جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
تبلیغات در اناردونی
آخرین مطالب

در هدست ویژن پرو می‌توان هر برنامه را طوری قرار داد که واقعاً روی آن سطح به نظر برسد!

در هدست ویژن پرو می‌توان هر برنامه را طوری قرار داد که واقعاً روی آن سطح به نظر برسد!
فهرست مطالب

توسعه‌دهندگانی که از هدست ویژن پرو استفاده کرده‌اند، اظهار می‌کنند که امکان ایجاد کنترل‌ها و نمایشگرها با این هدست وجود دارد و به نظر می‌رسد که قادر به قرارگیری بر روی هر سطحی از اتاق کاربر است.

اپل مدت زمان طولانی است که روی Vision Pro کار کرده است و در طی این مسیر برای ثبت اختراعات زیادی در ارتباط با آن درخواست داده است؛ در عین حالی که ممکن بود برنامه خاصی برای آن نداشته باشد. اکنون یک درخواست ثبت اختراع جذاب به عنوان بخشی از ویژن پرو منتشر شده است. این درخواست مربوط به سال ۲۰۲۰ است و کمک زیادی به توسعه ‌دهندگان می‌کند.

یکی از توسعه دهندگان به‌نام Steve Troughton Smith کشف کرده است که می‌توان سطحی را در میدان دید هدست انتخاب کرد و سپس هر برنامه‌ را طوری قرار داد که به نظر می‌رسد واقعا روی آن سطح است.

قرار دادن برنامه ها روی سطوح با اپل ویژن پرو
قرار دادن برنامه ها روی سطوح با اپل ویژن پرو

در درخواست ثبت اختراع اپل مربوط به سال ۲۰۲۰ آمده است که:

یک راه طبیعی تعامل انسان با اشیا (واقعی) لمس با دست است. صفحه نمایش‌ها همیشه به عنوان یک سطح برای لمس شناخته می‌شوند که امکان تشخیص و بومی‌سازی را روی سطح لمسی خود به انسان می‌دهند و امروزه یک بخش اصلی از تلفن‌های همراه و تبلت‌ها به حساب می‌آیند.

وی از یک برنامه اپل موزیک برای آزمایش خود استفاده کرده است، اما به ظاهر برای استفاده از هر برنامه و کنترلی مناسب می‌باشد. بنابراین در جایی که نمی‌توان از کیبورد مجازی اپل برای تایپ طولانی استفاده کرد، کاربر می‌تواند میز کارش را به کیبورد تبدیل کند.

البته اپل تجربه تایپ برای مدت کوتاهی را ایجاد می‌کند، زیرا بیشتر امور بدون کیبورد قابل انجام هستند. در حال حاضر پروژکتورهایی برای کیبورد وجود دارند که از لیزر برای نمایش سطح QWERTY به طور مستقیم بر روی یک سطح صاف استفاده می‌کنند. شایان ذکر است که اپل برخی از ویژگی‌های هدست ویژن پرو را قبل از رویداد WWDC حذف کرد. برای اطلاع بیشتر روی مطلب لینک شده کلیک کنید.

برچسب‌ها:
به اشتراک گذاری:
Picture of بهاره
بهاره
بهاره هستم، عاشق سفر و ماجراجویی! از سال 98 وارد دنیای سئو و نویسندگی شدم. برای من این کار هم یه جور ماجراجوییه، چون هر روز یه چیز جدید یاد می گیرم!
مطالب تصادفی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *