جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
تبلیغات در اناردونی
آخرین مطالب

مقایسه هومپاد مینی اپل، اکو آمازون و نست مینی گوگل

مقایسه هومپاد مینی و اکو امازون
فهرست مطالب

مینی اسپیکرهای شرکت گوگل، آمازون و اپل ابزار کاربردی‌ای برای خانه هوشمند شما هستند. در پایین این سه اسپیکر را باهم مقایسه خواهیم کرد.قیمت جدیدترین اسپیکر هوشمند اپل، هومپاد مینی، ۱۰۰دلار و هم‌قیمت اکو آمازون و نست مینی گوگل است. نست آدیو گوگل و اکو نسل چهارمی آمازون هردو یکی دوماه پیش به بازار عرضه شدند. به این خاطر که بتوان آن‌ها را اسپیکرهای هوشمند دانست، کیفیت صدای هرسه اسپیکر نسبت به سری‌های قبلی افزایش و همچنین قابلیت تشخیص صدای آن‌ها بهبود یافته است. اما کدام اسپیکر بهتر است؟ در پایین به مقایسه هومپاد مینی اپل ، اکو آمازون و نست مینی گوگل می پردازیم.

بدیهی است که هومپاد مینی را می توان با اکو آمازون و نست مینی گوگل مقایسه کرد چراکه علاوه بر قیمت مناسب‌اش، هم از نظر کیفیت صدا و هم از نظر اندازه می تواند با نست و اکو رقابت کند. ما کیفیت هومپاد مینی (که اندازه‌ی کوچک‌تری نسبت به دو اسپیکر دیگر دارد) را با گوگل نست آدیو و اکو آمازون مقایسه کردیم تا اما نتایج به نفع مینی اسپیکر اپل نبود. در نتیجه، بدون در نظر گرفتن قیمت دستگاه می توان گفت که هومپاد مینی اپل همچنان در ابتدای راه است. 

البته این لزوما به معنای برتری تام دو اسپیکر دیگر نیست. دیگر اسپیکرهای هوشمند معمولی مثل نست مینی و اکو دات آمازون از اسپیکرهای هوشمند محبوب در بازار اند. هومپاد مینی در مقایسه با اکو دات آمازون و نست مینی گوگل برتری‌های بسیاری دارد و هرسه مدل، اسپیکرهای هوشمند بسیار قدرتمندی اند. در نتیجه هرسه می توانند بلندگو هوشمند مناسبی برای شما باشند.

هومپاد مینی اپل

مقایسه هومپاد مینی و اکو امازون

خوشبختانه هومپاد مینی اپل به لطف کیفیت خوب صدای‌اش ارزش قیمت گران خود نسبت به دو اسپیکر دیگر را دارد. در مقایسه و بررسی جز به جز، هومپاد مینی بهترین کیفیت صدا را در پخش تمام ژانرهای مختلف موسیقیایی داشت. هومپاد مینی به طور خودکار کیفیت صدا را با توجه به فضای اتاق تنظیم می کند. از درایور محدوده‌بالا و سنسورهای force canceling خود استفاده می کند تا صدا را با بلندترین فرکانس و قدرتمندترین کیفیت ممکن پخش کند. 

هومپاد اصلی – با قیمت ۳۰۰دلار – هم کیفیت بسیار خوبی دارد. اما هومپاد مینی همانند هومپاد اصلی در بعضی موارد نمی‌تواند با اسپیکرهای دیگر رفابت کند و مثل دیگر اسپیکرها “آچار فرانسه” نیست. متاسفانه نمی توانید از بسیاری از سرویس‌های آنلاین پخش موسیقی – مهم‌ترین آن‌ها اسپاتیفای – استفاده کنید. 

 هومپاد مینی اپل در مقایسه با اکو آمازون و نست مینی گوگل سازگاری به شدت کم‌تری با وسایل هوشمند خانه دارد. البته هدف اپل هم همین بوده؛ اپل دستگاه‌های هوشمند پشتیبانی شده (غیراپلی) را به حداقل رسانده تا امنیت کاربران به خطر نیفتد. اما از آن سوی قضیه، به همین خاطر هومپاد اپل سازگاری کمتری با دستگاه‌های هوشمند مختلف خانه دارد. دستیار هوشمند هومپاد، سیری، هم نمی تواند به بسیار از سوال‌های تصادفی ما پاسخ دهد در صورتی که درمورد اکو و نست مینی این موضوع صدق نمی کند. 

البته اگر از فضای امنی که اپل برای‌تان درنظر گرفته راضی هستید، هومپاد مینی بهترین اسپیکر هوشمند برای شما است. هومپاد مینی اپل همچنین قابلیتی بسیار جالب دارد؛ شما می توانید به راحتی با یک بار لمس صفحه گوشی، کاری کنید که موسیقی از اسپیکر و یا آیفون‌ پخش شود. مثلا اگر به پیاده‌روی رفته بودید و حالا به خانه برگشته‌اید می توانید با یک‌ لمس موزیک خود را (از همان‌جایی که به آن گوش می‌دادید) با اسپیکر هوشمند پخش کنید. 

اگر دو یا چند اسپیکر هوشمند اپلی در خانه دارید می توانید هومپادها را طوری تنظیم کنید که صدا به صورت استریو برای شما پخش شود. از هومپاد همچنین می توانید برای اپل تی وی استفاده کنید. هومپاد همچنین این قابلیت را دارد که هنگام مسیریابی جهت‌ها را با کمک «کار پلی» به شما بگوید. به علاوه این که می توانید با پخش صدا از یک اسپیکر، به اسپیکر دیگر فرمان دهید. این‌ها همه قابلیت‌های کاربردی‌ای اند اما منحصر کمپانی اپل نیستند؛ اسپیکرهای هوشمند گوگل و آمازون هم گجت‌های ویژه و محیط سازگار (با کاربر) خود را دارند. 

اکو دات نسل چهارمی آمازون

هومپاد مینی اپل و اکو دات آمازون

اکو دات نسل چهارمی جدید آمازون هم، مانند Amazon Echo طراحی کروی دارد؛ در صورتی که سری‌های قبلی شبیه به توپ هاکی بودند. طراحی اسپیکر هوشمند جدید آمازون زیبا است اما ما انتظار بیشتری از کمپانی آمازون داشتیم. 

دات نسل چهارمی همچنین تفاوت چندانی با نسخه‌های قبلی ندارد و ابتکاری نو در آن نمی بینیم. تنها کیفیت صدای آن اندکی افزایش یافته است. به جز آن، تغییر دیگری در دات آمازون مشهود نیست. با توجه به این نکته که آمازون قابلیتی جدید به نام گیرنده Zigbee به مدل‌های بزرگ‌تر اسپیکر اضافه کرده، قابلیت‌های این اسپیکر تاحد زیادی نامیدکننده‌اند. 

با این همه، دات آمازون یکی از محبوب‌ترین اسپیکرهای هوشمند در بازار بوده و آمازون سعی کرده تا جدیدترین نسخه هم این عنوان را حفظ کند. تنها مشکل آن این است که در ولوم بالا، صدا کمی ناهنجار می شود. بدون در نظر گرفتن این مشکل، دات نسل چهارمی آمازون اسپیکری فوق‌العاده است. دات آمازون البته هم‌سطح هومپاد مینی اپل نیست. 

دستیار آمازون، الکسا، عملکرد بسیار بهتری در مقایسه با سیری دارد. الکسا به سوال‌های تصادفی و رندوم پاسخ‌های بهتری می دهد و همچنین در مقایسه با هومپاد مینی و نست گوگل از بیشتر از وسایل هوشمند خانه پشتیبانی می کند. به علاوه اکو دات آمازون با اکثر سرویس‌های آنلاین پخش موسیقی سازگار است؛ به طور کلی می توان گفت که اسپیکر هوشمند آمازون از دو اسپیکر دیگر «آچار فرانسه»‌تر است!

البته نامید کننده است که قابلیت‎‌های دات به همین‌جا ختم می شود. دات نسل چهارم جا برای اتصال به دیوار ندارد و برای سری ساعت‌دار آن باید ۱۰دلار بیشتر بپردازید. اما مشکل اصلی این‌جا است که آمازون قبل از معرفی این محصول، انتظارات طرفداران از این دستگاه را بسیار بالا برد. 

البته همانطور که می دانید دات با دیگر محصولات آمازون بسیار سازگار است؛ مثلا می توانید صدای چند اسپیکر را باهم هماهنگ کنید و موزیک را با حالت استریو پخش کنید. همچنین می توانید صدای فایر تی وی آمازون را با آن پلی کنید. 

به طور کلی، اگر سیستم‌های هوشمندتان اپلی یا گوگلی نیست و تعصب خاصی برروی این محصولات این دو شرکت ندارید، آمازون اکو دات نسل چهارم بهترین بلندگو هوشمند برای شما است.

مقایسه نست مینی گوگل و هومپاد اپل

نست مینی برخلاف دو اسپیکر هوشمند دیگر، دستگاهی جدید نیست. نست مینی سال پیش به بازار عرضه شد و تنها اسپیکری – بین این ۳ – است که طراحی کروی‌شکل ندارد. اما نکته مثبت این که بخاطر گذشت ۱سال از زمان عرضه این اسپیکر، می توانید آن را با قیمت کمتری (۳۰دلار) در حراجی‌ها پیدا کنید و بخرید. در نتیجه اگر مهم‌ترین فاکتور در انتخاب شما، بودجه است و یا تعهد خاصی به محصولات گوگل دارید، می توانید این دستگاه را همین حالا خریداری کنید.

از نظر کیفیت صدا، پایین‌ترین در بین این ۳ اسپیکر است اما نسبت به اندازه‌اش بدک نیست. تنها میزان صدای آن اندکی کم است و قدرت بیس چندانی ندارد. اما مانند دات آمازون کیفیت صدا در ولوم بالا، پایین نمی‌آید و ناهنجار نمی شود. برای پخش پادکست قابلیتی بسیار منحصر به فردی دارد: اگر سر و صدای محیط اطراف‌تان زیاد شود، نست مینی خودبه‌خود ولوم پادکست را زیاد می کند. مثلا اگر سشوار پرصدای خود را روشن کنید، بازهم قادر خواهید بود آخرین قسمت My Favorite Murder (قتل مورد علاقه‌ی من) را بشنوید!

نست مینی همچنین تراشه‌ای برای یادگیری ماشینی (machine learning) دارد که می تواند با آن به راحتی فرمان‌های شما را بفهمد و به سرعت به آن‌ها واکنش دهد. نست مینی – همانند دات آمازون – تقریبا با تمام دستگاه‌های هوشمند خانه سازگار است. هم نست مینی و هم دات آمازون از اکثر وسایل‌ هوشمند پشتیبانی می کنند در نتیجه از این حیث تفاوت چندانی باهم ندارند. 

گوگل اسیستانت در مقایسه با سه دستیار دیگر، بهترین ربات هوشمند است چراکه به سوال‌ها و فرمان‌های جدید و عجیب و غریب پاسخ و واکنش نشان می دهد. آمازون هم مانند گوگل در طول یکی دوسال گذشته سعی کرده تا نقص‌های دستیار هوشمند خود را برطرف کند؛ حالا نتیجه این شده که هردو از سیری اپل جلوتر اند. 

همانطور که انتظار می رود نست مینی با دیگر محصولات گوگل سازگاری بیشتری دارد. شما می توانید با اتصال دو نست مینی به هم، صدای هماهنگ و استریوشده داشته باشید. ممکن است نست مینی از بین این ۳ اسپیکر هوشمند از همه معمولی‌تر به نظر بیاید اما شما را نامید نخواهد کرد. 

 

 

برچسب‌ها: / / / / / / / / /
به اشتراک گذاری:
Picture of نارین دورکاوان
نارین دورکاوان
مطالب تصادفی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *