جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
تبلیغات در اناردونی
آخرین مطالب

گویا اپل قرار است کنترلر مخصوص بازی خودش را تولید و وارد بازار کند

کنترلر بازی اپل
فهرست مطالب

کمپانی اپل با اپل آرکید شروع به سرمایه‌گذاری در صنعت گیمینگ کرد اما این غول تکنولوژی همچنان می تواند به سراغ بازار بالقوه‌ی دیگری برود – و شاید هم این کار را بکند. در جدیدترین گواهی اختراعی که از این کمپانی لورفته است می بینیم که گویا اپل قرار است کنترلر مخصوص بازی خودش را تولید و وارد بازار کند. در این مطلب از بخش اخبار اپلی مجله‌ی انارمگ به بررسی این طرح جدید می پردازیم.

در دو هفته‌ی گذشته اپل حق اختراع کنترلر بازی اش را به دو شرکت US Patent & Trademark Office و European Patent Office ارائه کرده است. از این Patentها بر می آید که پروژه‌ی ساخت کنترلر بازی اپل هنوز در سطح آزمایشی است چرا که هنوز طراحی ها و مدل های مختلفی از این پروژه وجود دارد. اولین حق اختراع در روز ۳۱ مارس و دومی در روز ۱۰ آوریل منتشر شد. 

در یکی از حق اختراع هایی که توسط تیم مهندسی اپل مورد بررسی قرار گرفته است می بینیم که این کمپانی قصد تولید دسته‌ای شبیه به جوی کان نینتندو سوییچ دارد که در واقع کنترلری است که از دو بخش مجزا تشکیل شده و می توان دو طرف آن را به گوشی متصل کرد. این کنترلر هم با آیفون و هم با آیپد سازگاری دارد و هم می توان آن را به بالا و پایین و هم آن را به طرفین دستگاه متصل کرد. 

طرح جایگزین این کنترلر مخصوصا برای آیفون طراحی شده است و در واقع دکمه ها درون آن قرار دارند و می توان آن را مانند کیس کوچک جمع کرد. به علاوه این که این کیس احتمالا نمایشگر کوچکی داشته و امکان نمایش محتوای گیمینگ یا کیبورد لمسی داشته باشد. 

دسته بازی اپل

آخر از همه این که در حق اختراع جدید اپل طرح دیگری می بینیم که بیشتر به طراحی کلاسیک دسته های کنسول های گیمینگ شباهت دارد. این دسته با دستگاه های اپلی مثل آیفون، آیپد و مک از طریق بلوتوث جفت‌ می شود و دکمه‌ی مخصوصی روی آن تعبیه شده است که با فشردن آن می توان gaming mode دستگاه را فعال کرد یا هنگام بازی به تماس تلفنی پاسخ داد. 

باید اضافه کنیم که این اولین بازی نیست که شایعه‌ای مبنی بر تولید کنترلر مخصوص بازی توسط اپل در فضای مجازی منتشر می شود. @L0vetodream، یکی از کاربران توییتر، در سال ۲۰۲۰ با دلیل و مدرک اعلام کرد که اپل مشغول کار برروی دسته‌ی بازی است اما از آن به بعد دیگر خبری از آن نشد. البته به لطف وجود اپل آرکید Apple Arcade و اپل تی وی Apple TV تولید چنین دستگاهی توسط اپل کاملا منطقی به نظر می آید. 

نظر شما در رابطه با حق اختراع جدید اپل برای کنترلر مخصوص گیم چیست؟ به نظر شما اپل باید دسته‌ی مخصوص گیمینگ خود را تولید کند؟ 

برچسب‌ها: / / / / / / / / /
به اشتراک گذاری:
Picture of نارین دورکاوان
نارین دورکاوان
مطالب تصادفی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *