آی مک های نسل بعدی با پردازنده‌ی M2 عرضه خواهند شد

پردازنده‌ی M1 اپل تا کنون به خوبی توانسته قدرت و قابلیت‌های خود را نشان دهد و به تازگی شاهد اخباری مبنی بر معرفی نسل جدید کامپیوترهای آی مک با پردازنده‌ی M2 هستیم، که سطح جدیدی از توان پردازشی را با خود به همراه دارد.

چیپست یا پردازنده M2 اپل

پیش از این خبر گفته شده بود که اپل در حال توسعه‌ی تراشه‌ی ۵ نانومتری A14T کلاس دسکتاپ است، تا آی مک‌های جدید خود را با این تراشه وارد بازار کند. در آن زمان خبر و نامی از تراشه‌ی M2 نبود. شایعاتی نشان می‌دهد که اپل آی مک های جدید خود را با تراشه‌ی M2 که قدرتمندتر از M1 است را در شش ماهه ی دوم سال ۲۰۲۱ عرضه خواهد کرد.

آی مک های نسل بعدی با پردازنده‌ی M2 عرضه خواهند شد
تراشه M2

هنوز مشخص نشده که تراشه‌ی جدید برای کدام یک ازمدل‌های سیستم مک مورد استفاده قرار خواهد گرفت. گزارش‌هایی درباره‌ی معرفی آی مک های باز طراحی شده در سال ۲۰۲۱ منتشر شده بود اما خبری از به کار گیری پردازنده‌ی M2 در آی مک پرو و مک پرو شنیده نشده است.

ظاهرا مهندسان اپل روی مک پرو جدید با تراشه‌ی اختصاصی اپل سیلیکون کار می‌کنند که گفته می‌شود اندازه‌اش نصف مک پرو فعلی است. پس می‌توان پیش بینی کرد اگر اپل تراشه‌ی کلاس دسکتاپ را برای آی مک های جدید معرفی کند احتمال اینکه از آن در ورک استیشن‌ها هم استفاده کند زیاد است.

آی مک های نسل بعدی با پردازنده‌ی M2 عرضه خواهند شد
تراشه M2

در این میان “مینگ-چی کو” تحلیل‌گر اپل درباره‌ی باز طراحی‌های MacBook جدید در سال ۲۰۲۱ خبر داده بود. با وجود اینکه خبری درباره جزییات مک بوک‌های جدید مطرح نکرده است اما به نظر می‌رسد این مک بوک‌ها با تراشه‌ی اپل سیلیکون معرفی خواهند شد.

اینطور که پیداست اپل در کنار تجهیز آی مک‌ها به تراشه‌ی M2، در مک بوک‌های باز طراحی شده نیز از تراشه‌ای قدرتمند تر از M1 استفاده خواهد کرد. که با هسته‌های پردازشی و گرافیکی بیشتر و قدرتمندتر، می‌تواند عملکرد و کارایی بهتری را با خود به ارمغان بیاورد.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هشت + 13 =