باتری آیپد شما می‌شود، بهتر است تنظیمات مربوط به آن را بررسی کنید.

Settings > Display & Brightness > Auto-Lock

Auto-Lock در آیپد
Auto-Lock در آیپد

کم کردن نور صفحه نیز به افزایش عمر باتری کمک می‌کند. برای این کار می‌توانید به Control Center مراجعه کنید و یا به مسیر زیر بروید:

Settings > Display & Brightness

کیبورد مجیک

مجیک کیبورد و نقش آن در تخلیه باتری آیپد
مجیک کیبورد و نقش آن در تخلیه باتری آیپد

بر اساس گزارشاتی که در گذشت زمان، از کاربران آیپد پرو دریافت شده است، به نظر می‌رسد که استفاده از Magic Keyboard باعث تخلیه سریع باتری آیپد می‌شود.

دمای گرم و سرد محیط

بر اساس اظهارات شرکت اپل، دمای مناسب برای استفاده از آیپد، بین ۰ تا ۳۵ درجه سانتی گراد است. بنابراین، دمای بالاتر از ۳۵ درجه سانتی گراد باعث خرابی باتری آیپد و کاهش عمر آن می‌شود.

تغییرات دمایی و تأثیر آن بر باتری آیپد
تغییرات دمایی و تأثیر آن بر باتری آیپد

رفرش کردن برنامه‌های بک گراند

فعال کردن Low Power Mode باعث می‌شود تمامی برنامه‌های موجود در بک گراند دستگاه، متوقف شوند. در صورتی که می‌خواهید یک سری از برنامه‌ها را برای تجربه بهتر و افزایش عمر باتری آیپد در حالت Low Power سفارشی کنید به مسیر زیر بروید:

Settings > General > Background App Refresh

همچنین می‌توان برای آپدیت برنامه‌های فعال در بک گراند آیپد، به تنهایی از یکی از حالات Wi-Fi و یا Cellular استفاده کرد و یا این که به طور کلی این ویژگی را خاموش کرد. این در حالی است که کاربران در زمان آپدیت اپلیکیشن‌های بک گراند هر دو حالت را روشن می‌کنند تا عملکرد بهتری داشته باشند و بدین شکل باعث کاهش عمر باتری می‌شوند.

لازم به ذکر است که خاموش کردن Background App Refresh از آپدیت خودکار برنامه‌های غیرکاربردی در آیپد جلوگیری می‌کند.

خدمات لوکیشن و داده تلفن همراه

برقراری تماس و شماره گیری در تنظیمات مربوط به سرویس لوکیشن منطقه شما (location services)، یکی دیگر از راه‌های افزایش عمر باتری آیپد است. برای استفاده از این ویژگی و آپدیت امتیازات برنامه‌ها به مسیر زیر بروید:

Settings > Privacy & Security > Location Services

نکته: به تمامی برنامه‌ها اجازه دسترسی به لوکیشن خود را ندهید و یکی از گزینه‌های While Using (در زمان استفاده از این برنامه)، Ask Next Time (سؤال در زمان استفاده) و Never (هرگز) را انتخاب کنید.

قابلیت Push and Fetch

در صورت عدم استفاده از Low Power Mode، به صورت دستی می‌توان حالت Push and Fetch را برای ایمیل و اینترنت خود تنظیم کرد.

برای این کار باید به مسیر زیر بروید:

Settings > Mail > Accounts > Fetch New Data

سپس آن دسته از ایمیل‌ها را که مهم هستند در حالت Push و پیام‌های غیر ضروری‌ را در حالت Fetch یک ساعته و یا حتی به صورت دستی تنظیم کنید.

سخن آخر

در صورتی که از هیچ کدام از روش‌های فوق برای افزایش عمر باتری آیپد خود استفاده نکردید، خرید یک پاوربانک مناسب و به همراه داشتن آن ضروری است.

اگر به دنبال روش‌های افزایش عمر باتری آیفون خود هستید به مطلب لینک شده مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *