جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
تبلیغات در اناردونی
آخرین مطالب

ارز دیجیتال Baby Doge چیست و چه مشخصاتی دارد؟

همه چیز درباره ارز دیجیتال Baby Doge
فهرست مطالب

هر روز رمزارزهای جدیدی در دنیای ارزهای دیجیتال ظهور می‌کنندتنها درصد کوچکی از این رمزارزها هستند که موردتوجه قرار می‌گیرند و با افزایش قیمت‌های خیره‌کننده مواجه می‌شوند و باعث ثروتمند شدن هولدرهایشان می‌شوندافزایش قیمت ارزهای دیجیتال جدیدی مانند دوج کوین ممکن است علت‌ها و عوامل زیادی از جمله کیفیت پروژه و کاربردهای آن در دنیای واقعی یا بر سر زبان افتادن در شبکه‌های اجتماعی و اظهارنظر سلبریتی‌های و افراد مشهور داشته باشد.

Baby Doge یکی از ارزهای دیجیتالی است که مدتی بر سر زبان‌ها افتاد و به بحث داغ شبکه‌های اجتماعی تبدیل شد و توانست رشد خیره‌کننده‌ای را در بازه زمانی اندک تجربه کندبرای خرید رمزارزهایی با قابلیت رشد بالا لازم است لیست صرافی های مجاز ارز دیجیتال بانک مرکزی را مشاهده کنید و صرافی معتبری را انتخاب کنید.

در این مقاله تلاش می‌کنیم زیروبم رمزارز Baby Doge را برای شما در بیاوریم و همه چیز درباره ارز دیجیتال Baby Doge را برایتان بیان کنیمدر ادامه با ما همراه باشید.

ارز دیجیتال Baby Doge چیست و چه مشخصاتی دارد؟

Baby Doge یک میم کوین است که در ژوئن ۲۰۲۱ منتشر شدمیم‌کوین‌ها نوعی از ارزهای دیجیتال هستند که گفته می‌شود برای شوخی منتشر شده‌انداما مدتی است که میم‌کوین‌ها در دنیای رمزارزها و حتی در کشورمان محبوبیت یافته‌اندپس از محبوب شدن دو ارز دیجیتال Doge Coin و Shiba Inu میم‌کوین‌های بسیار دیگری با نام‌ها مشابه ظهور کردند و سعی کردند از محبوبیت این رمزارزها استفاده کرده و جامعه طرف‌داران خود را بسازند تا بتوانند همانند آن‌ها به رشد خوب و حتی خیره‌کننده‌ای برسند.

Baby Doge هم با نامی مشابه Doge Coin اعلام وجود کرد و سعی کرد با سروصدای زیاد در شبکه‌های اجتماعی بتواند برای خود جایگاهی پیدا کندگفته می‌شود Baby Doge از سوی جامعه طرف‌داران Doge coin و با هدف تحت‌تأثیر قراردادن پدرش (دوج کوینبا افزایش سرعت تراکنش‌ها به وجود آمده است.

Baby Doge به شکلی ساخته شده است که در طول زمان نادر و نادرتر شوددرحالی‌که سازوکار بسیاری از رمزارزها برای این کار توکن‌سوزی است اما Baby Doge به شکلی ایجاد شده است که در هر تراکنش از توکن‌های در حال چرخش کارمزد کم کرده به توکن‌های هولدر (نگهداری شدهمی‌افزاید و از این طریق توکن‌های در حال گردش را کمتر و نادرتر می‌کند.

خالقان Baby Doge یکی از اهداف خود از خلق این رمزارز را کمک به سگ‌های بی‌سرپرست و دارای مشکل اعلام کردند و گفته می‌شود این افراد کمک‌هایی هم به خیریه‌های کمک به سگ‌های بی‌سرپرست می‌کنند که این امر باعث توجهات زیادی به این رمزارز در شبکه‌های اجتماعی و افزایش جامعه طرف‌داران و مخاطبین آن هم شده است.

کل ظرفیت توکن‌های Baby Doge، ۴۲۰ کوادریلیون کوین هر کوادریلیون معادل ده به توان ۱۵استگفته می‌شود حدود ۴۶٪ از حداکثر تعداد توکن‌های Baby Doge که ۴۲۰ کوادریلیون است تاکنون سوخته شده است که تعداد آن را بسیار کمتر می‌کند.

Baby Doge Coin به چه منظور ساخته شده است؟

توسعه‌دهندگان Baby Doge Coin هدف این ارز دیجیتال را «ایجاد میم‌کوینی جالب با هدف جدی نجات سگ‌های نیازمند، استفاده از کریپتو در میان اکثریت با مفاهیم جدیدی مانند پاداش، NFT، صرافی‌های غیرمتمرکز و کارت اعتباری برای پرداخت‌های رمزارزی بر روی وب‌سایت آن» اعلام کرد‌ه‌اندبااین‌حال این رمزارز در جهان خارج کارکردی واقعی نداردگر چه گفته می‌شود امکان استفاده از Baby Doge برای پرداخت‌های رمزارزی وجود دارد؛ اما تیم پروژه هیچ آماری از تعداد وب‌سایت‌هایی که اجازه پرداخت با Baby Doge می‌دهند را ارائه نکرده است.

برخی کارشناسان معتقدند سپیدنامه یا Whitepaper رمزارز Baby Doge که باید محل ترسیم اهداف و کارکردهای آن و نیز معرفی تیم پروژه، مشاوران و غیره باشد حاوی اشتباهات و غلط‌های فاحش معنایی و حتی املایی استاین باعث می‌شود این کارشناسان اعتماد لازم را به این پروژه نداشته باشندضمن این که تیم پروژه در وب‌سایت آن معرفی نشده است که این امر هم شک و شبهه زیادی درباره پروژه ایجاد می‌کند.

چه چیز Baby Doge Coin را از بقیه کوین‌ها متمایز می‌کند؟

یکی از چیزهایی که Baby Doge را از بقیه کوین‌ها متمایز می‌کند میزان کارمزد و روش تخصیص آن استنکته عجیب در تراکنش‌ با Baby Doge کارمزد ۱۰ درصدی هر تراکنش در آن است که امری غیرمعمول به نظر می‌رسدفرض کنید می‌خواهید۱۰۰ میلیون تومان را از طریق Baby Doge انتقال دهید در این صورت باید ۱۰ میلیون تومان کارمزد پرداخت کنید‌این کارمزد نصف می‌شود و ۵٪ از ۱۰٪ کارمزد به همه هولدرها و نگهدارندگان Baby Doge می‌رسد و ۵٪ یا نیم دیگر برای ایجاد نقدینگی برای معاملات Baby Doge‌ در صرافی‌های غیرمتمرکز در جفت‌ارز babydoge/BNB مورداستفاده قرار می‌گیرد.

ارز Baby Doge Coin
ارز Baby Doge Coin

به زبان ساده اگر Baby Doge ‌های خود را به‌اصطلاح هولد یا نگهداری کنید از هر تراکنش انجام شده با Baby Doge سهم و سود می‌برید؛ اما اگر بخواهید Baby Doge‌ خود را بفروشید یا انتقال دهید باید ۱۰٪ آن را به‌عنوان کارمزد بپردازیدقابل‌ذکر است که Baby Doge تنها کوینی نیست که از چنین سازوکاری برای کارمزد استفاده می‌کند و چند ارز دیجیتال دیگر هم در سال ۲۰۲۱ با چنین سازوکاری ایجاد شده‌اند.

هایپ Baby Doge و غوغای ایلان ماسک

پس از حمایت ایلان ماسک از Doge coin و پامپ شدید و افزایش قیمت رؤیایی آن بسیاری از میم‌کوین‌ها تلاش کردند از این ترفند استفاده کنند و حمایت سلبریتی‌های توییتری را به دست آورند و افزایش قیمت خیره‌کننده‌ای پیدا کرده و جنجالی ظاهر شوند.

Baby doge هم با همین هدف به وجود آمد و جامعه طرف‌داران آن که منشعب از طرف‌داران Doge Coin بود با فعالیت بالا در شبکه‌های اجتماعی توانست نگاه‌ها را به خود جلب کنداما اوج ماجرا جایی بود که ایلان ماسک با یکی از توییت‌های خاص خود را همه حواس‌ها را به سمت Baby Doge برگرداند و این رمزارز را به پرواز در آورد.

ارز دیجیتال بیبی دوج کوین
ارز دیجیتال بیبی دوج کوین

توییت ایلان ماسک با این مضمون بود: «اگر دوج کوین را دوست داشته باشی عاشق بیبی دوج می‌شوی». Baby Doge با حمایت ماسک توانست طی دو هفته از انتشار این رمزارز ۱۰۰۰٪ رشد قیمتی داشته باشد که البته مانند دیگر ارزهای مورد حمایت ایلان ماسک پس از مدتی سقوط شدیدی را نیز تجربه کرد.

آیا باید روی Baby Doge‌ سرمایه‌گذاری کنیم یا خیر؟

نمی‌توان پاسخ این پرسش را به‌راحتی و تنها با یک بله یا خیر دادپاسخ به این پرسش بستگی به نگاه شما به این رمزارز و نوع سرمایه‌گذاری شخصی‌تان دارداگر فردی باشید که بر اساس کاربردهای جهان واقعی بر روی پروژه‌های رمزارزی سرمایه‌گذاری می‌کنید و به دنبال سرمایه‌گذاری در ارزهای آینده‌دار هستید احتمالاً باید به مسائل زیر دقت کنید:

  • رمزارز Baby Doge هیچ کاربرد ویژه‌ای در جهان خارج ندارد که بتواند نیازی را از کسی برطرف کند و کاربردی برای افراد مختلف داشته باشد.
  • سپیدنامه این رمزارز پر از اشتباه و غلط است که دید مثبتی به آن ایجاد نمی‌کند.
  • نقشه راه این رمزارز مانند میم‌کوین‌های دیگر صحبتی از کاربردها و برتری‌های آن نمی‌زند و قابل‌اتکا نیست.

باتوجه‌به شرایط زیر نمی‌توان با دید منطقی و کاربردی بر روی این رمزارز سرمایه‌گذاری کرد و به آینده آن امید چندانی داشت.

اما نگاه دیگر سرمایه‌گذاری با امید به رشدهای کوتاه‌مدتی مانند رشد گذشته و پرش‌های کوتاه‌مدت میم‌کوین‌هایی مانند Doge coin و شیبا استاگر از سرمایه‌گذاران ریسک‌پذیر و به دنبال رشدهای چندین برابری هستید ممکن است بخواهید نگاهی به Baby Doge داشته باشید تا در صورت مطرح‌شدن مجدد در شبکه‌های اجتماعی یا حمایت دوباره سلبریتی‌ها از رشد چندین برابری که ممکن است داشته باشد جا نمانید و سرمایه اختصاص‌داده‌شده را در کوتاه‌مدت چندبرابر کنید.

سخن پایانی

Baby Doge به‌عنوان یکی از میم‌کوین‌های مطرح شده در شبکه‌های اجتماعی و با حمایت ایلان ماسک توانست رشد عجیبی را طی مدت کوتاهی طی کرده و بر سر زبان‌ها بیفتدباتوجه‌به این که این رمزارز کاربرد خاص یا برتری ویژه‌ای بر ارزهای دیگر ندارد نمی‌توان به شکل منطقی به آینده آن از نظر کاربردی امید داشت؛ ولی همچنان می‌توان به پامپ‌های کوتاه‌مدت و سروصدا و هایپ آن در شبکه‌های اجتماعی با رشدی کوتاه‌مدت و چندین برابری امید داشت و در زمان مناسب با سرمایه‌ای منطقی با امید رشد چندین برابری به آن ورود کرد و سود مناسب را برداشت کرد.

برچسب‌ها:
به اشتراک گذاری:
Picture of نمیرانیان
نمیرانیان
از سال 1395 شروع به کار کردم و تو حوزه های مختلف فضای وب سرک کشیدم، از طراحی سایت‌های وردپرسی گرفته تا سئو و حوزه های مختلف دیجیتال مارکتینگ و حتی طراحی گرافیک. بصورت مداوم در حال ارتقای توانایی‌هام هستم و دوره های معتبر مختلفی اعم از سئو و طراحی سایت رو دارم می‌گذرونم و تلاش دارم خودم رو آپدیت نگه دارم. شروع کار من با علاقه به دنیای اپل و محصولاتش بود و همچنان ادامه داره...
مطالب تصادفی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *