انارمگ
۰

۶ راهکار ساده برای حل مشکل کرش کردن اپلیکیشن آیفون

حل مشکل کرش کردن اپلیکیشن آیفون

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که در آیفون خود برنامه‌ای را باز کرده باشید و بطور غیرمنتظره‌ای بسته شود. ممکن است برنامه کرش شده باشد. این مشکل ممکن است برای گروهی از برنامه‌ها یا یک برنامه خاص اتفاق بیفتد. نسخه‌های ناسازگار، برنامه یا نرم‌افزارهای قدیمی، اتصال بد شبکه، یا سایر نقص‌های فنی و اساسی باعث کرش شدن برنامه‌ها در آیفون می‌شود. در ادامه‌ی این مطلب از انارمگ، همراه ما باشید تا صرف نظر از علت، ۶ راهکار ساده برای حل مشکل کرش کردن اپلیکیشن آیفون به شما معرفی کنیم.

۱-برنامه را یکبار ببندید و مجددا باز کنید

یکی از بهترین و ساده‌ترین راه‌ها برای راه‌اندازی سریع یک برنامه کرش شده، بستن و راه‌اندازی مجدد آن است. این کار یک شروع تازه به برنامه می‌دهد. اگر مشکل پر بوده فضای حافظه پنهان و یا پیکربندی نادرست باشد، بستن اجباری برنامه و راه‌اندازی مجدد آن ممکن است به بازنشانی برنامه کمک کند.

۲-برنامه کرش شده را از آیفون حذف و مجددا نصب کنید

ممکن است یک برنامه به دلیل نقص در فرایند نصب از کار بیفتد. همچنین شاید نسخه‌‌ی آن قدیمی و یا همراه اشکالات باشد. در این حالت حذف و نصب مجدد برنامه در اکثر موارد مشکل را برطرف خواهد کرد. هنگامی که یک برنامه را حذف نصب کردید، برای نصب مجدد به اپ استور بروید. سپس آن را اجرا کنید تا ببیند درست کار می‌کند یا خیر.

۳-بروزرسانی برنامه را بررسی کنید

6 راهکار ساده برای حل مشکل کرش کردن اپلیکیشن آیفون

۶ راهکار ساده برای حل مشکل کرش کردن اپلیکیشن آیفون

 اغلب در صورتی که برنامه‌ها خیلی قدیمی باشند کرش می‌شوند و این مساله دور از انتظار نیست. زیرا اغلب یک عدم تطابق در پیکربندی سیستم بین نسخه‌ی iOS و برنامه قدیمی وجود دارد. پس برای جلوگیری از کرش برنامه در آیفون بهتر است بروزرسانی آن را در اپ‌استور بررسی کنید. این راه‌حل ارتباط نزدیکی با حذف نصب و نصب مجدد برنامه دارد. زیرا در هر دو روش یک نسخه جدید از برنامه خراب بروی آیفون‌تان نصب خواهد شد.

۴-اتصال اینترنت خود را بررسی کنید

برای اجرای اکثر برنامه‌ها در آیفون به اتصال اینترنت نیاز دارید. هر چیزی که اتصال اینترنت شما را بهم بزند ممکن است مانع درست کار کردن برنامه‌ها بروی آیفون شود.

در صورتی که برنامه به دلیل ارتباط ضعیف اینترنتی از کار بیفتد، ممکن است یک پیام خطای شبکه از آن دریافت کنید. با این حال اگر اینترنت شما ناپایدار یا در دسترس نباشد، برخی از برنامه‌ها بطور ناگهانی کرش می‌شوند.

ابتدا بررسی کنید که آیا داده تلفن همراه شما روشن است و شبکه‌ی اینترنتی پایدار است یا خیر. گاهی اوقات اتصالات ۳G ،۴G یا LTE در آیفون از کار می‌افتد. اما راه‌حل‌هایی برای این‌کار وجود دارد. همچنین اگر از wi-fi برای این‌کار استفاده می‌کنید باید مشکلات اتصال آن را بررسی کنید و در صورت وجود، آن را برطرف نمایید.

۵-برای رفع مشکل کرش برنامه، iOS آیفون را بروزرسانی کنید

برخی ازبرنامه‌ها بطور خاص، به سیستم عامل بالاتری احتیاج دارد. بنابراین اگر نسخه‌ سیستم عامل شما شرایط اجرای آن را نداشته باشد، ممکن است آن برنامه از کار بیفتد. این مربوط به عدم تطابق پیکربندی سیستم بین آیفون شما و برنامه کرش شده است.

اگر چه علائم ممکن است متفاوت باشد، اما در اکثر موارد درست کار نکردن برنامه‌ها به دلیل قدیمی بودن نسخه سیستم عامل است. بهترین راهکار این است که نسخه‌ی سیستم عامل خود را به iOS 15 ارتقا دهید.

۶-اگر چندین برنامه کرش می‌شوند حتما آیفون خود را ری‌استارت کنید

اگر چندین برنامه در آیفون کرش می‌شوند، نمی‌توانید همه‌‌ی آنها را حذف و مجدد نصب کنید. بعلاوه این کار در برنامه‌های بومی و داخلی نیز تاثیر می‌گذارد. بنابراین علاوه بر بروزرسانی نسخه‌ی iOS ری‌استارت آیفون یا آیپد می‌تواند در احیا مجدد برنامه‌ها کمک کند.

کرش شدن برنامه‌ها در آیفون و آیپد اتفاق غیرمعمولی است و ممکن است به دلیل عوامل مختلف باشد. با این حال راه‌حل‌های بالا عموما مشکل را برطرف می‌کند.

 

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه‌ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت‌ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید، تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید، تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 1 =