جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
تبلیغات در اناردونی
آخرین مطالب

راهکارهایی برای افزایش عمر باتری اپل واچ

راهکارهایی برای افزایش عمر باتری اپل واچ
فهرست مطالب

با وجود این‌که عمر باتری اپل واچ در سال‌های اخیر بهبود یافته است، اما ساعت هوشمند شما، چه از سری جدید اپل واچ ۶ باشد و یا مدل‌های قدیمی‌تر، همچنان باید روزی یک‌بار شارژ شود. لازم به ذکر است که آپدیت‌های مختلف، مصرف شارژ این ساعت هوشمند را بهینه‌تر کرده است و می‌توانید کمی بیشتر از ۱۸ ساعت استاندارد آن را روشن نگه دارید؛ اما اگر یک روز کامل از Apple Watch خود استفاده نکنید و باز هم باتری آن در حال خالی شدن باشد چه باید کرد؟ از آن‌جایی که خالی شدن باتری اپل واچ اتفاق آزاردهنده‌ای است و شما را با مشکل مواجه می‌کند، در این مقاله از انارمگ به معرفی راهکارهایی برای افزایش عمر باتری اپل واچ پرداخته‌ایم. اگر از Apple Watch استفاده می‌کنید یا قصد خرید آن‌را دارید، تا آخر این مطلب همراه ما باشید.

روش‌های افزایش عمر باتری اپل واچ

 1. حالت Always-On را خاموش کنید

اپل واچ سری ۵ و مدل‌‌های بعد از آن با قابلیت صفحه نمایش همیشه روشن یا Always-On عرضه می‌شوند. در واقع این یک ویژگی خوب برای اپل واچ است زیرا به عملکرد این ساعت هوشمند کمک می‌کند، اما از طرف دیگر باعث کم شدن عمر باتری می‌شود. اگر می‌خواهید شارژ بیشتری را ذخیره کنید، این ویژگی را غیر فعال کنید. در زیر نحوه انجام آن را آورده‌ایم:

 1. با فشار دادن دکمه دیجیتال کرون، تنظیمات را باز کنید.
 2. با پیمایش به Settings بروید.
 3. حال Display and Brightness را انتخاب کنید.
 4. مجددا پیمایش کنید و بر روی Always on کلیک کنید.
 5. این ویژگی را غیرفعال کنید.
غیر فعال کردن قابلیت صفحه نمایش همیشه روشن اپل واچ
غیر فعال کردن قابلیت صفحه نمایش همیشه روشن اپل واچ
  1. قابلیت Raise to wake را غیرفعال کنید

ویژگی دیگری که در اپل واچ سری ۴ و قدیمی‌تر، به‌عنوان جایگزینی برای Always-On استفاده می‌شود، Wake on Wrist Raise است. به این صورت که هر بار دست خود را بالا می‌آوردید صفحه نمایش ساعت هوشمند روشن می‌شود و دیگر لازم نیست برای دیدن نوتیفیکیشن‌ها یا زمان روی صفحه، ضربه بزنید. اگر این ویژگی برایتان زیاد مهم نیست غیرفعال کردن آن به ذخیره انرژی بیشتر کمک می‌کند. در ادامه مراحل غیرفعال کردن این قابلیت را آورده‌ایم:

   1. بعد از باز کردن قفل اپل واچ با فشار دادن دیجیتال کرون به تنظیمات بروید.
   2. با پیمایش برنامه‌ها به Settings بروید.
   3. Display and Brightness را انتخاب کنید.
   4. به بخش WAKE بروید و زبانه Wake on Wrist Raise را غیر فعال کنید.
غیر فعال کردن Wake on Wrist Raise
غیر فعال کردن Wake on Wrist Raise
  1. از واچ فیس‌های با تم تیره استفاده کنید

شاید ندانید که اپل واچ صفحه نمایش OLED دارد. یک پنل OLED، تک تک پیکسل‌های در حال استفاده را روشن می‌کند که در میزان شارژ مصرفی تاثیرگذار است. برای صرفه‌جویی در شارژ باتری اپل واچ، بهتر است از واچ فیس‌های با تم و زمینه تیره و مشکی استفاده کنید. انجام این کار به کاهش مصرف انرژی و افزایش عمر باتری کمک می‌کند.

  1. قابلیت Background Refresh را غیرفعال کنید

آیا می‌دانستید که وقتی برنامه‌ای را در آیفون خود دانلود می‌کنید، آن برنامه به‌طور پیش فرض در اپل واچ نیز نصب می‌شود.

تازه‌سازی این برنامه‌ها در پس‌زمینه اپل واچ، باعث مصرف بیش از اندازه باتری می‌شود، بنابراین بهترین راه برای افزایش عمر باتری اپل واچ، غیرفعال کردن قابلیت Background Refresh است. در ادامه، نحوه انجام این کار آمده است:

 1. برنامه Watch را در آیفون خود باز کنید.
 2. روی General ضربه بزنید.
 3. حال Background App Refresh را انتخاب کنید.
 4. در صفحه‌ی بعدی زبانه‌ی Background App Refresh را خاموش کنید.
غیر فعال کردن Background Refresh
غیر فعال کردن Background Refresh
  1. کاهش تعداد نوتیفیکیشن ها در اپل واچ

شما از اپل واچ برای دریافت پیام‌ها و پاسخ فوری به آنها استفاده می‌کنید، اما دریافت نوتیفیکیشن از همه‌ی برنامه‌های موجود در آیفون، مسأله‌ای غیرضروری است. خاموش کردن برخی از نوتیفیکیشن‌های غیرضروری در افزایش عمر باتری مفید است زیرا نه تنها صفحه نمایش را روشن می‌کنند بلکه صدا و لرزش نیز تولید می‌کنند. برای انجام این‌کار مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. برنامه Watch را در آیفون خود باز کنید.
 2. روی Notifications ضربه بزنید.
 3. اکنون برنامه‌ها و سرویس‌هایی که قصد دریافت نوتیفیکیشن از آن‌ها دارید را انتخاب و یکی از دو گزینه Mirror My iPhone یا customize the permissions را برایشان انتخاب کنید.
 4. همچنین به Mirror iPhone Alerts در پایین بروید و برنامه‌هایی را که نمی‌خواهید از آن‌ها نوتیفیکیشن دریافت کنید، غیرفعال کنید.
کاهش نوتیفیکیشنها در اپل واچ
کاهش نوتیفیکیشنها در اپل واچ
  1. صدا و ویبره را غیرفعال کنید

همان‌طور که در بالا گفتیم، اپل واچ ابزاری برای اطلاع رسانی به کاربران است. با این حال شنیدن صدای ملایم ویبره هنگام دریافت نوتیفیکیشن، یک راه مناسب برای با خبر شدن از اتفاقات بدون ایجاد سر و صدا است. محدود کردن این ویژگی تاثیر کمی بر روی افزایش عمر باتری اپل واچ شما دارد. برای غیرفعال کردن آن:

 1. برنامه Watch را در آیفون خود باز کنید.
 2. روی Sound & Haptics ضربه بزنید.
 3. Silent mode را انتخاب کنید و یا بر اساس نیاز خود زبانه Haptic feedback را خاموش کنید.
غیر فعال کردن ویبره اپل واچ
غیر فعال کردن ویبره اپل واچ
  1. حالت Power Reserve mode را فعال کنید

برای کمک به افزایش عمر باتری اپل واچ، در مواقع ضروری حالت ذخیره نیرو را روشن کنید. با فعال کردن Power Reserve mode همه ویژگی‌ها غیرفعال می‌شوند و اپل واچ، تنها زمان را نشان می‌دهد.

  1.  watchOS را بروز رسانی کنید

نسخه watchOS که روی اپل واچ شما نصب است، ممکن است بعد از مدتی با باگ‌هایی مواجه باشد که باعث کاهش عمر باتری می‌شود، اما نگران نباشید زیرا اپل به رفع سریع مشکلات نرم‌افزاری شهرت دارد. اگر یک اشکال نرم‌افزاری در اپل واچ باعث خالی شدن باتری آن می‌شود، آپدیت watchOS باعث بهبود آن خواهد شد. برای مشاهده راهنمای بروز رسانی واچ او اس بر روی لینک کلیک کنید.

  1. نکات متفرقه:

فعال کردن Workout Power saving mode: اگر می‌خواهید در مصرف باتری صرفه‌جویی کنید باید در هنگام تمرین‌های ورزشی خود، حالت ذخیره نیرو را فعال کنید. برای این‌کار به تنظیمات در برنامه watch بروید. سپس در General، زبانه Workout Power saving mode را فعال کنید تا گوشی، نمایشگر ضربان قلب برای پیاده‌روی و اجرای تمرینات را خاموش کند.

غیر فعال کردن حالت Environmental Soundtracking: هنگامی که به منطقه‌ای پر سرو صدا وارد می‌شوید، این قابلیت صداهای ناامن را شناسایی کرده و به شما اطلاع می‌دهد. با این وجود، فعال بودن این حالت باعث مصرف باتری اپل واچ می‌شود. اگر می‌خواهید در مصرف باتری صرفه جویی کنید و در محیطی امن و آرام زندگی می‌کنید، این ویژگی را غیرفعال کنید.

کاهش انیمیشن‌ها: اگر وجود انیمیشن‌ها برایتان مهم نیست، روشن کردن Reduce Motion باعث کاهش انیمیشن‌ها می‌شود. انیمیشن کمتر مساوی است با مصرف انرژی کمتر.

  1. با پشتیبانی اپل تماس بگیرید

اگر هیچ کدام از موارد بالا به افزایش عمر باتری اپل واچ شما کمک نکرد، آخرین راه، تماس با پشتیبانی اپل است. پشتیبانی اپل ممکن است مشکل خالی شدن باتری اپل واچ شما را برطرف کند. در ادامه اگر با سرعت پایین اینترنت در اپل واچ سلولار مواجه هستید، مطلب مربوط به رفع مشکلات اینترنت اپل واچ را مطالعه کنید.

برچسب‌ها:
به اشتراک گذاری:
Picture of بهاره
بهاره
بهاره هستم، عاشق سفر و ماجراجویی! از سال 98 وارد دنیای سئو و نویسندگی شدم. برای من این کار هم یه جور ماجراجوییه، چون هر روز یه چیز جدید یاد می گیرم!
مطالب تصادفی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *