۵ راه برای حل مشکل ذخیره نشدن عکس و فیلم واتس اپ در آیفون

واتس اپ تمام فیلم ها و تصاویری را که با آیفون خود دانلود می کنید به طور پیش‌فرض در گالری شما ذخیره می کند. شما قطعاً از پیش به واتس اپ گزینه‌ی دسترسی به تصاویرتان را داده‌اید. با این حال، اگر به هر دلیلی اپلیکیشن واتس اپ عکس ها و فیلم های شما را در گالری ذخیره نکرد، با چک کردن تنظیمات مختلف می توانید این مشکل را برطرف کنید. در این مطلب از بخش آموزش اپلی مجله‌ی تخصصی انارمگ به معرفی ۵ راه برای حل مشکل ذخیره نشدن عکس و فیلم واتس اپ در آیفون خواهیم پرداخت.

اگر با چنین مشکلی روبه‌رو شدید، می توانید از راه حل های زیر برای برطرف کردن مشکل ذخیره نشدن عکس و فیلم واتس اپ در آیفون استفاده کنید. 

۵ راه برای حل مشکل ذخیره نشدن عکس و فیلم واتس اپ در آیفون

۱. گزینه‌ی Save Incoming Media را فعال کنید

اولین کاری که باید بکنید این است که این گزینه را در واتس اپ آیفون خود فعال کنید. اگر این گزینه فعال نباشد، واتس اپ به هیچ‌وجه عکس ها و فیلم های شما را در گالری ذخیره نمی کند: 

  1. واتس اپ آیفون خود را باز کنید؛
  2. گزینه‌ی Settings در بخش پایین سمت چپ را لمس کنید؛
  3. حالا روی Chats بزنید؛ و اگر گزینه‌ی Save to Camera Roll غیرفعال است، آن را فعال کنید؛

حل مشکل ذخیره نشدن عکس و فیلم واتس اپ در آیفون

حالا از یکی از اعضای خانواده یا یکی از دوستان‌تان بخواهید که تصویر یا فیلمی برای شما ارسال کند. اگر واتس اپ رسانه‌ی شما را در گالری ذخیره کرد که هیچ اما اگر مشکل شما حل نشده به سراغ روش بعدی بروید.

۲. تنظیمات Photo Privacy آیفون را بررسی کنید

گاهی اوقات حتی اگر گزینه‌ی Save to Camera Roll هم فعال باشد، واتس اپ باز هم تصاویر و فیلم های شما را در گالزی ذخیره نمی کند. احتمالا دلیل آن هم این باشد که دسترسی امنیتی به آن را محدود کرده‌اید. 

به احتمال زیاد زمانی که اولین بار واتس اپ را باز می کردید و پیامی برای اجازه‌ی دسترسی روی صفحه شما نمایش داده می شده است سهوا گزینه‌ی Don’t Allow را انتخاب کرده‌اید. برای حل این مشکل ابتدا:

  1. برنامه‌ی Settings آیفون را باز کنید؛
  2. صفحه را به پایین بکشید و گزینه‌ی Privacy را لمس کنید؛

   ۳. روی Photos بزنید؛
   ۴. حالا گزینه‌ی WhatsApp را لمس کنید؛
   ۵. در نهایت All Photos را انتخاب کنید؛

البته یک راه دیگر هم دارید. می توانید به چت یکی از دوستان‌تان بروید و سعی کنید که تصویری برای او بفرستید. در این صورت پیغامی با متن “WhatsApp” Would like to Access Your Photos روی نمایشگر شما ظاهر می شود. اگر می خواهید واتس اپ تنها به چند تصویر دسترسی داشته باشد گزینه‌ی …Select Photos را بزنید اما اگر می خواهید به این پیام‌رسان دسترسی کامل بدهید، Allow Access to All Photos را برای راحتی بیشتر خودتان انتخاب کنید. 

حالا واتساپ را force quit (بستن اجباری) یا آیفون خود را مجددا راه‌اندازی کنید. سپس از یکی از دوستان‌تان بخواهید که تصویر یا فیلمی برای شما ارسال کند. اگر مشکل برطرف شده باشد، واتس اپ خودبه‌خود عکس ها و فیلم های چت ها را در برنامه گالری ذخیره می کند. 

تصاویر و فیلم های واتس اپ را با داده تلفن همراه دانلود کنید

گاهی وقت ها سرعت اینترنت وای فای‌تان پایین است و ترجیح می دهید که با اینترنت همراه تصاویر و فیلم های واتس اپ را دانلود کنید. برای این کار واتس اپ را باز کنید؛ به Settings و بعد Storage and Data و سپس به Photos بروید؛ گزینه‌ی Wi-Fi and Cellular را انتخاب کنید. حالا دوباره همین مراحل را برای بخش Videos هم تکرار کنید. 

 حل مشکل ذخیره نشدن عکس و فیلم واتس اپ در آیفون

۴. تنظیمات Date & Time (تاریخ و ساعت) آیفون‌تان را بررسی کنید

این راه حل راه حلی نسبتا ساده‌تری است اما با این حال ارزش امتحان کردن را دارد. اگر تنظیمات Date & Time یا همان تاریخ وساعت آیفون شما به هم ریخته باشد، واتس اپ نمی توانید تصاویر و فیلم های شما را در گالری آیفون‌تان ذخیره کند. برای این کار کافی است برنامه Settings را باز کنید و سپس به قسمت General بروید؛ حالا گزینه‌ی Date & Time را لمس کنید؛ و در نهایت گوی گزینه‌ی Set Automatically را به سمت راست بکشد تا این گزینه برای شما فعال شود. 

۵. WhatsApp را حذف و از نو نصب کنید

اگر هیچ‌کدام از راه های بالا مشکل شما را حل نکرد، کافی است واتس اپ را از روی دستگاه خود حذف و آن را مجددا روی آیفون‌تان نصب کنید. برای تهیه نسخه‌ی پشتیبان هم به مسیر Settings → Chats → Chat Backup بروید. حالا اپلیکیشن واتس اپ را دوباره نصب کنید و در فرایند نصب، هنگامی که از شما خواسته شد تا به واتس اپ دسترسی به تصاویرتان را بدهید، گزینه‌ی Allow Access to All Photos را انتخاب کنید. 

این هم از این!

در نهایت هم بد نیست بدانید که فیلم ها و تصاویری که به طور دستی، یعنی با لمس کردن آیفون فلش، دانلود می کنید، خودبه‌خود در برنامه‌ی Photos آیفون شما ذخیره می شوند.

امیدواریم مشکل واتس اپ‌تان برطرف شده باشد. اگر پرسش یا پیشنهادی در این رابطه دارید، خوشحال می شویم اگر آن را در بخش نظرات همین مطلب با ما به اشتراک بگذارید. 

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نه + پانزده =