جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
تبلیغات در اناردونی
آخرین مطالب

تمام قابلیت های جدید Photos و دوربین آیفون در آی او اس ۱۷

تمام قابلیت های جدید Photos و دوربین آیفون در آی او اس 17
فهرست مطالب

شرکت اپل در رویداد دولوپرهای اپل، آپدیت آی او اس ۱۷ را معرفی کرد. اکنون با استفاده از قابلیت‌های جدید این سیستم عامل می‌توانیم خیلی بهتر عکاسی کنیم، آن‌ها را ادیت کنیم، به اشتراک بگذاریم و غیره. برای بررسی قابلیت‌های جدید Photos و دوربین در آی او اس ۱۷، این مطلب از انارمگ را دنبال کنید.

پس از نصب آی او اس ۱۷ در آیفون، تصاویر و ویدئوها در تمامی دستگاه ما نفوذ می‌کنند و دیگر محدود به اپلیکیشن‌های Photos و دوربین آیفون نیستند. اپل قصد دارد تا با گسترش تصاویر و ویدئوها در تمامی سیستم، به شخصی سازی بیشتر آیفون کاربران کمک کند.

گرچه تغییراتی که در بخش دوربین آیفون در آی او اس ۱۷ ایجاد شده‌اند به بزرگی تغییرات سیستم عامل سال گذشته نیستند، اما همین تغییرات جزئی به استفاده بهتر و شخصی‌تر کاربران منجر می‌شود.

Photos و دوربین در آی او اس ۱۷، هوشمند در تشخیص

در آی او اس ۱۷ و در برنامه Photos، قابلیتی وجود دارد که تمامی عکس‌های اعضای خانواده و دوستان را شناسایی می‌کند و پس از هایلایت کردن، آن‌ها را در یک آلبوم هوشمند قرار می‌دهد. کاربران قادر به نام‌گذاری آن‌ها و همچنین افزودن آن‌ها به موارد محبوب خود هستند.

افراد با چهره‌های مشابه در یک آلبوم جای داده می‌شوند و کاربر قادر به تایپ اسامی آن‌ها خواهد بود. این قابلیت در آی او اس ۱۷ به یافتن سریع‌تر تصاویر دلخواه کمک می‌کند.

تشخیص تصویر حیوانات خانگی در آی او اس 17
تشخیص تصویر حیوانات خانگی در آی او اس ۱۷

در آی او اس ۱۷، اپلیکیشن Photos قادر به شناسایی حیوانات خانگی نیز می‌باشد. برای شناسایی بهتر نژاد حیوانات، آیکن‌های جدید مخصوص حیوانات در Visual Lookup نمایش داده می‌شوند.

در واقع آلبوم People در آی او اس ۱۷ به آلبوم People & Pets تغییر نام داده است که تمامی حیوانات خانگی را نیز به همراه صاحبان آن‌ها در آلبوم‌های مجزا قرار می‌دهد و امکان نام‌گذاری آن‌ها نیز فراهم می‌باشد.

قابلیت‌های دوربین در آی او اس 17
قابلیت‌های دوربین در آی او اس ۱۷

البته هنوز این قابلیت به صورت کاملاً درست عمل نمی‌کند، زیرا یکی از کاربران گزارش کرده است که سگ او (دوبلین) با سگ والدین او یکی گرفته شده است و در واقع برنامه Photos، هیچ تفاوتی برای آن‌ها قائل نشده است. این در حالی است که اگرچه هر دو سگ سیاه رنگ هستند، اما نژاد آن‌ها متفاوت است.

در این مواقع، کاربران با تأیید و یا رد عملیات Photos می‌توانند به صورت دستی آلبوم‌های صحیح تشکیل دهند.

ادیت عکس و ویدئو در iOS 17

رابط کاربری قسمت ویرایشگر تصاویر در آی او اس ۱۷ اصلاح شده است. به طوری که قبلاً در این قسمت با آیکن‌ها مواجه بودیم، اما اکنون لیبل‌هایی نیز در زیر آن‌ها مشاهده می‌شود. این ویژگی، فرایند تمامی مراحل ادیت، فیلتر، برش و تنظیمات مربوط به تصاویر Live Photo را ساده‌تر و سریع‌تر می‌کند.

لیبل‌های ادیت تصاویر
لیبل‌های ادیت تصاویر

در این آپدیت، گزینه‌های Cancel و Done جابجا شدند و در بالای صفحه قرار گرفتند. گزینه Cancel همیشه فعال است، اما گزینه Done پس از انجام ادیت و تغییرات مورد نظر، فعال می‌شود.

عملیات کراپ کردن یا برش یک عکس در آی او اس ۱۷ بسیار ساده‌تر شده است، زیرا پس از بزرگنمایی یک تصویر، آیکن مربوط به Crop به طور خودکار در گوشه بالا و سمت راست صفحه ظاهر می‌شود.

برش زدن خودکار تصویر در دوربین در آی او اس 17
برش زدن خودکار تصویر در دوربین در آی او اس ۱۷

در این حالت، زمانی که بر روی گزینه کراپ کلیک می‌کنید، پس از هماهنگی با میزان زوم انجام شده، ابزار برش فعال می‌شود. بدین معنی که شما با انجام تنظیمات دلخواه می‌توانید عکس هدف را به بهترین شکل ممکن برش بزنید.

همان‌طور که مشاهده می‌کنید، این بخش از آپدیت Photos در آی او اس ۱۷ در مقایسه با آی او اس ۱۶، به اندازه یک مرحله سریع‌تر انجام می‌شود.

ساخت استیکر از تصویر دلخواه

بدیهی است که استفاده از استیکر در پیام‌رسانی به یکی از مهم‌ترین و جالب‌ترین گزینه‌های موجود تبدیل شده است. اکنون با استفاده از قابلیت‌های Photos و دوربین در آی او اس ۱۷ به راحتی می‌توانید از تصاویر شخصی خود، استیکرهای جدید بسازید و از آن‌ها در پیام‌رسانی و یا یادداشت‌ها استفاده کنید.

برای این کار باید بر روی عکس هدف (حیوان خانگی، تصویر شخص و غیره) کلیک کنید و نگه دارید. سپس در منوی باز شده بر روی گزینه Add Sticker ضربه بزنید.

ساخت استیکر از روی تصویر دلخواه
ساخت استیکر از روی تصویر دلخواه

استیکرهای ایجاد شده به مجموعه استیکرهای قبلی شما می‌پیوندد. لازم به ذکر است که برای ساخت استیکر می‌توانید از افکت‌های مختلفی استفاده کنید. به طور مثال، افکت پفی و یا ظاهر متالیک در لحظه عکاسی، با حرکت دوربین آیفون تغییر می‌کنند و نتیجه نهایی کاملاً به حرکت دستگاه بستگی دارد.

قابلیت‌های Visual Lookup & Spotlight

Visual Lookup از ۳ دسته برای شناسایی تصاویر برخوردار است که عبارتند از:

  • auto symbols یا علائم تجاری
  • laundry symbols یا علائم مربوط به مراقبت از ماشین لباسشویی
  • recipes یا منوی غذایی
شناسایی خودکار علائم تجاری
شناسایی خودکار علائم تجاری

زمانی که با استفاده از دوربین در آی او اس ۱۷، از بخشی از ماشین خود عکاسی کنید، به کمک Visual Lookup می‌توانید علائم تجاری بدون لیبل را بشناسید. به طور مثال در جیپ می‌توان آپشن مربوط به تهویه صندلی، کلیدهای ونت دریچه هوا و غیره را به راحتی و به کمک Visual Lookup تشخیص داد.

این گزینه برای افرادی که به تازگی اتومبیل جدید خریده‌اند و یا کرایه کرده‌اند، افرادی که در حال یادگیری رانندگی هستند و غیره بسیار کاربردی است.

علاوه بر این، برای شناسایی برچسب‌های بدون نوشته موجود بر روی پارچه‌ها و لباس‌ها می‌توان از Visual Lookup کمک گرفت. حتی در زمان اتوکشی لباس‌ها از دمای مناسب اتو برای هر نوع پارچه مطلع خواهیم شد.

Visual Lookup در ارائه دستور پخت یک نوع غذا
Visual Lookup در ارائه دستور پخت یک نوع غذا

Visual Lookup برای پخت غذا

یکی دیگر از کاربردهای جالب Visual Lookup، شناسایی غذاهای متنوع از روی تصویر و ارائه دستور پخت آن‌ها می‌باشد. بدین معنی که ابتدا با استفاده از دوربین در آی او اس ۱۷، از ظرف غذای محبوب خود در رستوران عکس بگیرید و سپس به کمک قابلیت مذکور، با نوع غذا و روش پخت آن آشنا شوید.

مهم‌تر از همه این که، قابلیت Visual Lookup در ویدئو نیز پاسخگو است، بدین معنی که در زمان پخش یک ویدئو، دکمه توقف آن را بزنید و سپس به کمک این قابلیت، تمامی موارد موجود در آن کادر از تصویر را شناسایی کنید.

از قابلیت Spotlight برای سؤال پرسیدن و یا اجرای برنامه‌های اصلی استفاده می‌شود. همچنین می‌تواند شورتکات‌های مربوط به برنامه‌ها را در آی او اس ۱۷ به شما نشان دهد. به جای اجرای برنامه Photos، مستقیماً به تصویر مشخص شده در آلبوم مرتبط می‌رود و بدین ترتیب، به تسریع روند انجام کارها کمک می‌کند.

عکس گرفتن در آی او اس ۱۷

گرچه ویژگی دوربین در آی او اس ۱۷ با تغییر بزرگی همراه نبود، اما اپل در بخش تنظیمات برنامه، دو ابزار شبکه‌بندی و سطح‌بندی را به دو ابزار جدا از هم تفکیک کرد.

قابلیت Level دوربین در آی او اس 17
قابلیت Level دوربین در آی او اس ۱۷

کارایی ابزار Level (سطح‌بندی) بدین شکل است که در زمان عکاسی، یک خط بسیار باریک در صفحه به شما نشان داده می‌شود. این قابلیت برای عکاسی مستقیم (به طور مثال، خط افق) بسیار مناسب است و زمانی که دوربین را بیش از حد بالا و یا پایین بگیرید، این خط ناپدید خواهد شد.

ویژگی‌های دیگر iOS 17

در کنار اپلیکیشن Photos و دوربین در آی او اس ۱۷، اپل قابلیت‌های دیگری را نیز در آپدیت جدید آی او اس ارائه کرد.

تنظیمات تصویر به کار رفته در لاک اسکرین
تنظیمات تصویر به کار رفته در لاک اسکرین

برای افزودن یک تصویر به لاک اسکرین، روش جدیدی در آی او اس ۱۷ وجود دارد که مانع از تداخل ساعت و تصویر مذکور با یکدیگر می‌شود.

روند کار به این شکل است که اگر یک عکس کوچک را در لاک اسکرین قرار دهید، آی او اس ۱۷ قسمت بالای آن تصویر را محو می‌کند و به شکلی آن را چیدمان می‌کند که تصویر مذکور در زیر ساعت، تاریخ و ویجت‌های دیگر قرار گیرد.

وجود قابلیت AI مانند در این سیستم عامل جدید به کاربران کمک می‌کند تا از هر نوع تصویری (مثلا تصاویر منظره) در لاک اسکرین آیفون خود استفاده کنند.

قابلیت Journal در آی او اس 17
قابلیت Journal در آی او اس ۱۷

قابلیت Journal

ویژگی Journal در برنامه Photos، از تصاویر موجود در گالری به عنوان یک کاتالیزور در چیدمان عکس‌های جدید استفاده می‌کند. به طوری که تصاویر می‌توانند افراد همراه در عکس و محل عکاسی را بیان کنند. این موضوع در ساخت خاطرات مهم یک روز، نقش بزرگی ایفا می‌کند.

علاوه بر این، اطلاعاتی مانند تمرینات ورزشی، تاریخچه پخش آهنگ و غیره نیز تحت تأثیر ویژگی Journal قرار می‌گیرند. بدین معنی که پس از ساخت ورودی‌های مربوط به هر بخش، می‌توان با استفاده از Journal، متن‌هایی به آن افزود و آن را گسترش داد.

انتقال اطلاعات با استفاده از ویژگی AirDrop
انتقال اطلاعات با استفاده از ویژگی AirDrop

ویژگی AirDrop

وجود ترفند جدید NFC در دو آیفون دارای آی او اس ۱۷، روش انتقال اطلاعات بین آن‌ها را ساده‌تر کرده است. در این‌جا با استفاده از ویژگی AirDrop به راحتی می‌توان داده‌ها را از یک گوشی به دیگری که در نزدیکی آن قرار دارد، منتقل کرد. لازم به ذکر است که در زمان انتقال اطلاعات بین دو دستگاه، حبابی روشن در هر دو نمایش داده می‌شود.

در زمان انتقال اطلاعاتی حجیم مانند فیلم دالبی ویژن، می‌توان پس از گذشت زمانی کوتاه از شروع فرآیند، از هم دور شد و ادامه انتقال از طریق اینترنت تکمیل خواهد شد.

حالت StandBy در آی او اس 17
حالت StandBy در آی او اس ۱۷

ویژگی StandBy

در نهایت، با استفاده از قابلیت Stand By و زدن گوشی به شارژ، می‌توان از یک صفحه نمایش افقی برای نمایش تصاویر، ویدئو و غیره استفاده کرد. قابلیت استند بای، نمایشگر آیفون را در حالت افقی فعال می‌کند که بیشتر در مواقع صرف شام، خوابیدن و غیره برای تماشای فیلم به کار می‌رود.

تمامی ویژگی‌های جدید دوربین در آی او اس ۱۷، در پاییز ۲۰۲۳ منتشر خواهند شد و در آن زمان در دسترس عموم قرار می‌گیرند. پس باید کمی صبور باشید…

برچسب‌ها: / /
به اشتراک گذاری:
Picture of مهرناز
مهرناز
مهرناز هستم و با وجود این که شغلم ارتباطی با مدرک تحصیلی من نداره، علاقمندی به نکات سئوی سایت و نویسندگی، من را به سمت این حرفه کشونده و حدود ۴ سال است که در این زمینه مشغول به کار هستم.
مطالب تصادفی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *