جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
تبلیغات در اناردونی
آخرین مطالب

نحوه استفاده از لیدار اسکنر دوربین آیفون۱۲ پرو و پرو مکس

لیدار اسکنر در ایفون 12 پرو
فهرست مطالب

اگر شما ایفون ۱۲ پرو ، ایفون ۱۲ پرو مکس و یا ایپد پرو داشته باشید ، دستگاه شما دارای لیدار اسکنر است. اما کمپانی اپل به صورت رسمی هیچ راهی را برای استفاده از این اسکنر ویژه معرفی نکرده است. در این مطلب ما به شما نحوه استفاده از لیدار اسکنر در ایفون ۱۲ پرو و مزیت های این اسکنر را اموزش خواهیم داد.

لیدار اسکنر بخشی از ایفون ۱۲ پرو ، ایفون ۱۲ پرو مکس و ایپد پرو است اما ممکن است شما تا به حال اصلاً متوجه آن نشده باشید. اپل به ندرت خبری در مورد این اسکنر منتشر می کند و برنامه ای مخصوص هم روی گوشی همراه شما برای استفاده از آن وجود ندارد.

با توجه به این که استفاده های کلیدی از این اسکنر در عکاسی است ، انتظار می رفت گزینه هایی برای کنترل لیدار در اپ دوربین و یا حداقل در تنظیمات وجود داشته باشد ، اما هیچ کدام وجود ندارد.

البته گشتن به دنبال گزینه های کنترل کردن تنظیمات اسکنر لیدار کمی بیهوده به نظر می رسد زیرا عملکرد لیدار و تاثیر آن بر عکاسی شما ، آن چنان واضح و برجسته نیست و شما به صورت دقیق نمی دانید این قابلیت چه کمکی می تواند به شما بکند. این تکنولوژی محیط اطراف شما را اسکن می کند و از آن یک تصویر سه بعدی می سازد که این موضوع بر کیفیت عملکرد واقعیت مجازی و واقعیت افزوده اپل تاثیر مستقیم دارد.

در حال حاضر به نظر می رسد که اپل از این وضعیت و استفاده های پنهان لیدار اسکنر رضایت دارد و فعلاً این اسکنر به عنوان یک ویژگی اضافه در برخی برنامه ها کاربرد دارد و اپلیکیشنی مخصوص به خود نخواهد داشت.

این اسکنر تا به حال چگونه استفاده شده است؟

اگر تا به حال از اپلیکیشن اندازه گیری اپل استفاده کرده اید و راضی نبوده اید ، بهتر است دوباره امتحان کنید. حالا این اپ مورد پشتیبانی اسکنر لیدار قرار گرفته است و این مسئله کمک شگفتی به این اپ کرده است.

حالا این اپ سریع تر شروع به کار می کند زیرا محیط اطرافش را زودتر شناسایی می کند. همچنین به دلیل این که اسکنر لیدار تمام محیط اطراف شما را اسکن می کند ، اندازه گیری ها بسیار دقیق تر هستند.

این تئوری ها در عمل نیز کاملاً به چشم می آیند و شما اپ Measure را بسیار کارآمد تر از آن چه تا به حال بوده است خواهید یافت. این اپلیکیشن تا قبل از اسکنر لیدار برای اندازه گیری های مناسب بود که آن چنان نیازی به دقت و جزئیات نداشتند اما حالا این اپلیکیشن برای استفاده در هر موقعیتی به اندازه کافی خوب و سریع است.

دانلود نرم افزار عکاسی برای آیفون و آیپد – کلیک کنید

مورد دیگر این است که خیلی هم نمایان نیست ، کمک اسکنر لیدار به دوربین است. اسکنر لیدار باعث شده است که فوکوس خودکار دوربین سریع تر عمل کند. این موضوع نیز به دلیل اسکن شدن محیط اطراف توسط این اسکنر است. در نتیجه در همان لحظه که شما برای گرفتن عکس صفحه را لمس می کنید ، این اسکنر میزان نزدیکی و یا دور بودن یک شیء را محاسبه می کند.

اگر اپلیکیشن Measure و دوربین تنها اپلیکیشن های رسمی اپل باشند از که لیدار اسکنر بهره می برند ، اپلیکیشن های ثانویه ای نیز وجود دارند که قابلیت های بیشتری را برای شما به ارمغان می آورند. البته گفته می شود که این اپلیکیشن ها ویژگی و کاربرد های زیادی دارند اما مهم ترین ویژگی های آن ها در دو زمینه خلاصه می شود : آن ها در گرفتن یک عکس سه بعدی از محیط اطراف شما خوب هستند یا در گرفتن عکس یک شیء بسیار خوب عمل می کنند.

                                                  نحوه استفاده از لیدار اسکنر در ایفون ۱۲ پرو

نحوه استفاده از لیدار اسکنر در ایفون ۱۲ پرو برای گرفتن عکس سه بعدی از کل محیط اطراف

با استفاده از اپلیکیشن Canvas : Pocket 3D Room Scanner که می توان آن را به صورت رایگان برای ایفون از اپ استور دانلود کرد ، شما قادر خواهید بود که محیط اطراف تان را به صورت کامل اسکن کنید. در وسط اتاق بایستید، گزینه Measure را بزنید و سپس به آرامی بچرخید تا تصویر اطراف گرفته شود.

تصویری که شما از طریق صفحه اپ Canvas می بینید کمی شبیه به یک تصویر پاناروما است. در کنار نمای دوربین از آن چه که در آن لحظه رو به روی شما است ، یک قسمت دیگر نیز وجود دارد که همان طور که شما می چرخید ، این قسمت توسط تصاویر گرفته شده از محیط اطراف پر می شود.

اگر خیلی سریح حرکت کنید ، تصویر نهایی ، از لحاظ جزئیات بسیار پایین خواهد بود. اگر هم خیلی آهسته بچرخید ممکن است قبل از تمام شدن اسکن ، حافظه دستگاه شما پر شود. شما باید تعادلی بین اتمام اسکن و دارا بودن جزئیات بالا بر قرار کنید تا نتیجه یک تصویر ۳۶۰ درجه عالی از محیط اطراف شما باشد.

خرید و قیمت روز آیفون ۱۲ پرو – کلیک کنید

شما با ایفون می توانید انتخاب کنید تا تصویر اتاق از حالت زوم خارج شود ، آن را بچرخانید ، تصویر را زوم کنید و از هر زاویه ای که خواستید آن را نگاه کنید. تصویر را به یک سمت بکشید تا یک نمای نزدیک تمام صفحه از اتاق ببینید و یا می توانید تصویر را به هر سمتی که خواستید بکشید یا گوشی را به صورت فیزیکی حرکت دهید تا قسمت های مختلف اتاق را ببینید.

اگر خود گوشی را حرکت دهید ، تصویر متحرکی از محیط به شما نمایش داده می شود که انگار دارید در آن محیط می چرخید و اطراف را نگاه می کنید. اما برای این کار لزومی وجود ندارد که در آن اتاق حضور داشته باشید.

این موضوع بسیار جذاب است زیرا شما می توانید از هر محیطی که خواستید اسکنی سه بعدی انجام دهید و با خود داشته باشید به عنوان مثال شما در طبیعت هستید و می توانید اتاق کار خود را با گوشی تماشا کنید. شما در آن مکان حرکت می کنید ولی انگار دارید در اتاق کار خود قدم می زنید.

حتی این احتمال نیز وجود دارد که در آینده نیرو های پلیس نیز از محل وقوع جرم با استفاده از اسکنر لیدار ، تصویری سه بعدی تهیه کنند.

                           نحوه استفاده از اسکنر لیدار در ایفون ۱۲ پرو برای اسکن کردن سه بعدی محیط

حتی یک اسکن سریع هم با این که جزئیات کمتری را به شما نمایش می دهد ، به شما اجاز می دهد که بعداً به یک محیط با گوشی خود برگردید و آن را بررسی کنید.

نحوه استفاده از لیدار اسکنر در ایفون ۱۲ پرو برای اسکن کردن اشیاء

شما از قبل این ویژگی را در بعضی دستگاه های اپل دیده اید. از طریق واقعیت افزوده و تصاویر اسکن شده ، ایفون شما می تواند به شما به عنوان مثال چگونگی وجود یک مک بر روی میز را به شما نشان دهد. لیدار اسکنر به شما اجاز می دهد که تصویر یک شیء را اسکن کنیدو کار های مختلفی را با آن انجام دهید.

اپلیکیشن Canvas قابلیت انجام این کار را دارد اما در بررسی های ما ، این اپ برای اسکن کردن محیط و اتاق مناسب و قوی تر بود. اپلیکیشن ۳D Scanner نیز می تواند اسکن کل محیط را انجام دهد اما بهترین کاربرد این اپ برای اسکن کردن و گرفتن عکس یک شیء است.

البته تعداد اپلیکیشن های ساخته شده برای کار با لیدار اسکنر روز به روز در حال افزایش است و بسیار از آن ها برای امتحان کردن به صورت رایگان در اپ استور قرار داده شده اند.

رابط کاربری اپ ۳D scanner نیز همانند اپ Canvas است و در کنار تصویر آن چه رو به روی شما قرار دارد ، قسمتی وجود دارد که تصاویر اسکن شده در آن قرار می گیرند.

شما با اسکن های لیدار اسکنر چه کاری می توانید انجام دهید؟

به عنوان مثال هنگامی که خواستید به یک خانه دیگر نقل مکان کنید ، می توانید از هر خانه ای که بازدید می کنید اسکنی سه بعدی تهیه کنید و در زمان مناسب همه آن ها را با هم مقایسه کنید. هنوز ما در مرحله ای قرار نداریم که اپلیکیشن های زیادی برای اسکنر لیدار طراحی شده باشند و کار به سادگی انجام شود ف اما این گونه قابلیت ها ، برای بعضی افراد بسیار مناسب هستند.

همچنین شما می توانید تصاویر اسکن شده و یا عکاسی های خود را برای شخص دیگری که این اپ ها را روی گوشی یا ایپد خود دارد ، ارسال کنید. بعضی از اپ ها مثل Canvas قابلیت ارسال تصاویر به صورت انلاین را نیز دارند. این موضوع مانند آن نیست که بتوانید گوشی خود را بچرخانید و در یک اتاق مجازی قدم بزنید ، ولی شما یک تصویر ۳۶۰ درجه اسکن شده بر روی مک خود خواهید داشت.

آینده اسکنر لیدار چگونه است؟

اپل سازندگان بیشتری را به کار خواهد گرفت تا این تکنولوژی پیچیده را در اپ های خود به کار گیرند. اسکنر لیدار هنگامی که فراگیر تر شود ، بری کسانی که اپلیکیشن های سازگار با این تکنولوژی را طراحی کرده اند بسیار سودآور خواهد بود. البته راه های اشتراک و دانلود بیشتری برای این گونه تصاویر اسکن شده به وجود خواهد آمد.

برچسب‌ها: / / / / / /
به اشتراک گذاری:
Picture of نارین دورکاوان
نارین دورکاوان
مطالب تصادفی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *