جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
تبلیغات در اناردونی
آخرین مطالب

احتمال عرضه آیفون ۱۴ فقط با ساختار سیم کارت e-sim ( که در ایران پشتیبانی نمی شود )

سیم کارت آیفون 14
فهرست مطالب

یک گزارش جدید مدعی شده است که اپل برای سیم کارت آیفون ۱۴ دو مدل فیزیکی و سیم کارت الکترونیکی را عرضه خواهد کرد اما این مسئله هنوز در حد شایعه است و به صورت رسمی تایید نشده است.

اپل در سال ۲۰۱۸ پشتیبانی از سیم کارت الکترونیک یا eSIM را به آیفون اضافه کرد تا صاحبان این دستگاه بتوانند از دو سیم کارت بر روی یک گوشی استفاده کنند. از همان زمان شایعات به گوش می رسد که اپل در نهایت فقط از سیم کارت الکترونیک برای آیفون استفاده کند و بیشتر آن ها، آیفون ۱۵ را اولین دستگاه برای استفاده از این تکنولوژی می دانند. اما طبق گزارشی جدید، به نظر می رسد که سیم کارت آیفون ۱۴ هم دارای دو نسخه فیزیکی و الکترونیکی خواهد بود.

به تازگی آنالیزور کمپانی GlobalData، اما مک کلون، ادعا کرده است که پروژه حذف سیم کارت فیزیکی از آیفون تا حدودی برای آیفون ۱۴ اجرا خواهد شد. او معتقد است که دو مدل از آیفون ۱۴ در سال ۲۰۲۲ عرضه می شود که یکی از این مدل ها فقط از سیم کارت الکترونیکی پشتیبانی خواهد کرد و امکان استفاده از سیم کارت فیزیکی در آن وجود ندارد.

در حالت عادی، کاربران برای تماس گرفتن با مخاطبان و یا استفاده از اینترنت همراه، نیاز به یک سیم کارت دارند. اما یک eSIM به کاربران اجازه می دهد تا بدون خرید یک سیم کارت فیزیکی، با مخاطبان خود تماس بگیرند.

مک کلون در گزارش خود نوشته است:« برای مدتی طولانی ما در مورد زمان عرضه آیفون فقط با سیم کارت الکترونیکی گمانه زنی می کردیم و مطمئن بودیم که دیر یا زود عرضه خواهد شد. اما حالا سوال اصلی، چگونگی انجام این کار است. پیشبینی می کنیم که اپل از روش خیلی همه جانبه ای مثل حذف تمام سیستم های فعلی و منتقل کردن همه کاربران به سیم کارت های الکترونیکی استفاده نکند. اما در عوض یک نسخه تمام الکترونیکی از مدل جدید آیفون عرضه خواهد کرد و نسخه اصلی که در بازار جهانی عرضه می شود را با سیم کارت فیزیکی به همراه سیم کارت الکترونیکی معرفی می کند».

مک کلون معتقد است که شرکت های مخابراتی می توانند بین مدل فقط الکترونیکی یا مدل با سیم کارت فیزیکی انتخاب کنند. او در گزارش خود ادامه داد:« به نظر می رسد که تمرکز اصلی این نسخه فرضی و الکترونیکی برای سیم کارت آیفون ۱۴ بر کانال اپل خواهد بود. و در همین راستا، اپل هنگام عرضه برای این مدل یک “اتصال اینترنت وایرلس داخلی” را به کمک چند شریک خود فراهم خواهد کرد».

البته مک کلون به شرکت های مخابراتی هم هشدار داده است که حتماً باید برای چنین اتفاقی آمادگی کامل داشته باشند. او می گوید که اپل باید برای اپراتور های تلفن همراه باید اطلاعات کامل در مورد تبلیغات و همچنین پشتیبانی را فراهم کند.

البته در گزارش مک کلون اقداماتی که اپل برای فروش دو نسخه آیفون بعدی باید انجام بدهد را ذکر نکرده است. به نظر می رسد که اپل به غیر از توضیح دادن مزیت های این تکنولوژی جدید به کاربران، باید انتظار آیفون های مرجوع شده زیادی هم باشد زیرا ممکن است صاحبان سیم کارت فیزیکی به اشتباه نسخه با سیم کارت الکترونیکی را خریداری کنند.

اما اگر اپل از این مشکلات پیشگیری کند و در زمینه تبلیغات هم موفق عمل کند، باز هم با تامین متریال لازم برای ساخت دو خط تولید متفاوت آیفون ممکن است دچار مشکل شود. هر آِفون معمولاً دارای چهار مدل است اما اگر اپل بخواهد نسخه فقط الکترونیک را هم عرضه کند، باید هشت مدل مختلف آیفون را تولید کند. 

 

 

برچسب‌ها: / / / / / / / / /
به اشتراک گذاری:
Picture of نارین دورکاوان
نارین دورکاوان
مطالب تصادفی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *