عرضه اپلیکیشن بازی تیک تاک تا اواخر سال ۲۰۲۲

TikTok گام بزرگی به سمت بازی ویدئویی بر می‌دارد و طبق گزارش‌ها، مشغول آزمایش بازی‌های کوچک بروی این پلتفرم در کشور ویتنام است. این شرکت، با کمک استودیوهای بازی‌های موبایلی Zynga، بازی‌های HTML5محوری می‌سازد که تا پایان سال جاری برروی این پلتفرم عرضه خواهند شد. این غول رسانه‌های اجتماعی در حال حاضر ساخت بازی تیک تاک را تایید کرده است. 

تیک تاک در حال حاضر با بیش از یک میلیارد کاربر فعال، با ارائه‌ی مینی بازی‌‌ها می‌تواند درآمد تبلیغاتی و همچنین افزایش زمان صرف شده در داخل برنامه را افزایش دهد. یکی از نمایندگان تیک تاک طی ایمیلی به رویترز گفت:«ما همیشه به دنبال راه‌هایی برای ارتقا و بهبود پلتفرم خود هستیم. همچنین تیم ما به عرضه ویژگی‌های پیشرفته و ادغام‌ کردن قابلیت های جدید اهمیت زیادی می‌دهد.» 

تیک تاک قصد دارد گام‌‌هایی فراتر از ساخت و عرضه مینی بازی‌ها در راستای بهبود اپلیکیشنش بردارد. سال گذشته، تیک تاک شروع به آزمایش برنامه پخش زنده خود بنام TikTok Live کرد. کاربران TikTok Live می‌توانستند از طریق رایانه، تلفن همراه و یا کنسول بازی خود، نمایشگر خود را آنلاین پخش (استریم) کنند. 

 عرضه بازی تیک تاک تا اواخر سال 2022
عرضه بازی تیک تاک تا اواخر سال ۲۰۲۲

همچنین کاربران نسخه‌ی چینی تیک تاک Douyin از سال ۲۰۱۹ می‌تواستند بازی‌های مختلفی را داخل این برنامه بازی کنند. افرادی که نزدیک به این موضوع هستند می‌گویند که تیک تاک، که متعلق به شرکت چینی ByteDance است، قرار است بازی‌های بیشتری را در جنوب شرقی آسیا عرضه کند.

حرکت و جهش این برنامه به سمت تولید و عرضه بازی بعد از پیوستن شرکت‌های دیگری مانند نتفلیکس و اپل به حوزه بازی‌های تلفن همراه صورت گرفت. در اواخر سال ۲۰۲۱ نتفلیکس مجموعه‌ای از بازی‌های iOS را برای کاربران آیفون و آیپد راه‌اندازی کرد. علاوه بر این، اپل همچنین نزدیک به دو سال پیش از سرویس اشتراک بازی Apple Arcade خود رونمایی کرد.

دانلود برنامه تیک تاک برای آیفون iOS – کلیک کنید

تیک تاک نیز قصد دارد فعالیت‌های خود را در زمینه‌ی بازی گسترش دهد تا به‌طور مداوم یک میلیارد کاربر خود را درگیر و همراه خود کند، و این مساله کاملا درک‌پذیر است. صنعت گیمینگ این روزها طرفداران زیادی دارد و این تصمیم تیک تاک منطقی به نظر می‌رسد. تعجب نخواهیم کرد که پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی دیگر نیز از این روند پیروی کنند. زیرا خیلی از آن‌ها علاقه دارند تا ویژگی‌های تیک تاک را قرض بگیرند و راه آن را دنبال کنند. شعار چنین شرکت‌هایی این است که «اگر نمی‌توانید رقیبانتان را شکست دهید، به آن‌ها بپیوندید.»

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

11 + دو =