جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
تبلیغات در اناردونی
آخرین مطالب

گوگل پروژه عینک واقعیت افزوده Iris را کنار گذاشته است!

گوگل پروژه عینک واقعیت افزوده Iris را کنار گذاشته است!
فهرست مطالب

بر اساس گزارشی که به تازگی منتشر شده، گوگل پروژه جاه‌طلبانه عینک واقعیت افزوده Iris را کنار گذاشته است. به این معنا که یکی از رقبای عینک اپل از صحنه خارج شده است. Apple Glasses محصول در حال توسعه اپل است که در آینده‌ای نزدیک آن‌‌را عرضه خواهد کرد.

طبق شایعات، عینک اپل نوعی دستگاه AR پوشیدنی است که این شرکت را وارد عصر جدید از واقعیت افزوده خواهد کرد. در حالی‌که اپل ویژن پرو به تازگی معرفی شده و روی واقعیت افزوده و واقعیت مجازی کار می‌کند، عینک اپل تنها بر روی واقعیت افزوده متمرکز است.

عینک واقعیت افزوده اپل
عینک واقعیت افزوده اپل

تعطیلی پروژه Google Iris برای اپل مشکلاتی را به وجود خواهد آورد، زیرا گوگل آیریس به عنوان یک محصول واقعیت افزوده، در حال شکل‌گیری بود که در صورت صحت شایعات در این باره، بخش پوشیدنی AR را مختل می‌کند.

گوگل از پلن اندروید پیروی می‌کند

برای اطلاع باید بگوییم که گوگل اولین شرکتی بود که در سال ۲۰۱۳ عینک‌های AR را در قالب گوگل گلس عرضه نمود. با این وجود این دستگاه ۱۵۰۰ دلاری نتوانست توجه کاربران را به خود جلب کند. در نهایت گوگل مجبور شد تا تولید این محصول را متوقف کند.

Business Insider گزارش می‌دهد که گوگل استراتژی AR خود را مجددا تنظیم کرده است و این غول فناوری به جای توسعه سخت‌افزار خود، بر روی توسعه سیستم عامل برای محصولات AR خود متمرکز شده است.

این شرکت در حال کار بر روی پلتفرم microXR است که مجوز آن را به سایر شرکت‌های سازنده سخت‌افزار AR می‌دهد. این شبیه کاری است که با اندروید انجام داد، با این تفاوت که هیچ دستگاه پیکسلی در این سناریو وجود نخواهد داشت.

عینک واقعیت افزوده آیریس گوگل
عینک واقعیت افزوده آیریس گوگل

گوگل بیشتر مایل است که یک پلتفرم و سیستم عامل برای شرکت‌هایی که سخت‌افزار AR و VR تولید می‌کنند، طراحی کند.

گوگل چندین سال در حال کار بر روی پروژه Google Iris بود. این غول فناوری حتی چندین خرید مهم انجام داد و مهندسان برجسته AR را برای این پروژه استخدام کرد. طبق گزارش Insider این پروژه قبل از این‌که در سال جاری توسط شرکت لغو شود، چندین بار تکرار شده بود.

تغییرات مکرر استراتژی این محصول باعث ناامیدی برخی از کارمندان گوگل شد و Clay Bavor نیز آن را یکی از دلایل ترک خود از گوگل عنوان کرد. وی به مدت ۱۸ سال سرپرست پروژه‌های AR/VR در شرکت گوگل بود.

اخراج‌ها نیز نقش پر رنگی در تعطیلی عینک واقعیت افزوده آیریس داشت. اگر به خاطر داشته باشید، گوگل در سال گذشته در رویداد I/O نیز از عینک AR خود برای ترجمه زبان‌های مختلف استفاده کرد. علی‌رغم تعطیلی پروژه آیریس هنوز نیز برخی از کارمندان گوگل امیدوارند این شرکت در آینده سخت افزار AR خود را عرضه کند.

برچسب‌ها: /
به اشتراک گذاری:
Picture of بهاره
بهاره
بهاره هستم، عاشق سفر و ماجراجویی! از سال 98 وارد دنیای سئو و نویسندگی شدم. برای من این کار هم یه جور ماجراجوییه، چون هر روز یه چیز جدید یاد می گیرم!
مطالب تصادفی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *