به تازگی ویژگی‌ جدیدی برای مدیریت گروه ها در واتس اپ در اختیار کاربران قرار گرفته است. این پیام‌رسان محبوب در حال آزمایش ویژگی جدیدی به نام Expiring Group برای گروه‌‌‌ها است. همان‌طور که پیداست این ویژگی به کاربر یادآوری می‌کند که یک گروه را بعد از مدتی حذف کند.

عملکرد قابلیت مدیریت گروه ها در واتس اپ

نحوه عملکرد ویژگی Expiring Groups در Whats app
نحوه عملکرد ویژگی Expiring Groups در Whats app

تصور کنید که برای یک اتفاق یا برنامه خاص مانند جشن تولد یا سمینار، یک گروه در واتس اپ تشکیل می‌دهید. پس از برگزاری مراسم، گروه بی‌استفاده باقی می‌ماند، اما تا زمانی که مدیر گروه آن‌را حذف نکند و یا همه اعضاء گروه را ترک نکنند به همان شکل باقی خواهد ماند.

با استفاده از قابلیت جدید مدیریت گروه ها در واتس اپ، مدیر گروه می‌تواند مهلتی برای حذف آن تعیین کند. در حال حاضر نسخه بتای WhatsApp در آیفون، گزینه‌‌هایی را برای تاریخ انقضای گروه‌ها بعد از یک روز، یک هفته و حتی یک تاریخ خاص ارائه می‌دهد. پس از اتمام زمان مقرر واتس اپ از کاربر می‌خواهد که گروه را حذف کند. یعنی به طور خودکار این کار را انجام نمی‌دهد.

همان‌طور که در WABetaInfo اشاره شده، این ویژگی واتس اپ در حال توسعه است و در بروزرسانی‌های آینده برای کاربران WhatsApp منتشر خواهد شد. حتی در آخرین نسخه بتای واتس اپ نیز ممکن است این گزینه جدید عرضه نشده باشد.

علاوه بر Expiring Groups، واتس اپ در حال آزمایش گزینه جدید دیگری است که به کاربران اجازه می‌دهد که همانند تلگرام و iMessage پیام‌های ارسال شده را ویرایش کنند. علاوه بر این، ویژگی جدید دیگری نیز در حال آزمایش است که امکان ارسال پیام را بین تعداد زیادی از کاربران فراهم می‌کند. عملکرد این ویژگی همانند کانال‌‌های تلگرام است. در زیر تصویری از نحوه عملکرد مدیریت گروه‌ها را که توسط WABetaInfo ارائه شده را مشاهده می‌کنید:

نحوه عملکرد ویژگی Expiring Groups در whats app
نحوه عملکرد ویژگی Expiring Groups در whats app

خبرهای جدید بیشتر درباره واتس اپ

در اوایل امسال WhatsApp در آپدیت نسخه iOS خود ویژگی پشتیبانی تصویر در تصویر را برای تماس‌های ویدئویی اضافه کرد. بدین ترتیب کاربران می‌توانند بدون قطع تماس تصویری، برنامه دیگری را در دستگاه iOS خود باز کنند. به تازگی نیز در قابلیت جدیدی در برنامه آیفون می‌توانید با استفاده از عکس‌های خود استیکر بسازید.

می‌توانید برنامه WhatsApp را به صورت رایگان از اپ استور دانلود کنید و قابلیت جدید مدیریت گروه ها در واتس اپ را تجربه کنید. برای نصب آن به یک آیفون با نسخه iOS 12 و یا بالاتر نیاز دارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *