راهنمای سرویس و تعمیر پلی استیشن

 

پلی استیشن از جمله معروف ترین کنسول بازی است که توسط شرکت سونی تولید شده.آخرین و جدید ترین مدل این کنسول بازی،پلی استیشن ۵ میباشد که در سال ۲۰۱۹ توسط سونی رونمایی شد.
پلی استیشن نیز مانند هر وسیله ای نیاز به مراقب،نگه داری و سرویس دوره ای دارد.از آن جا که هزینه تعمیرات کنسول های بازی به مراتب بیشتر از هزینه سرویس دوره ای این دستگاه ها میباشد،پس توصیه متخصصین سخت افزار آشنایی با اصول نگه داری پلی استیشن میباشد.

خرابی های رایج پلی استیشن

سرویس پلی استیشن
دستگاه های پلی استیشن دارای قطعات مختلفی هستند،برخی از این قطعات دارای طول عمر مشخصی هستند و برخی دیگر نیز ممکن است بواسطه گذر زمان نیاز به تعمیر و تعویض داشته باشند.پس باید بدانید خرابی دستگاه های پلی استیشن یک موضوع رایج میباشد.هرچند میتوانید با رعایت نکاتی تا حد امکان از بروز خرابی ها جلوگیری کرد.از جمله خرابی های رایج در دستگاه های پلی استیشن میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

⦁ خرابی های برد پلی استیشن
⦁ پرش تصویر پلی استینش
⦁ قطع شدن صدای بازی پلی استیشن
⦁ وصل نشدن پلی استیشن به اینترنت
⦁ مشکل نخواندن سی دی در پلی استیشن
⦁ خرابی آی سی بایوس پلی استیشن
⦁ خرابی دسته پلی استیشن
⦁ خرابی فن پلی استیشن
⦁ روشن شدن چراغ در دستگاه های پلی استیشن
⦁ مشکل اتصال به شبکه
⦁ داغ شدن پلی استیشن
⦁ گیر کردن دیسک
⦁ داغ شدن پلی استیشن
⦁ خرابی باتری دسته پلی استیشن
⦁ و…

آیا همه مدل های پلی استیشن قابل تعمیر است؟

به طور کلی همه مدل های پلی استیشن قابل تعمیر هستند،اما ممکن است در برخی از مدل های قدیمی،قطعات سخت افزار آن ها به سادگی پیدا نشود.با این وجود میتوانید لیست قیمت قطعات پلی استیشن را در سایت shop.ifixit.ir مشاهده کنید.

هزینه تعمیرات پلی استیشن چقدر است؟

هزینه و قیمت تعمیرات پلی استیشن بسته به نوع خرابی آن ها متفاوت میباشد.به طور کلی هزینه تعمیرات پلی استیشن شامل هزینه قطعات و اجرت تعویض آن میباشد.

ارورها و خطاهای پلی استیشن ؛ عیب یابی پلی استیشن
ارور سخت افزاری پلی استیشن

یکی از مواردی که میتواند به شما کمک کند تا نوع خرابی و مشکل پلی استیشن خود را بیابید،آشنایی با code erorre های پلی استیشن میباشد.
در پلی استیشن های ۴ و ۵ هنگامی که کنسول دچار مشکل شود،دستگاه پیام خطایی را نمایش میدهد که بیان کننده نوع خرابی میباشد.
شما میتوانید لیست کامل خطاهای پلی استیشن را در مقاله ارور های پلی استیشن و راه حل های آن ها مشاهده کنید.

نحوه نگه داری و مراقبت از پلی استیشن

یکی از اصلی ترین مواردی که بسیاری از کاربران پلی استیشن نسبت به آن بی توجه هستند،نحوه نگه داری از پلی استیشن میباشد.
ما در این مطلب به طور جامع به شما میگوییم تا چگونه طول عمر قطعات پلی استیشن خود را بالا ببرید،چگونه از خراب شدن پلی استیشن خود جلوگیری کنید و چگونه از پلی استیشن خود مراقبت کنید.

پلی استیشن را کجا قرار دهیم؟
دستگاه های پلی استیشن باید در محیط مناسبی قرار بگیرند،محیط های پر گرد و غبار و یا محیط هایی که تهویه مناسبی ندارند میتوانند باعث خرابی پلی استیشن شوند.

اتصالات پلی استیشن
دقت کنید کلیه اتصالات پلی استیشن باید در وضعیت مناسبی قرار بگیرند،کابل ها نباید کشیده شوند و یا تحت فشار باشند.از کابل های اورجینال و مناسب استفاده کنید

نحوه تمیز کردن پلی استیشن
پلی استیشن خود را هر دو هفته با یک دستمال مربوط تمیز کنید،کابل ها و پورت ها آن را نیز با بادگیری تمیز کنید.

استفاده از محافظ برق
یکی از دلایل اصلی سوختگی پلی استیشن و خرابی این دستگاه ها ،مشکل نوسان برق میباشد.برای جلوگیری از بروز این مشکل حتما از محافظ برق استفاده کنید

از پلی استیشن مدام استفاده نکنید
اگر قصد دارید تا طول عمر دستگاه شما افزایش یابد،به طور مداوم و طولانی مدت از پلی استیشن استفاده نکنید.چرا که استفاده طولانی مدت میتواند باعث خرابی دستگاه شما شود.

نمایندگی تعمیرات پلی استیشن سونی

در صورتی که کنسول بازی شما نیاز به سرویس و یا تعمیرات دارد میتوانید با مراجعه به نمایندگی تعمیرات پلی استیشن اقدام. به تعمیر پلی استیشن خود نمایید
ما در مرکز تعمیرات سخت افزار iFixit آماده ارائه انواع خدمات در حوزه تعمیرات پلی استیشن،تعمیر دسته پلی استیشن،تعمیر کنسول های بازی و… میباشیم.کلیه خدمات و سرویس های ارائه شده توسط ما دارای ضمانت و پشتیبانی میباشد.

سرویس دوره ای پلی استیشن
یکی از خدمات ویژه ای که در حال حاضر میتوانید آن را در مرکز تعمیرات سخت افزار iFixit تجربه کنید،سرویس دوره ای پلی استیشن میباشد.
کنسول های بازی به واسطه استفاده طولانی نیاز به سرویس دارند،اما سرویس پلی استیشن شامل چه مواردی میشود؟
⦁ متخصصین سخت افزار ما ابتدا اقدام به بررسی و تست سخت افزار پلی استیشن میکنند،در صورتی که بخشی از سخت افزار پلی استیشن شما به درستی عمل نکند و یا در معرض خطر باشد آن را تعمیر میکنند.
گرد و غبار نیز میتواند باعث شود تا برد دستگاه شما دچار خرابی شود.

سرویس فن پلی استیشن
⦁ بررسی سلامت قطعات سخت افزار
⦁ بروز رسانی سیستم عامل
⦁ بررسی سلامت پورت ها
⦁ سرویس CPU و خمیر سیلیکون
⦁ از بین بردن گرد و غبار و چربی از روی برد

چرا برای تعمیر پلی استیشن به iFixit مراجعه کنم؟
ما نخسین مرکز تعمیرات سخت افزار در ایران هستیم که قبل از اسکنر ویژه به منظور بررسی وضعیت سخت افزار دستگاه استفاده میکنیم.علاوه بر این ما از جدیدترین و بروزترین تجهیزات برای عیب یابی و تعمیر قطعات سخت افزار استفاده میکنیم.کلیه کاربران مجموعه ما میتوانند به شکل شبانه روزی از پشتیبانی مجموعه ما استفاده کنند.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × دو =