جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
تبلیغات در اناردونی
آخرین مطالب

سرانجام بعد از کلی انتظار، هوش مصنوعی اپل با عنوان “هوش اپل” معرفی شد!

هوش مصنوعی اپل
فهرست مطالب

AI اپل در آی او اس ۱۸، آیپد او اس ۱۸ و مک او اس جدید به نام Apple Intelligence شناخته می‌شود. به عبارتی دیگر، اگر مشتاق شناختن هوش مصنوعی اپل بودید، این مطلب از انارمگ مناسب شما خواهد بود.

کمپانی اپل در رویداد WWDC 2024 که امشب برگزار شد، از هوش مصنوعی خود رونمایی کرد. در معرفی AI اپل باید بگوییم که این آپشن به عنوان یک گزینه قدرتمند، یکپارچه، خصوصی و با تنظیمات شخصی سازی فوق‌العاده، در سیستم عامل‌های جدید در دسترس قرار خواهد گرفت.

بدیهی است که با ورود ChatGPT، انقلابی در دنیای اطلاعات اتفاق افتاد، به طوری که ما اکنون شاهد به کار گیری AI در دستگاه‌های کمپانی اپل هستیم.

همه چیز درباره Apple Intelligence

ورود هوش مصنوعی اپل به آی او اس ۱۸
ورود هوش مصنوعی اپل به آی او اس ۱۸

هوش مصنوعی Apple که با نام Apple Intelligence شناخته می‌شود در تمامی دستگاه‌های تولید اپل راه پیدا خواهد کرد و از ترکیب هوش مصنوعی مولد روی دستگاه و سرور اپل بهره می‌برد.

هوش مصنوعی اپل روی اولویت‌بندی نوتیفیکیشن‌ها در آیفون، ابزارهای نوشتاری و ثبت تصویر و موارد مشابه متمرکز است.

به گفته اپل، هوش مصنوعی مذکور بر اساس زمینه فردی هر کاربر عمل می‌کند و نتایجی مطابق با سلیقه او ارائه می‌دهد. این موضوع بدین معنی نیست که حریم خصوصی کاربران حفظ نمی‌شود، بلکه از همیشه مطمئن‌تر عمل خواهد کرد.

قابلیت Private Cloud Compute به عنوان زیرساخت سرور که مدل‌های پیچیده‌تری را اجرا می‌کند در آینده راه اندازی خواهد شد. به کمک این ویژگی، داده‌های کاربران به هیچ وجه در دسترس حتی اپل هم قرار نخواهند گرفت و در عین حال، محاسبات مربوط به سؤالات آن‌ها به طور دقیق‌تری داسخ داده می‌شود.

تفاوت هوش اپل با هوش مصنوعی‌های دیگر

۵ رکن اصلی که هوش مصنوعی اپل را از انواع هوش مصنوعی‌های دیگر متمایز می‌کند عبارتند از:

 • ارائه کمک‌های کاربردی و مفید
 • آسان و در دسترس
 • قابلیت یکپارچه سازی در تمامی دستگاه‌های اپل
 • درک امور مربوط به شخصی سازی
 • قدرتمند در حفظ حریم خصوصی کاربران

نکته: هدف از ارائه هوش مصنوعی اپل، توانایی شخصی سازی تمامی محصولات این کمپانی به صورتی مفید و کاربردی است.

قابلیت‌های هوش اپل

در زیر برخی از مهم‌ترین کاربردهای این هوش مصنوعی نو‌ظهور را مشاهده می‌کنید:

ابزار زبان

هوش مصنوعی اپل و ابزارهای زبانی ارتقا یافته
هوش مصنوعی اپل و ابزارهای زبانی ارتقا یافته
 • کمک در نوشتن متن: ابزار Writing موجود، به کاربران کمک می‌کند تا در زمان نوشتن متون خود، حتی در برنامه‌های شخص ثالث و یا در زمان نوشتن ایمیل، نوشتن مقاله و موارد مشابه به بهترین شکل ممکن عمل کنند.
 • نوتیفیکیشن مهم: هوش اپل، سابقه شما را بررسی کرده و بر همین اساس، نوتیفیکیشن‌های اولویت‌دار را در بالای صفحه به شما نمایش می‌دهد.
 • شناخت پیام‌های مهم در ایمیل: همانند گزینه قبل، هوش اپل بر اساس ترجیحات شما،‌ پیام‌های مهم‌تر را در ابتدا نمایش می‌دهد.
 • ریپلای مناسب در ایمیل: عبارات و پاسخ‌هایی هوشمند برای مخاطب شما ایجاد شده و قبل از ارسال در ایمیل آن شخص، از شما تاییدیه می‌گیرد.
 • کم کردن وقفه: این قابلیت همانند ویژگی Do Not Disturb عمل می‌کند، اما نوتیفیکیش‌های مهم را شناسایی کرده و به آن‌ها اجازه نمایش می‌دهد.
 • خلاصه سازی متن: در زمان مشاهده یک متن سخنرانی و یا خواندن ایمیل، هوش اپل، آن را برای شما خلاصه خواهد کرد تا سرعت شما افزایش یابد.

ابزار تصویری

نقش Apple Intelligence در ساخت تصویر
نقش Apple Intelligence در ساخت تصویر
 • ساخت تصویر: هوش اپل به شما اجازه می‌دهد تا با نوشتن یک متن به تنهایی، تصویر مورد نظر خود را بسازید، خواه آن تصویر یک دوست باشد!
 • ویژگی Genmoji: ساخت ایموجی مناسب هر رویداد و شرایط خاص، با استفاده از هوش اپل ممکن است.
 • پاکسازی یا Clean Up: به کمک این ویژگی می‌توان هر آن‌چه در یک تصویر، غیر ضروری هست را از بک گراند آن حذف کرد.
 • سرچ قوی: با استفاده از هوش اپل، به راحتی و در زمانی کوتاه می‌توانید تصویر مورد نظر خود را از میان صدها تصویر موجود در گالری پیدا کنید.
 • قابلیت Image Wand: بعد از این که با استفاده از یک اپل پنسل، دایره‌ای در نوت کشیدید، هوش اپل آن دایره و متن موجود را شناسایی کرده و تصویری مطابق درخواست شما ایجاد می‌کند.
 • ساخت ویدئوی خاطره‌انگیز: پس از نوشتن درخواست خود در برنامه Photos، از هوش اپل بخواهید تا با استفاده از تصاویر موجود در گالری شما یک ویدئوی Memories ایجاد کند.

سیری بهبود یافته

ارتقای سیری همراه با هوش مصنوعی اپل
ارتقای سیری همراه با هوش مصنوعی اپل
 • تشخیص گفتار بسیار دقیق‌تر: سیری اپل به کمک هوش مصنوعی می‌تواند عبارات بیشتری را به طور واضح درک کند و به آن عمل کند. بدین معنی که حتی اگر به زبانی عامیانه از سیری درخواستی داشته باشید و یا آن را در همان زمان اصلاح کنید، سیری عمل درخواستی شما را به درستی انجام خواهد داد.
 • درک نیاز شخصی: این ویژگی در سیری بسیار کاربردی است. به طور مثال، می‌توانید بگویید: «هی سیری! آهنگی که دیروز دوستم فلانی، برایم فرستاد را پلی کن. سیری بلافاصله بر اساس تاریخچه شنیداری شما، آن موزیک را پخش می‌کند.
 • درک موضوعات موجود در نمایشگر: هوش اپل به سیری کمک می‌کند تا متن روی نمایشگر دستگاه شما را تشخیص داده و به دستورات شما عمل کند. مثلاً، از او بخواهید تا متن روی صفحه نمایش را به آدرس یک مخاطب اضافه کند. به سادگی سیری این کار را انجام خواهد داد.
 • سرعت بخشیدن به کارها: با استفاده از سیری، به راحتی می‌توان چند کار را به طور همزمان انجام داد و سریع‌تر به خواسته خود رسید.
 • دید تازه: با فعال کردن سیری، می‌توانید محیط اطراف خود را به صورت یک تصویر متحرک در همان نقطه مشاهده کنید.
 • قابلیت تایپ سریع: اگر می‌خواهید به جای صحبت کردن با سیری، درخواست خود را تایپ کنید، تنها باید دو ضربه سریع در پایین نمایشگر آیفون و یا آیپد خود بزنید تا یک کیبورد برای شما ظاهر شود.
 • پرسیدن سؤال درمورد دستگاه اپل: هوش مصنوعی اپل به سیری کمک می‌کند تا پاسخ سؤالات کاربران در مورد مشخصات دستگاه‌های تولید اپل را به صورت کامل و دقیق به آن‌ها ارائه دهد.

ادغام چت جی پی تی با هوش اپل

ورود ChatGPT
ورود ChatGPT

همان‌طور که پیش بینی شده بود، اپل با Open AI توافق کرده است تا چت جی پی تی را به سیستم عامل‌های آی او اس ۱۸، آیپد او اس ۱۸ و مک او اس سکویا بیاورد.

برای دسترسی به چت جی پی تی در اپل، هیچ نیازی به اکانت Open AI نیست. در ضمن تمامی اطلاعات شما به صورت محرمانه باقی خواهد ماند و به هیچ وجه ذخیره نخواهد شد. حفظ حریم خصوصی کاربران در این بخش، تمام و کمال به عهده اپل است و ارتباطی با Open AI ندارد.

دستگاه‌های تحت پشتیبانی هوش اپل

دستگاه‌های حاوی هوش اپل
دستگاه‌های حاوی هوش اپل

اگر هر یک از دستگاه‌های زیر را دارید، قادر به استفاده از قابلیت‌های هوش اپل هستید:

 • آیفون ۱۵ پرو و پرومکس
 • آیپد حاوی تراشه M1، M2 یا M4
 • مک دارای چیپست M1، M2، یا M3

بدیهی است که خانواده آیفون ۱۶ نیز در آینده از هوش مصنوعی اپل بهره‌مند خواهند شد.

دنیای جدید با Apple Intelligence

افرادی که دستگاه آن‌ها از Apple Intelligence برخوردار است، در اواخر سال ۲۰۲۴، قابلیت‌های مذکور را تجربه خواهند کرد.

این بود هر آن چه از هوش مصنوعی اپل می‌دانستیم. برای اطلاع از مابقی جزئیات، باید منتظر بمانیم تا عملکرد آن را در دستگاه کاربران ببینیم. برای اطلاع از ادغام چت جی پی تی با آی او اس ۱۸ کلیک کنید.

برچسب‌ها: / /
به اشتراک گذاری:
Picture of مهرناز
مهرناز
مهرناز هستم و با وجود این که شغلم ارتباطی با مدرک تحصیلی من نداره، علاقمندی به نکات سئوی سایت و نویسندگی، من را به سمت این حرفه کشونده و حدود ۴ سال است که در این زمینه مشغول به کار هستم.
مطالب تصادفی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *