جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
تبلیغات در اناردونی
آخرین مطالب

هک واتساپ و هشدار به کاربران

whatsapp hack
فهرست مطالب

جزئیات این خبر مربوط به واتساپ و امکان برقراری تماس صوتی آن‌ها و نصب بدافزار جاسوسی روی گوشی‌هاست. کد مخرب توسط شرکت NSO Group اسرائیلی ساخته شده است. این کد با استفاده از برقراری تماس با کاربران، به واتساپ گوشی‌های iOS و اندروید منتقل می‌شود. با این حال اگر کاربر به واتساپش پاسخ ندهد، باز هم کدهای مخرب به آن وارد می‌شوند. در بسیاری از موارد، از قسمت لاگ تماس خودبخود پاک می‌شود؛ بنابراین کاربران بدون اطلاع خودشان، مورد هدف قرار می‌گیرند. در ادامه این مطلب بیشتر درباره هک واتساپ با شما عزیزان صحبت خواهیم کرد…!

دسترسی به اطلاعات داخل گوشی

پس از نصب شدن این بدافزار، هکرها می‌توانند به تمامی اطلاعات داخلی گوشی کاربران دسترسی داشته باشند. این اطلاعات شامل محتوای دوربین، میکروفون، تصاویر ذخیره شده، ایمیل‌ها و پیام‌هاست. جزئیات بیشتری در مورد این نقطه ضعف هنوز مشخص نشده است، اما این گزارش نشان می دهد که این اقدام از چندین هفته پیش عملی شده…!

هک واتساپ
هک واتساپ

توسعه دهنده واتساپ به سرعت بیانیه‌ای اعلام کرد…

«در پس این حمله، تمام خصوصیات یک شرکت خصوصی مرتبط با فعالیت‌های حکومتی نهفته است. آن‌ها نظارت کاملی بر بدافزارهای جاسوسی و سیستم عامل تلفن‌های همراه دارند.». ما سازمان‌های حقوق بشر زیادی داریم و از آن‌ها برای به اشتراک گذاشتن اطلاعاتی که حامی حقوق جامعه مدنی و اطلاع رسانی به آن‌هاست، استفاده می‌کنیم.»

بر اساس این گزارش، واتساپ به سرعت تحقیقات خود را در زمینه این حمله آغاز کرد و «برآورد اینکه چند تلفن مورد هدف قرار گرفته » بررسی شد.  واتساپ در سراسر جهان بیش از یک و نیم میلیارد کاربر دارد. همچنین صاحب امتیاز آن شرکت فیس بوک است؛ از این رو حضور این حفره امنیتی می‌تواند حریم خصوصی کاربران را تهدید کند.

طبق گزارش واتساپ، این مسئله هفته گذشته به وزارت دادگستری ایالات متحده گزارش شد. روز جمعه همان هفته، برنامه بازیابی روی سرورها کار خود را آغاز نمود. همزمان مهندسین این امر قبل از راه اندازی پک مشتریان روی خدمات پس از آن کار خواهند کرد.

گروه NSO اسراییل، ابزارهایی مانند Pegasus (نماد اسب بالدار) را توسعه می‌دهد. سپس آن را به عنوان راهی برای مبارزه با تروریسم و وقوع جرم و جنایت، به دولت‌های سراسر جهان ارسال می‌کند.

برچسب‌ها: / / / / / /
به اشتراک گذاری:
Picture of نارین دورکاوان
نارین دورکاوان
مطالب تصادفی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *