انارمگ
۰

ترفند بهتر کار کردن اپل واچ

ترفند بهتر کار کردن اپل واچ

راه‌های زیادی برای مدیریت اعلان‌ها در آیفون و اپل واچ وجود دارد. از روش‌های ساده مثل هنگامی‌ که اپل واچ را برای اولین بار راه اندازی می‌کنیم گرفته تا ویژگی‌های قابل تنظیم مانند برنامه‌ی Focus، همه و همه را می توانیم کنترل کنیم. با این حال راهکارهای بیشتری وجود دارد که کار کردن با اپل واچ را آسان می‌کند. در ادامه ی این مطلب از بخش آموزش اپلی مجله‌ی انارمگ با ترفند بهتر کار کردن اپل واچ همراه ما باشید.

مشکل

اعلان‌ها بین آیفون و اپل واچ بصورت پیش فرض به خوبی کار می‌کنند و مشکلی ندارند. اما اگر اعلان‌های یک برنامه را روی آیفون فعال کنید، اپل واچ آن اعلان را بدون این که صدایی در آیفون شما شنیده شود دریافت می‌کند. این ویژگی خوبی است زیرا اکثر مردم دوست دارند به جای این که آیفونشان را از کیف در بیاورند، تنها نگاهی به اپل واچ بیندازند.

اما در صورتی که نخواهید هیچ اعلانی را در اپل واچ دریافت کنید باید چه کار کنید؟ می‌توانید اعلان‌های هر برنامه را یکی‌یکی خاموش کنید. همچنان تنظیمات پیش‌فرض این است که اعلان هر برنامه‌ای که در آیفون نصب می‌کنید، برای اپل واچ نیز فعال می‌شود.

یک راه حل دیگر این است که Do Not Disturb یا Focus را در اپل واچ فعال کنید. اما این‌ها راه حل‌های اساسی نیستند.

راه حل

یکی راه حل که امیدوارم در بروزرسانی‌های بعدی آیفون و اپل واچ شاهد آن باشیم این است:

۱- تعبیه یک گزینه در برنامه‌ی Watch در آیفون که بتوان با آن اعلان‌‌های تمام برنامه‌هایی که در آیفون هست را غیرفعال کرد.

۲-هنگام بازکردن برنامه‌ها برای اولین بار در آیفون، یک کادر درخواست مجوز برای اعلان‌های اپل واچ ظاهر شود. درست مانند تصویر زیر:

ترفند بهتر کار کردن اپل واچ

ترفند بهتر کار کردن اپل واچ

موردی برای عدم دریافت اعلان در اپل واچ

این سوال پیش می‌آید که چرا یک نفر می‌خواهد اعلان‌ها را در آیفون دریافت کند؟ بطوری‌ که انگار اپل واچ وجود ندارد.

ساده‌ترین پاسخ این است که شاید اعلان‌ها بیش از اندازه باشد. دلیل مهم‌تر این است که برخی از هشدارها فقط برای یادگیری اطلاعات مفید هستند و نه اعلانی که بدون آیفون برایمان مفید باشد. علاوه بر این اگر در طول روز مرتب با آیفون‌تان سروکار دارید، بررسی اعلان‌ها هم در گوشی و هم اپل واچ، هم‌ زمان استفاده و هم بار ذهنی‌تان را افزایش می‌دهد.

صدا

همه‌ی این دلایل ذهنی هستند و به نحوه‌ی استفاده‌ی شما از آیفون بستگی دارد. یک استدلال عینی‌تر همان عامل صدا می‌شود. هنگام بررسی اپل واچ در سال ۲۰۱۵ چیزی که به آن اشاره می‌شد این بود که اعلان‌ها به صداها و زنگ‌های از پیش تعیین شده محدود می‌شدند و تصور بر این بود که ظرف یک سال بعد این این موضوع تغییر کند.

آیا از صدای اعلان پیام‌ها یا ایمیل استفاده می‌کنید؟ صدای هر دو یکی است. آیا یک زنگ هشدار را از برنامه‌هایی با صدای خاص مانند Spark یا Tweetbot دریافت می‌کنید؟ صدای هر دو یکی است.

اگر اپل واچ خود را در حالت بی‌صدا قرار دهید روی شما تاثیری نخواهد گذاشت. اما این دلیل خوبی برای تغییر نکردن صدای اعلان‌ها در طی ۶ سال گذشته نیست. وقتی که اپل واچ سری ۳ به شبکه تلفن همراه اضافه شد اپل صدای زنگ را تغییر داد، اما نه به صورتی که بتوان بین دو مدل یکی را انتخاب کرد.

می‌توان استدلال کرد که تشخیص اعلان‌ها بر اساس صدا برای اعلان‌های قابل مشاهده آن‌قدر مهم نیست، اما من در جواب می‌گویم که گزینه‌های صدا مشکل بزرگی نیست که قابل حل شدن نباشد. شاید watchOS 9 یا iOS 16 ما را از این مشکلات نجات دهد.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه‌ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت‌ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید، تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید، تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *