جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
تبلیغات در اناردونی
آخرین مطالب

همه چیز درباره اپل موزیک و قابلیت‌های آن در به‌روز رسانی‌ها

اپل موزیک
فهرست مطالب

همه چیز درباره اپل موزیک و آشنایی کامل با قابلیت‌های آن را در ادامه مطلب برای کاربران ارائه نموده‌ایم. شرکت اپل با رونمایی از اپل موزیک، کاربران زیادی را مجذوب خود کرد. هرچند در نسخه‌های ابتدایی، کاربران از قابلیت‌های محدود آن چندان راضی نبودند، اما اپل با به‌روز رسانی‌های پی‌درپی، قابلیت‌های زیادی را به آن افزود.

به گونه‌ای که حتی کاربران اندروید هم از قابلیت‌های اپل موزیک خوششان آمده بود. اپل در آن هنگام، تصمیم گرفت نسخه‌های اندروید را از اپل موزیک ارائه دهد. اکنون علاوه بر کاربران آیفون، دارندگان اندروید نیز از Apple Music بهره می‌برند.

همانطور که گفته شد، نسخه‌های اولیه اپل موزیک، چندان رضایت بخش نبود؛ به طوری که کاربرانش چنین اپلیکیشنی را در حد و اندازه اپل نمی‌دانستند. اما این کمپانی، با آپدیت‌های جدید اپل موزیک، علاوه بر افزودن کاربردهای جدید، عملکرد آن را نیز بهبود داد.

قابلیت‌های جدید اپل موزیک

اپل موزیک بدون توجه به علاقه مخاطب، موسیقی پخش نمی‌کند؛ بلکه قابلیت‌هایی دارد که مورد رضایت افراد واقع شده است. در این میان ویژگی‌هایی هم بود که طرفدارانی پیدا نکرد؛ اما همان قابلیت‌ها هم برای عده‌ای رضایت بخش بوده است.

اپل موزیک
اپل موزیک

مثلا در ابتدا اپل موزیک قابلیت پخش درهم موسیقی‌ها را نداشت، اما با به‌روز رسانی این قابلیت افزوده شد و هم اکنون کاربران می‌توانند از سیستم پخش درهم یا shuffle استفاده کنند. قابلیت پخش علاقه‌مندی‌های مخاطب، یکی از کارایی‌های برتر این اپلیکیشن بوده است. یعنی اپل موزیک به موسیقی‌های پخش شده توسط مخاطب، توجه می‌کند و آن موزیک‌های بیشتر شنیده شده را جزء دسته‌بندی علاقه‌مندی‌ها قرار می‌دهد.

همه چیز درباره اپل موزیک

شاید افرادی باشند که هنوز به طور کامل با قابلیت‌های اپل موزیک آشنا نشده‌اند. ما برای شما لیست کلیه قابلیت‌های Apple Music را تهیه کرده‌ایم و در ادامه برخی موارد را به شما آموزش می‌دهیم…

لیست قابلیت‌های اپل موزیک به شرح زیر است:

 • دسترسی آسان برای پخش درهمی shuffle و repeat
 • دستیار صوتی سیری برای پخش موسیقی
 • تعیین نام کاربری در اپل موزیک و غیرفعال کردن آن
 • دسته‌بندی موسیقی ها بر اساس علاقه‌مندی
 • فیلتر آهنگ‌ها بر اساس خواننده یا آلبوم
 • قابلیت پخش play next و play later
 • قابلیت ۳D touch مدیریت پخش موسیقی
 • سازمان‌دهی و ترتیب ویژگی مشاهده لیست آهنگ‌ها
 • افزودن موسیقی به لیست آهنگ با دانلود
 • مشاهده آلبوم کامل اطلاعات هنرمند آهنگ درحال پخش
 • مشاهده موسیقی‌های دانلود شده در لیست مجزا
 • جستجو در رادیو
 • لایک آهنگ مورد علاقه و پیشنهادهای بعدی Apple Music بر اساس آن
 • ایستگاه رادیویی اپل‌موزیک
 • امکان حذف محدودیت ۱۰ دستگاه مرتبط با اپل موزیک
 • ویرایش لیست پخش های منتخب
 • بهینه سازی فضای ذخیره برای دانلود
 • قابلیت family sharing یا پخش موسیقی خانوادگی

– دسترسی آسان برای پخش درهمی

در سال ۲۰۱۶، کاربر برای دسترسی به پخش درهمی shuffle و repeat، باید از طریق پنل موزیک وارد این بخش می‌شد؛ اما در حال حاضر با اسکرول کردن، به این قابلیت دسترسی خواهید داشت.

همه چیز درباره اپل موزیک
همه چیز درباره اپل موزیک

– دستیار صوتی سیری برای پخش موسیقی

شما با استفاده از این قابلیت، می‌توانید برای پخش موسیقی‌های خود، دی‌جی داشته باشید. عملکرد سیری به گونه‌ای است که می‌توانید به آن دستور دهید چه کاری را برایتان انجام دهد؛ مثلا می‌توانید به سیری بگویید که چه آلبومی و از چه خواننده‌ای را برایتان پخش کند.

همه چیز درباره اپل موزیک
همه چیز درباره اپل موزیک

– تعیین نام کاربری در اپل موزیک و غیرفعال کردن آن

apple music connect این امکان را به کاربر می‌دهد تا در صفحه ارتباطی با هنرمندان کامنت بگذارد. شما برای حساب کاربری اپل موزیکتان می‌توانید یک عکس پروفایل و یک نام انتخاب کنید. با توجه به عکس زیر، نام دلخواهتان را انتخاب و در صفحات ارتباطی ثبت نظر کنید.

سرویس اپل موزیک
سرویس اپل موزیک

ممکن است شما بعد از قرار دادن نام و عکس کاربری، دیگر نخواهید از آن‌ها استفاده کنید؛ به این ترتیب می‌توانید اسم و عکس خود را حذف کنید.

سرویس اپل موزیک
سرویس اپل موزیک

– دسته‌بندی موسیقی‌ها بر اساس علاقه‌مندی

هنگامی که برای اولین بار می‌خواهید از اپل موزیک استفاده کنید، با صفحه‌ای از سبک‌های موسیقی مواجه می‌شوید. شما در آن صفحه انتخاب می‌کنید که از چه سبک موسیقی خوشتان می‌آید. اپل موزیک تمام موسیقی‌های انتخاب شده توسط شما را در خود ذخیره می‌کند.

از این پس آهنگ‌هایی را به شما پیشنهاد می‌کند که بر اساس انتخاب‌های قبلی شما صورت گرفته باشد؛ علاوه بر این، شما می‌توانید به صورت دستی با گزینه add album آلبوم‌هایی را ایجاد کنید. در آن آلبوم‌ها می‌توانید آهنگ‌های مورد علاقه خود را نگهداری کنید.

سرویس اپل موزیک
سرویس اپل موزیک

– فیلتر آهنگ‌ها بر اساس خواننده یا آلبوم

شما می‌توانید لیست آهنگ‌ها را بر اساس خواننده یا آلبوم سورت و فیلتر کنید. برای این کار به قسمت library بروید گزینه edit را انتخاب کنید. با گزینه sort می‌توانید لیست موسیقی را بر اساس نام یا خواننده، ترتیب بندی کنید.

سرویس اپل موزیک
سرویس اپل موزیک

– قابلیت پخش play next و play later

برای انتخاب اینکه آهنگ از کجا شروع و چطور به آهنگ بعدی برود، می‌توانید از دو گزینه play next و play later استفاده کنید. گزینه play next یک آهنگ را به بالای لیست اضافه می‌کند؛ در حالی که play later آهنگ را به پایین لیست اضافه می‌کند.

سرویس اپل موزیک
سرویس اپل موزیک

– قابلیت ۳D touch مدیریت پخش موسیقی

اگر قابلیت ۳D Touch در گوشی شما فعال باشد، ممکن است به صورتی اشتباهی، موزیک‌‌های در حال پخش را رد و یا متوقف کنید. در Apple Music اگر می‌‌خواهید آهنگی را برای پخش آماده کنید، باید از طریق ۳D Touch منوی مربوطه را باز کرده تا به گزینه‌های Play Next یا Play Later دسترسی داشته باشید.

 
برچسب‌ها: / / / / /
به اشتراک گذاری:
Picture of نارین دورکاوان
نارین دورکاوان
مطالب تصادفی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *