ویژگی های ios15.3 و رفع اشکالات امنیتی

اپل به روزرسانی‌های ios15.3 و iPadOS 15.3 را برای همه‌ی دستگاه‌های تحت پشتیبانی منتشر کرد. این بروزرسانی فاقد ویژگی‌های جدید کاربری است و بیشتر بروی رفع باگ‌ها و بهبود عملکردها تمرکز کرده است. به طور کلی ویژگی های ios15.3 در نسخه‌ی نهایی بسیار جزئی است. مانند رفع دانلود خودکار مجلات در News، تغییرات کوچک در پادکست و ویژگی‌های جدید ایمنی کودک.

بعد از انتشار سه نسخه‌ی بتا برای توسعه‌دهندگان، اپل بروزرسانی ios15.3 و iPadOS 15.3 را عرضه کرد. کاربران می‌توانند منتظر پیام بروزرسانی بمانند و یا در قسمت تنظیمات دستگاه Software Update را بررسی کنند.

پس از انتشار چند ویژگی جدید در ios15.2، به نظر می‌رسد که اپل یک قدم به عقب برداشته است و به جای افزودن ویژگی‌‌های جدید روی ثبات و بهبود عملکرد سیستم عامل‌های خود تمرکز کرده است. در این بروزرسانی هیچ ویژگی شناخته‌شده‌ای برای کاربر به چشم نمی‌خورد، اما معمولا اپل مشکلات امنیتی را اصلاح کرده و در بروزرسانی‌های جزئی به شکایات کاربرات رسیدگی می‌کند.

طبق گفته‌ی اپل iOS 15.3 یکی از مهم‌ترین حفره‌های امنیتی Safari را برطرف می‌کند و کاربران نباید به هیچ عنوان دیگر نگرانی را بابت لو رفتن اطلاعاتشان داشته باشند. جالب است بدانید که باگ پیشین سافاری حتی مرورگرهایی مانند کروم و فایرفاکس را نیز تحت تاثیر خود قرار داده بود. به گونه‌ای که این باگ در این مرورگرها نیز دیده می‌شد و در آپدیت جدید دیگر چنین مشکلی وجود ندارد.

شماره ساخت ios15.3 و iPadOS 15.3 از ۱۹D49 به ۱۹D50 تغییر کرده است. بروز رسانی‌های ios15.3 و iPadOS 15.3 پس از پایان پشتیبانی ظاهری اپل از ios 14 ارائه خواهد شد. آنهایی که هنوز ios 14 را روی دستگاه‌های خود دارند تا زمان انتشار اخیر  iOS 15.2.1 تحت فشار قرار نگرفته‌ بودند. در حال حاضر از هر کاربری که نسخه‌ی فعلی ios را در دستگاه تحت پشتیبانی‌اش نصب ندارد، خواسته می‌شود تا سیستم عامل‌ را به  iOS 15.3 بروزرسانی کند.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × چهار =