جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
تبلیغات در اناردونی
آخرین مطالب

مدل بعدی اپل واچ از اینترنت ماهواره‌ای پشتیبانی خواهد کرد!

اینترنت اپل واچ
فهرست مطالب

سال گذشته، شایعات زیادی درباره‌ی اینترنت ماهواره‌ای آیفون ۱۳ در فضای مجازی پخش شد. آیفون ۱۳ از چنین اینترنتی پشتیبانی نمی کند اما گفته شده است که آیفون ۱۴، که امسال قرار است در مراسم WWDC 2022 معرفی شود، برای مواقع ضروری و اورژانسی که اینترنت سیم‌کارت در دسترس نیست، به اینترنت ماهواره‌ای متصل می شود. اما اپل واچ چه‌طور؟ حالا در این مطلب از بخش اخبار اپلی مجله‌ی انارمگ به بررسی شایعات و اخبار پیرامون اینترنت ماهواره‌ای اپل واچ می پردازیم. 

طبق گزارشی که مارک گرمان منتشر کرده است، اپل واچ بعدی به احتمال زیاد از اینترنت ماهواره‌ای پشتیبانی خواهد کرد. روزنامه‌نگار معروف در برنامه‌ی Power On گفته است:« هدف اپل این است که چنین قابلیتی را در اپل واچ به کار ببرد.» با این حال، تاریخ معرفی این قابلیت ممکن است امسال یا سال ۲۰۲۳ باشد. 

چه این قابلیت در آیفون به‌کار رود و چه در اپل واچ، این تکنولوژی کاربردی می تواند جایگزین خوبی برای Garmin inReach Explorer یا SPOT – دو دستگاهی که امکان اتصال به اینترنت ماهواره‌ای دارند – باشد.

اخیرا سرنخ هایی پیدا کردیم که نشان می دهد اپل و سهامی گلوبالستر Globalstar Inc، کمپانی شریکش در بحث اینترنت ماهواره‌ای، بیشتر از همیشه به طراحی و معرفی این قابلیت نزدیک شده اند. Globalstar در ماه فوریه اعلام کرد که برای خرید ۱۷ ماهواره‌ی جدید با اپل به توافق رسیده‌ اند تا «سرویس خدماتی ماهواره‌ای را بهبود ببخشند و کاربران بتوانند از آن بهره‌مند شوند.»

اینترنت ماهواره‌ای اپل واچ

در شایعات آمده است که اپل قصد دارد امسال سه مدل جدید – مدل معمولی، مدل SE و مدل جدید مخصوص ورزشکاران – برای اپل واچ معرفی کند. به همین خاطر از نظر منطقی مدل معمولی و مدل مفاوم مخصوص ورزشکاران باید اینترنت ماهواره‌ای در خود داشته باشند. 

گرمان سال گذشته اعلام کرد که از اینترنت ماهواره‌ای آیفون ۱۳ خیلی مطمئن نیست چرا که این مدلِ آیفون سخت‌‌افزار مناسبی برای پشتیبانی از این قابلیت را در خود ندارد. اگرچه، حتی اگر این قابلیت امسال هم معرفی شود، مدل های دارای اینترنت ماهواره‌ای محدود به بازارهای خاص خواهند بود و به تمام کشورها عرضه نمی شود. گرمان در اوت سال ۲۰۲۱ نوشته بود:

قابلیت اتصال اضطراری تنها – در کشورهای مشخص – در صورتی کار می کند که اینترنت سیم‌کارت آنتن نداشته باشد. اپل بالاخره تصمیم گرفته است تا از اینترنت ماهواره‌ای در دستگاه های خود استفاده کند اما با عملی‌شدن این ایده سال ها فاصله داریم.

نظر شما راجع به قابلیت جدید اینترنت اپل واچ چیست؟ آیا تصور می کنید اپل چنین تکنولوژی‌ای را امسال برای ساعت های هوشمندش معرفی کند؟ خوشحال می شویم اگر دیدگاه خود را در بخش نظرات با ما و دیگر کاربران مجله‌ی انارمگ به اشتراک بگذارید. 

برچسب‌ها: / / /
به اشتراک گذاری:
Picture of نارین دورکاوان
نارین دورکاوان
مطالب تصادفی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *