مقایسه هوم پاد و هوم پاد مینی ؛کدام برای خرید مناسب تر است؟

اپل در رویداد آیفون ۱۲ خود، هوم پاد مینی را با یک طراحی کروی کاملاً جدید و لیست چشمگیری از ویژگی ها و مشخصات با قیمت ۹۹ دلار معرفی کرد. حال در این مطلب قصد داریم تا به مقایسه هوم پاد مینی و مدل استاندارد بپردازیم.

هوم پاد مینی بیشتر ویژگی های برادر بزرگ خود را در یک طراحی کروی کوچکتر ارائه می‌کند. قسمت لمسی فوقانی در هر دو مدل حفظ شده‌اند و از آن می‌توان برای کنترل موزیک استفاده کرد. به طرز جالبی، مدل مینی در برخی موارد ویژگی‌های بیشتری را نسبت به مدل استاندارد ارائه می‌دهد. به عنوان مثال می‌توان به تراشه U1 اشاره کرد که در مدل مینی وجود دارد. این تراشه کمک می‌کند تا هنگامی که نزدیک به هوم پاد مینی می‌شوید، اسپیکر هوشمند شما را شناسایی کند و قابلیت Handoff بهتری را به ارمغان آورد.

مقایسه هوم پاد و هوم پاد مینی

بسیار جالب است که ویژگی جدید Intercom هم برای مدل مینی جدید و هم برای مدل استاندارد در دسترس است. سایر ویژگی های هوم پاد اصلی شامل مانند صدای چنداتاقه ، پشتیبانی از جفت شدن استریو ، هاب خانه هوشمند ، صدای ۳۶۰ درجه ، میکروفون های دور برای پشتیبانی Siri ، و موارد دیگر نیز در مدل مینی یافت می‌شوند.

خرید اشتراک اپل موزیک – کلیک کنید

تفاوت‌ها

ویژگی سینمای خانگی با Apple TV 4k در انحصار مدل بزرگتر است. این ویژگی اجازه می‌دهد تا صدا را براساس محیط اطراف خود تنظیم کنید. همچنین در هوم پاد مینی تنها ۴ میکروفون استفاده شده این در حالی است که هوم پاد اصلی شامل ۶ میکروفون می‌شود.

دیگر تفاوت اصلی میان مدل مینی و استاندارد، در مدل بلندگو‌هاست. به این معنی که مدل استاندارد شامل یک ووفر در کنار آرایش هفتگانه توییتر‌ها می‌شود و این در حالی است که هوم‌پاد مینی از رادیاتور‌های دوگانه و آرایش کاملی از درایور‌ها بهره می‌برد. به زبان ساده یعنی هوم پاد مینی کیفیت صدای مدل استاندارد را نخواهد داشت با این حال، اپل ادعا می‌کند که همچنان کیفیت صدای مدل مینی از سایر اسپیکر‌های هوشمند کوچک مانند Amazon Echo Dot بهتر خواهد بود.

درون هوم پاد مینی پردازنده S5 قرار گرفته که پیش از این در اپل واچ سری ۵ و SE شاهد آن بوده‌ایم. این در حالی است که در مدل استاندارد پردازنده A8 اپل قرار گرفته است که بسیار قدرتمندتر است.

ابعاد

در مورد اندازه ، هوم پاد مینی با ۳.۳ اینچ (۸۴.۳ میلی متر) ارتفاع ، ۳.۹ اینچ (۹۷.۹ میلی متر) عرض و وزن فقط .۰۷۶ پوند (۳۴۵ گرم) عرضه خواهد شد.

از آن طرف هوم پاد با عرض ۶.۸ اینچ (۱۷۲ میلی متر) ارتفاع و ۵.۶ اینچ (۱۴۲ میلی متر) عرض و وزن ۵.۵ پوند (۲.۵ کیلوگرم) در سال ۲۰۱۸ منتشر شده است.

جمع‌بندی مقایسه هوم پاد و هوم پاد مینی

مقایسه هوم پاد و هوم پاد مینی

در نهایت می‌توان گفت که هوم پاد مینی با برچسب قیمتی بسیار مناسب ۹۹ دلار، گزینه‌ای مناسب برای کسانی است که تمایل ندارند تا ۲۰۰ الی ۳۰۰ دلار برای یک اسپیکر هوشمند در اکوسیستم اپل هزینه کنند. هوم پاد مینی انباری از ویژگی‌های مثبت مدل بزرگتر خود را با قیمتی بسیار متعادل‌تر به ارمغان می‌آورد.

 

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 − نه =