نحوه تغییر فونت ساعت در لاک اسکرین iOS 16

اپل همراه با آپدیت iOS 16 تغییرات زیادی را برای صفحه قفل آیفون ایجاد کرد. در این آپدیت می‌توانید چندین والپیپر متحرک انتخاب کنید و ویجت‌ها را به لاک اسکرین اضافه کنید. یکی از تغییراتی که بعد از آپدیت آی او اس ۱۶ می‌بینید، تغییر فونت ساعت (ضخیم‌تر شدن) نسبت به iOS 15 است. اگر می‌خواهید صفحه قفل خود را سفارشی کنید، در این مطلب از انارمگ شما را با نحوه تغییر فونت ساعت در لاک اسکرین iOS 16 آشنا می‌کنیم.

لاک اسکرین آی او اس ۱۶ قابلیت‌های زیادی برای سفارشی‌سازی دارد. می‌توانید والپیپرهای متحرک آب و هوا و یا ترکیبی از آلبوم‌های عکس یا همان Photo Shuffle و موارد دیگر را به آن بیفزایید. یکی از ساده‌ترین تغییرات، تنظیم فونت ساعت در لاک اسکرین است.

بطور پیش فرض فونت ساعت و تاریخ لاک اسکرین در iOS 16 ضخیم است. خبر خوب این که می‌توانید فونت آن را تغییر دهید؛ در واقع ۸ فونت مختلف برای انتخاب دارید و حتی می‌توانید رنگ فونت را تغییر دهید.

نحوه تغییر فونت ساعت لاک اسکرین در iOS 16

این مطالب هم بخون:
نحوه تغییر فونت ساعت در صفحه قفل iOS 16
نحوه تغییر فونت ساعت در صفحه قفل iOS 16
  1. پس از بروزرسانی آیفون به iOS 16، انگشت خود را برای چند ثانیه روی لاک اسکرین فشار دهید؛ با این کار گالری لاک اسکرین جدید باز می‌شود.
  2. اگر یک والپیپر قدیمی دارید می‌توانید آن‌ را تغییر دهید؛ در غیر این صورت در پایین صفحه روی Customize ضربه بزنید.
  3. روی clock ضربه بزنید؛ با این‌کار یک پنل رنگ و فونت جدید باز می‌شود.
  4. روی یکی از گزینه‌های فونت مورد نظر ضربه بزنید. فونت نازک قدیمی iOS 15 دومین گزینه است.
  5. پس از انتخاب فونت جدید پنل را ببندید.
  6. برای ذخیره تغییرات روی دکمه‌ی Done در بالا و سمت راست صفحه ضربه بزنید؛ برای تایید نیز Set as Wallpaper Pair را انتخاب کنید.

اگر در میان فونت‌ها گزینه دوم را انتخاب کردید، فونت ساعت صفحه قفل شما همانند iOS 15 می‌شود. اگر به دنبال تنوع هستید می‌توانید یکی از فونت‌های جدید را انتخاب کنید. لیست کامل فونت‌‌های موجود در لاک اسکرین عبارتند از: Bold ،Light ،Rounded ،Stencil ،Serif ،Serif Heavy ،Slab و Rails.

فونت Bold پیش فرض جدید برای ساعت در لاک اسکرین iOS 16 است. Light نیز با فونت iOS 15 مطابقت دارد.

علاوه بر این می‌توانید در همان پنل تغییر فونت، از پالت ترکیب رنگ پایین، رنگ ساعت را نیز تغییر دهید. پس از انتخاب یک رنگ می‌توانید به سمت راست بروید و یک سایه خاص را از میان رنگ‌ها انتخاب کنید. iOS 16 افکت رنگ را روی ساعت و ویجت‌های صفحه قفل اعمال می‌کند. در ادامه می‌توانید مطلب آموزش تنظیم صفحه قفل در iOS 16 را مطالعه کنید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 − پنج =