از انیموجی تا تست فلایت؛ رمزگشایی از دعوت‌نامه های WWDC 2019 اپل

اپل امسال تنها یک عکس برای اعلام خبر WWDC 2019 خود منتشر نکرد، بلکه ۴ عکس منتشر کرد که هرکدام از این عکس‌ها انفجار مغز ۴ انیموجی و آیکون‌های خاصی را به ما نشان می‌دهند. برخلاف رویداد ۵ فروردین، کنفرانس WWDC 2019 با دعوت‌نامه‌هایی پیچیده‌تر همراه بوده است و داستان زمانی جالب می‌شود که متوجه می‌شوید برای این رویداد ۴ دعوت‌نامه مختلف تهیه شده است.

هر ۴ پوستر این رویداد با استایل نئون طراحی شده‌اند و هرکدام یک سر را نشان می‌دهند که با اپلیکیشن‌ها و ابزار‌های مختلف در حال انفجار است.

WWDC 2019
WWDC 2019

در یکی از این پوستر‌ها چهره انیموجی ربات را مشاهده می‌کنید که دهان آن شبیه به پورت USB-C طراحی شده است و احتمالا تمامی دیوایس‌های ۲۰۱۹ اپل دارای پورت USB-C خواهند بود.

هرکدام از انیموجی‌های استفاده شده در این ۴ پوستر، در حال نمایش حدود ۵۰ آیکون هستند و تقریبا یک چهارم از آن‌ها در هر پوستر متفاوت است.

حرکت بر اساس عقربه‌های ساعت

اگر طبق عقربه‌های ساعت جلو بریم، در ساعت ۲، بالا سمت راست، آیکون ARKit اپل که فریمورک اختصاصی اپل برای واقعیت افزوده است و در کمی پایین‌تر از آن، آیکون زبان برنامه ‌نویسی Swift قرار دارد.

آیکون ARKit
آیکون ARKit

همچنین، آیکون Map یا Navigation آی‌اواس نیز در این تصویر وجود دارد که احتمالا دستخوش تغییرات خواهد شد.

حال، اگر خلاف جهت عقربه‌های ساعت حرکت کنیم، آیکون اپ‌استور در کنار آیکون اپل قرار گرفته است و آیکون بزرگ بعدی هم در حدود ساعت ۱۰ قراردارد که مربوط به رابط پردازش گرافیکی اپل Apple’s Metal 2 است.

کمی پایین‌تر، بین ۲ آیکون اپ‌استور و Metal 2، آیکون TestFlight قرار دارد. TestFlight اپلکیشنی است که به توسعه دهندگان اجازه می‌دهد نسخه‌های آزمایشی اپلیکیشن‌های خود را قبل از انتشار در اپ‌استور، در اختیار برخی از افراد قرار دهند.

  – آیکون به‌اشتراک‌گذاری

آخرین آیکون که بدون شک همه آن‌را می‌شناسند، آیکون به‌اشتراک‌گذاری یا Share است که در ساعت ۸ قرار دارد. اگر به نحوه قرارگیری این آیکون دقت کنید، متوجه خواهید شد که برخلاف شکل همیشگی خود که رو به بالا است، این بار جهت آیکون رو به پایین است و درحال اشاره به آیکون ستاره جلو خودش است.

آیکون به اشتراک گذاری
آیکون به اشتراک گذاری

این حضور دائمی آیکون به اشتراک گذاری در تمامی پوستر‌ها احتمالا حاوی این پیام است که تغییرات اساسی در رابطه با نحوه عملکرد و یا طراحی آن، ایجاد خواهد شد.

یکی از بهترین مکان‌ها برای اضافه شدن قابلیت به اشتراک گذاری، اپلیکیشن Mail است و امیدواریم اپل این قابلیت کاربردی و مهم را بعد از سال‌ها به Mail اضافه کند.

آیکون مسیج
آیکون مسیج

آیکون مسیج هم حدود ساعت ۳ قرار دارد و مانند تمامی آیکون‌های بالا، در هر ۴ پوستر به صورت ثابت وجود دارد.

اما در نهایت، در تمامی عکس‌ها، حدود ساعت ۱۰ آیکون‌های خاص و بزرگی وجود دارند. در یکی از آن‌ها آیکون اپل‌ موزیک و در دیگری آیکون جوی‌استیک قرار گرفته است و در ۲ پوستر دیگر آیکون ماشین حساب اپل و یک آیکون راکت عجیب که احتمالا مربوط به قسمت Lunchpad سیستم عامل macOS و یا اپلیکیشن Lunch Center Pro می‌باشد.

کنفرانس WWDC 2019 اپل قرار است از تاریخ ۱۳ تا ۱۷ خرداد ماه در شهر San Jose کالیفرنیا برگزار شود. امیدواریم امسال اپل با دست پر در صحنه حاضر شود تا در این بازار رقابتی، حرفی برای گفتن داشته باشد…

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × یک =