جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
تبلیغات در اناردونی
آخرین مطالب

طراحی سایت فروشگاهی در تهران

طراحی سایت فروشگاهی در تهران
فهرست مطالب

طراحی سایت فروشگاهی تهران، سایت فوری و سی ام اس ایران از نکاتی هسنتد که امروز به آنها خواهیم پرداخت.

طراحی سایت فروشگاهی تهران

آیا تا به حال به وب سایتی رفته اید و تجربه بدی داشته اید؟

شاید استفاده از ناوبری سخت باشد یا در دستگاهی که در آن بودید به درستی رندر نشده باشد. شاید حتی احساس قدیمی داشته باشد یا هنگام بارگیری گرافیک خطاهایی داشته باشد. اگر شما مانند اکثر مصرف کنندگان هستید، این تجربه کاربری احتمالاً بر نظر کلی شما در مورد شرکت تأثیر گذاشته است. در واقع، حتی ممکن است رقیبی را انتخاب کرده باشید که وب سایت حرفه ای تری داشته باشد.

به عنوان یک کسب و کار، حفظ این نوع تجربه در ذهن بسیار مهم است. چرا؟ موفقیت بازاریابی دیجیتال شما به حضور وب سایت شما بستگی دارد و برخی اشتباهات واقعاً می توانند به اعتبار کلی شما به عنوان یک شرکت با کیفیت آسیب بزنند.

وب سایت کاربر پسند چیست؟

وب‌سایت کاربرپسند صفحه‌ای است که حرفه‌ای به نظر می‌رسد و برای هرکسی که از وب‌سایت شما بازدید می‌کند، به راحتی می‌تواند پیمایش کند – از جمله کسانی که به نیازهای دسترسی خاصی نیاز دارند. ایده پشت این فرآیند قابلیت استفاده نامیده می شود، که اساساً به این معنی است که استفاده از وب سایت ساده است و بازدیدکنندگان را تا حد امکان بدون زحمت به اطلاعات صحیح می رساند. اغلب، این همان چیزی است که لحن را برای تمام ارتباطات آینده با مخاطبان هدف شما تعیین می کند و اگر تجربه مثبت نباشد، می تواند به راحتی آنها را به سمت دیگری بفرستد.

ویژگی ضروری یک وب سایت کاربر پسند چیست؟

آیا این ضرب المثل قدیمی را شنیده اید که می گوید محتوا در بازاریابی دیجیتال پادشاه است؟ خوب، برای پشتیبان گیری از آن، قابلیت استفاده ملکه است. از این گذشته، اگر بازدیدکنندگان سایت شما نتوانند آنچه را که به دنبال آن هستند بیابند، در این صورت نمی‌توانند با پیام شما ارتباط برقرار کنند.

برای اینکه به شما ایده بدهیم که هنگام تعیین کاربرپسند بودن وب سایت خود باید به چه زمینه هایی توجه کنید، در اینجا چند ویژگی وجود دارد که باید در نظر بگیرید.

طراحی سایت فروشگاهی در تهران
طراحی سایت فروشگاهی در تهران

سایت فوری

ناوبری موثر

یکی از مهمترین ویژگی های یک وب سایت کاربرپسند، ناوبری موثر است. هر ساختاری را که انتخاب می کنید، بسیار مهم است که به بازدیدکنندگان اجازه دهد تا به روشی سریع و کارآمد به جایی که می خواهند برسند.

سازگاری با موبایل

این روزها، احتمال اینکه شخصی از طریق گوشی هوشمند یا تبلت به وب سایت شما دسترسی پیدا کند بسیار بیشتر از رایانه لپ تاپ است. بنابراین، تمام جنبه های صفحه شما باید به طور خودکار با طیف گسترده ای از اندازه های صفحه نمایش سازگار باشد.

فرم های ساده

هنگام جمع‌آوری اطلاعات از بازدیدکنندگان وب‌سایت، از فرم‌های ساده‌ای استفاده کنید که به راحتی قابل درک و پر کردن هستند. در حالی که استفاده از فرم کپچا اشکالی ندارد، تکمیل آن را خیلی سخت یا ناسازگار با دستگاه های مختلف نکنید.

معماری محتوایی که به راحتی قابل مشاهده است

دلیل اصلی اینکه کسی از وب سایت شما بازدید می کند این است که اطلاعات بیشتری در مورد یک موضوع پیدا کند، درست است؟ به همین دلیل است که داشتن یک معماری محتوایی به راحتی قابل مشاهده بسیار مهم است.

زمانی که شخصی بتواند اطلاعات مرتبط را به سرعت و کارآمد کشف کند، احتمال اینکه برای مدت طولانی تری در وب سایت بماند بسیار بیشتر است.

اطلاعات تماس برای اقدام را پاک کنید

وب‌سایت‌های کاربرپسند یک تماس برای اقدام واضح دارند. وقتی بازدیدکنندگان شما می توانند به وضوح مراحل بعدی را شناسایی کنند، به احتمال زیاد آنها را واقعاً انجام می دهند. برای مثال، دکمه‌ای که به فرم تماس برای رزرو جلسه یا شماره تلفنی برای برقراری تماس پیوند می‌دهد.

بارگذاری سریع

بازدیدکنندگان وب سایت شما نمی خواهند برای همیشه منتظر بارگذاری صفحه شما بمانند.

زمان بارگذاری سریع نه تنها برای تجربه کاربر حیاتی است، بلکه تأثیر بسیار زیادی بر SEO نیز دارد.

اگر متوجه شدید که برنامه شما عقب مانده است، ممکن است در نظر داشته باشید که یک برنامه نویس اختصاصی به برنامه نویسی خود نگاه کنید تا زمینه های بهبود را پیدا کنید، مانند تصاویر خیلی بزرگ یا کد پس زمینه ای که رندر را مختل می کند.

مشکل ممکن است مربوط به میزبان وب شما نیز باشد – به این معنی که می‌توانید بسته میزبانی بهتری را انتخاب کنید تا در نهایت زمان بارگذاری سایت را برطرف کنید.

سایت فوری
سایت فوری

سی ام اس ایران

بنابراین، چگونه می توانید یک وب سایت کاربر پسند ایجاد کنید؟

سی ام اس ایران با با در نظر گرفتن عناصری که به تازگی به آنها اشاره کردیم، این کار را انجام می دهد.

۱. طراحی وب سایتی را انتخاب کنید که کاربر را در اولویت قرار دهد

طراحی وب سایت این نیست که چه چیزی برای تیم شما راحت تر است. در عوض، باید سبکی را انتخاب کنید که کاربر و نیازهای او را در اولویت قرار دهد. وقتی به این دیدگاه به عنوان یک هدف نهایی تغییر می‌کنید، تشخیص مناطقی که ممکن است مشکلی وجود داشته باشد یا تجربه کلی کاربر بهترین نیست را آسان‌تر می‌کند.

۲. از زبان و لحن در دسترس استفاده کنید

نکته دیگر این است که از زبان و لحن قابل دسترس برای مخاطبان هدف خود استفاده کنید. این یعنی چی؟ اگر مشتریان شما عمدتاً به زبانی غیر از انگلیسی صحبت می کنند، ایده خوبی است که نسخه ای از وب سایت خود را به آن گویش ارائه دهید. علاوه بر این، حفظ نگرش ها یا لحن های فرهنگی خاص در کلام شما نیز مهم است.

۳. رنگ را با دقت انتخاب کنید

روانشناسی پشت انتخاب رنگ مسئله بزرگی است. تقریباً از بدو تولد، مغز انسان آموزش دیده است تا رنگ‌های خاص را با ویژگی‌های خاصی مرتبط کند. به عنوان مثال، رنگ قرمز با خشم و رنگ سبز با پول مرتبط است. هنگام طراحی یک وب سایت کاربر پسند، ترکیب رنگ هایی را انتخاب کنید که ارزش های برند شما را منعکس کند.

۴. آن را ساده نگه دارید

خبر خوب در مورد UX این است که وب سایت ها برای طنین انداز شدن با بازدیدکنندگان نیازی به پیچیده بودن ندارند. حتی صفحات ساده با اطلاعاتی که به راحتی قابل یافتن هستند به اندازه کافی کافی هستند تا شما را به عنوان یک رهبر در جایگاه خود قرار دهند و به مخاطبان هدف شما اطلاعاتی را که به دنبال آن هستند ارائه دهند.

۵. از اطلاعات خرد کردن استفاده کنید

این روزها، هیچ کس نمی خواهد پاراگراف ها و دیوارهای طولانی متن را بخواند. در عوض، از تقسیم اطلاعات به عنوان راهی برای تقسیم بصری بخش هایی از داده ها در وب سایت خود استفاده کنید. به مثال نیاز دارید؟ ما این مقاله را به چندین زیرعنوان مختلف تقسیم کرده ایم تا خواندن آن را برای چشم آسان تر کنیم.

۶. فرم های آنلاین را کارآمد کنید

کارایی فرم های آنلاین شما برای کاربرپسند بودن وب سایت شما مهم است. به هر حال، اگر کسی برای پر کردن آن وقت بگذارد، احتمالاً نیاز به پیگیری در زمان مناسب دارد. مطمئن شوید که فرم‌های شما برای سهولت در استفاده، به‌درستی کار می‌کنند و به شخص مناسب برای رسیدگی به درخواست – خواه دانلود خودکار، نماینده خدمات مشتری، عضو تیم فروش یا شخص دیگری، به اندازه کافی ساده باشند.

۷. طرح بندی سایت خود را بهبود بخشید

اگر وب سایت شما قدیمی است یا چند سال است که آن را به روز نکرده اید، اولین قدم برای ایجاد یک وب سایت کاربرپسند، بهبود طرح کلی است. این به معنای عبور و شناسایی مناطقی است که فناوری‌های جدید و/یا نگرش نسبت به معماری وب‌سایت از زمان راه‌اندازی اولیه شما تغییر کرده است. همچنین می توانید از طریق نظرسنجی از مشتریان فعلی خود بپرسید که چه بخش هایی از صفحه شما را محدودیتی برای تجربه بهتر می بینند.

۸. ناوبری خود را منطقی کنید

داشتن وب سایتی که به راحتی قابل پیمایش باشد برای تجربه کاربر بسیار مهم است. مطمئن شوید که ناوبری خود را به گونه ای منطقی کنید که برای اینکه مردم معمولاً اطلاعات یک وب سایت را جستجو یا دنبال می کنند منطقی باشد.

۱۰. روانشناسی را در ذهن داشته باشید

در نهایت، هنگام ساخت یک وب سایت کاربر پسند، مطمئن شوید که روانشناسی اولیه را در ذهن داشته باشید. عناصر خاصی وجود دارد که اکثر مردم هنگام بازدید از یک صفحه به آن عادت دارند. اگر مطمئن نیستید که از کجا با این کار شروع کنید، نگاهی به صفحات مورد علاقه خود یا حتی سایت های رقیب بیندازید تا ببینید چگونه از معماری اولیه سایت استفاده کرده اند.

وب سایت کاربر پسند
وب سایت کاربر پسند

اگر به این موارد علاقه مند شده اید، به وب سایت CMS-IRAN.COM مراجعه نمایید.

برچسب‌ها: /
به اشتراک گذاری:
Picture of نمیرانیان
نمیرانیان
از سال 1395 شروع به کار کردم و تو حوزه های مختلف فضای وب سرک کشیدم، از طراحی سایت‌های وردپرسی گرفته تا سئو و حوزه های مختلف دیجیتال مارکتینگ و حتی طراحی گرافیک. بصورت مداوم در حال ارتقای توانایی‌هام هستم و دوره های معتبر مختلفی اعم از سئو و طراحی سایت رو دارم می‌گذرونم و تلاش دارم خودم رو آپدیت نگه دارم. شروع کار من با علاقه به دنیای اپل و محصولاتش بود و همچنان ادامه داره...
مطالب تصادفی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *