جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
تبلیغات در اناردونی
آخرین مطالب

ویژگی های جدید برنامه مسیج در آی او اس ۱۷

ویژگی های جدید برنامه مسیج در آی او اس 17
فهرست مطالب

از آن‌جایی که برنامه iMessage یکی از پرکاربردترین برنامه‌های محلی آیفون به حساب می‌آید، اپل همیشه در حال آپدیت و افزودن قابلیت‌های جدید به آن است. به تازگی نیز ویژگی‌‌های جدیدی به برنامه مسیج در آی او اس ۱۷ اضافه شده است که از آن جمله می‌توان به طراحی مجدد Check In، Live Stickers و موارد دیگر اشاره کرد. در ادامه این مطلب از انارمگ همراه ما باشید تا به معرفی این قابلیت‌های جدید بپردازیم.

ویژگی های جدید برنامه مسیج در آی او اس ۱۷

ویژگی های جدید برنامه مسیج در آی او اس 17
ویژگی های جدید برنامه مسیج در آی او اس ۱۷

باز طراحی

 همان‌طور که شایعه شده بود، شاهد تغییرات اساسی در برنامه مسیج در آی او اس ۱۷ نبودیم، اما ایجاد چندین تغییر در این برنامه حس خوبی را در برنامه ایجاد می‌کند.

  • به عنوان مثال وقتی به چتی باز می‌گردید که از آن عقب هستید، یک حلقه کوچک در گوشه بالا سمت راست ظاهر می‌شود. این ویژگی که Catch Up نام دارد شما را به نقطه‌ای از چت که از آن خارج شدید باز می‌گرداند. این ویژگی هم در چت‌های فردی و هم گروهی کار می‌کند.
  • با قابلیت Swipe to Reply پاسخ دادن به پیام نیز آسان‌تر شده است. تنها کافی‌ است تا انگشت خود را روی پیام از راست به چپ بکشید و مستقیماً به آن پاسخ دهید. این‌کار پیگیری مکالمات جاری را آسان‌تر می‌کند و دیگر نیازی به عملکرد خسته‌کننده ضربه و فشار دادن نیست.
بازطراحی برنامه مسیج
بازطراحی برنامه مسیج
  • اپل ایده Contact Posters را با این نسخه معرفی کرد. Contact Posters تصاویر بزرگ و تمام صفحه هستند که برای هر فرد در پیام‌ها یا زمانی که با شما تماس می‌گیرد، نشان داده می‌شود. این تصاویر را شخصاً می‌توانید ایجاد کنید و آن را با دیگران به اشتراک بگذارید. اگر Contact Posters را آپدیت کنید برای تمام افرادی‌ که با آن‌ها چت می‌کنید نیز آپدیت می‌شود.
  • در صورتی که محتوای حساسی برای شما ارسال شود (به صورت توافقی و یا حتی ناخواسته) محو خواهد شد و می‌توانید تصمیم بگیرید که آن را مشاهده کنید و یا خیر.

افزایش عملکرد

در بازطراحی برنامه مسیج در آی او اس ۱۷ شاهد بهبود و ارتقاء برخی از عملکردها هستیم. به عنوان مثال قبلاً دوربین و نمادهای دیگر کنار هم بودند، اما در برنامه جدید تنها یک دکمه + را مشاهده می‌کنید که به یک منوی تماس صفحه با همه برنامه‌های شما منتقل می‌شود.

از این طریق ضربه زدن روی دوربین، استیکرها، مموجی‌ها و موارد دیگر راحت‌تر شده است. برنامه Photos نیز یک نسخه کوچک از آخرین عکس شما را نشان می‌دهد. برنامه‌های پرکاربرد و مورد علاقه شما در بالای صفحه قرار خواهند گرفت و برای مشاهده لیستی از سایر برنامه‌ها باید به پایین اسکرول کنید.

افزایش عملکرد برنامه مسیج
افزایش عملکرد برنامه مسیج

به‌طور پیش‌فرض ترتیب آن‌ها بر اساس حروف الفبا است، اما می‌توانید با ضربه و نگه داشتن، آن‌ها را جابه جا کنید. هنگام جستجو نیز می‌توانید چندین مورد را با هم ترکیب کنید. برای مثال می‌توانید عکس‌های یک فرد خاص را جستجو کنید.

با شروع تایپ یک نام یا مورد در قسمت سرچ، نتایج در زیر نوار جستجو ظاهر می‌شوند و می‌توانید آن‌‌ها را انتخاب کنید. عبارات جستجویی که می‌توانند با هم ترکیب شوند شامل لینک‌ها، اسناد، تصاویر و افراد است.

در طراحی جدید برنامه مسیج در آی او اس ۱۷ دیگر با کدهای تأیید بی‌پایان درگیر نمی‌‌شوید. این نه تنها به دلیل تغییرات در کلیدهای عبور است بلکه یک تنظیم جدید برای کمک به کنترل آن‌ها وجود دارد.

با رفتن به مسیر زیر می‌توانید تعیین کنید که به محض وارد کردن، حذف شوند:

Settings > Passwords > Password Options > Clean Up Automatically

همچنین سه ژست جدید مموجی با iOS 17 برای انتخاب وجود دارد. از این پس می‌توانید کاراکترهای شخصی خود را با هاله‌‌ای در اطراف، در حالی‌که از میان انگشتان نگاه می‌کنند و یا در حال پوزخند بسازید.

سه ژست جدید مموجی با iOS 17
سه ژست جدید مموجی با iOS 17

اگر شخصی برای شما پیام صوتی ارسال کند، به‌طور خودکار رونویسی می‌شود تا بتوانید بدون پخش کردن آن را بخوانید.

اشتراک‌گذاری لوکیشن

سال‌ها است که اپل در Messages به شما امکان می‌دهد تا لوکیشن خود را با دیگران به اشتراک ‌بگذارید. آپدیت iOS 17 بیشترین تغییرات را در چند سال اخیر برای شما به ارمغان می‌آورد.

هنگام به اشتراک‌گذاری لوکیشن، به‌جای ورود به اطلاعات تماس فرد، به منوی جدید برنامه مسیج منتقل می‌شوید. همچنین می‌توانید لوکیشن شخصی را درخواست کنید یا لوکیشن خود را از طریق نمای اطلاعات تماس به اشتراک بگذارید.

همچنین وقتی آن‌‌ را از منوی برنامه باز کنید، می‌توانید مکان شخصی را درخواست کنید یا لوکیشن خود را به اشتراک بگذارید. در هنگام اشتراک‌گذاری نیز گزینه‌هایی برای اشتراک‌گذاری نامحدود، تا پایان روز یا تا یک ساعت بعد را در اختیار دارید، که همان موارد قبلی هستند.

به‌جای باز کردن Apple Maps می‌توانید روی آیکن پین در گوشه سمت چپ بالای برنامه مسیج ضربه بزنید. می‌توانید پین را به هر جایی که می‌خواهید حرکت دهید و مکان دقیق را ارسال کنید. برای نشان دادن یک مکان برای ملاقات می‌توانید لوکیشن آن را به اشتراک بگذارید.

استیکرها

استفاده و ساخت استیکر در آی او اس 17
استفاده و ساخت استیکر در آی او اس ۱۷

یکی از تغییرات بزرگ برنامه مسیج در آی او اس ۱۷ استیکرها هستند. استیکرهای برای اولین بار با iOS 10 معرفی شدند. تصاویری که می‌توانند در هر جای پیام شما قرا بگیرند. می‌توانید بسته‌ای موضوعی از استیکرها را از App Store خریداری کرده و یا از کاراکترهای مموجی استفاده کنید.

در این آپدیت، امکان استفاده از ایموجی به عنوان استیکر وجود دارد. فقط کافی‌ است تا کیبورد استیکر را باز کرده و آن‌را به هر جایی از مکالمه بکشید. می‌توانید از آن‌ها برای پاسخ به یک پیام استفاده کرده و یا کنار هم قرار بگیرند تا پیام طولانی‌تر شود.

در iOS 16 امکان حذف سوژه‌ها را از عکس داشتید، حال iOS 17 به شما امکان می‌دهد تا آن سوژه را حذف کرده و از آن استیکر بسازید. می‌توانید از سوژه‌ای در تصاویر ثابت، استیکرهای غیرمتحرک بسازید و یا از Live Photos برای ساخت Live Stickers استفاده کنید.

حذف سوژه ها از تصاویر و ساخت استیکر
حذف سوژه ها از تصاویر و ساخت استیکر

همچنین می‌توانید استیکرهایی از ویدئو بسازید. تنها کافی‌ است تا روی ویدئو مکث کنید، روی سوژه ضربه بزنید، آن را حذف و از آن یک استیکر بسازید.

در نهایت می‌توانید از استیکرها در همه جای iOS که از ایموجی پشتیبانی می‌کند، استفاده کنید.

نکته: هرجا که از Live Stickers پشتیبانی نکند، آن تصویر به‌صورت ثابت نشان داده می‌شود.

استفاده از استیکرها در iOS
استفاده از استیکرها در iOS

ویژگی Check In

با ویژگی Check In در برنامه مسیج در آی او اس ۱۷ می‌توانید به دیگران اطلاع دهید که چه زمانی سالم به مقصد خود رسیده‌اید. از منوی جدید برنامه، Check In را روشن کنید. به این صورت ورود به مقصد خود را به یکی از اعضای خانواده یا دوستان مورد اعتماد اطلاع می‌دهید. در صورتی که از مقصد خود دور شده و یا به آن نرسید، آیفون شما را Check In می‌کند و در صورت عدم پاسخگویی، به مخاطب مورد نظر اطلاع می‌دهد.

ویژگی Check In
ویژگی Check In

می‌توانید اطلاعات اشتراک‌گذاری شده را محدود کنید. به این‌صورت که تنها لوکیشن فعلی، عمر باتری آیفون و اپل واچ یا سیگنال تلفن همراه را ارسال کنید.

Check In از Live Activities نیز پشتیبانی می‌کند و راهی مناسب برای اطلاع‌رسانی به افراد در صورت بروز مشکل است.

سخن پایانی

برای دریافت ویژگی‌های جدید برنامه مسیج در آی او اس ۱۷ باید تا پاییز امسال صبر کنید. در غیر این صورت می‌توانید از نسخه بتای عمومی برای امتحان آن استفاده کنید. کدام یک از این ویژگی‌ها برای شما جذاب‌تر بود؟ نظرات خود را در کامنت با ما در میان بگذارید. در مطلبی دیگر نیز به آموزش بازیابی پیام‌های حذف شده در آی مسیج آیفون پرداخته‌ایم. برای مطالعه بر روی لینک کلیک کنید.

برچسب‌ها: /
به اشتراک گذاری:
Picture of بهاره
بهاره
بهاره هستم، عاشق سفر و ماجراجویی! از سال 98 وارد دنیای سئو و نویسندگی شدم. برای من این کار هم یه جور ماجراجوییه، چون هر روز یه چیز جدید یاد می گیرم!
مطالب تصادفی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *