معرفی و دانلود بهترین اپلیکیشن های ترک سیگار برای آیفون و آیپد در سال ۲۰۲۲

سیگار کشیدن یک اعتیاد است و ممکن است شما یا عزیزانتان با آن درگیر باشید. دلیل این که چرا این مقاله را می‌خوانید مهم نیست اما قطعا به دنبال یافتن راهی برای ترک سیگار خود و یا عزیزانتان هستید. در عین حالی که ممکن است رو‌های مختلفی را برای ترک سیگار امتحان کرده باشید، به شما پیشنهاد می‌کنیم در ادامه این مطلب از بخش برنامه اپلی انارمگ با معرفی و دانلود بهترین اپلیکیشن ترک سیگار برای آیفون و آیپد در سال ۲۰۲۲ آشنا شوید.

Smoke Free: همین حالا سیگار را ترک کن

دانلود اپلیکیشن ترک سیگار برای آیفون
دانلود اپلیکیشن ترک سیگار برای آیفون

Smoke Free بیشتر به شما یک برنامه می‌دهد تا یک اپلیکیشن! اگر می‌خواهید برای ترک سیگار به خودتان جایزه بدهید، این بهترین برنامه برای استفاده است. در بیشتر مواقع شما را در معرض تکنیک‌های اثبات شده برای ترک سیگار قرار می‌دهد.

برای شروع از شما از عادت سیگار کشیدنتان می‌پرسد تا شدت آن را مشخص کند. سپس از آن برای تنظیم درمان‌های رفتاری استفاده می‌کند. همچنین برای سنجیده‌تر شدن این برنامه می‌توانید تاریخ شروع ترک سیگارتان را با دوستان یا اعضای خانواده به اشتراک و رقابت بگذارید.

رابط هوشمند ماشین و انسان یکی از ویژگی‌هایی است که اگر با آن هماهنگ باشید ارزشمند خواهد بود. بنابراین باید گفت این سرویس مربی‌گیری هوشمند است که تمام نکاتی را که برای ترک سیگار نیاز دارید در اختیارتان می‌گذارد. برنامه‌ی پاسخگویی و پاداش آن نیز خیلی مفید است.

علاوه بر این می‌توانید پیشرفت روزانه‌ی خود را در یک دفتر خاطرات اختصاصی در برنامه ثبت کنید و برای ترک سیگار جایزه بگیرید. اکثر ویژگی‌های برنامه رایگان ارائه می‌شود. اما می‌توانید اشتراک پرمیوم آن را دریافت کنید و به برنامه‌ریزی جامع‌تری دست یابید.

علاوه بر همه‌ی این‌ها یک برنامه‌ی اختصاصی دارد که به شما نشان می‌دهد با ترک سیگار چه چیزهایی به دست می‌آورید. همچنین دارای یک بخش آماری است که پیشرفت شما در طول زمان و میزان پولی را که از ترک سیگار پس‌انداز می‌کنید برایتان محاسبه می‌کند.

قیمت: رایگان (خرید اشتراک از ۰.۹۹ دلار شروع می‌شود)

دانلود برنامه ترک سیگار Smoke Free برای آیفون – کلیک کنید

Kwit: بهترین رویکرد شناختی و رفتاری برای ترک سیگار

دانلود اپلیکیشن ترک سیگار برای آیفون
دانلود اپلیکیشن ترک سیگار برای آیفون

Kwit اپلیکیشنی عالی است که فرایند واقعی ترک کردن سیگار را درگیرکننده‌تر می‌کند. این اپلیکیشن از همان روشی استفاده می‌کند که توسعه‌دهندگان بازی‌ها برای مجاب کردن کاربر به ادامه‌ی بازی از آن استفاده می‌کنند. به این معنا که در این برنامه ۶۰ هدف وجود دارد که با پیشرفت در مراحل مختلف باید به آن‌ها برسید. با قفل‌گشایی هر هدف، اطلاعاتی در مورد مزایای زندگی بدون سیگار به شما ارائه می‌شود.

به عبارت ساده‌تر، Kwit  فرآیند زجرآور ترک سیگار را با استفاده از روشی مشابه بازی آسان‌تر می‌کند و از شکل طاقت فرسای آن می‌کاهد.

همچنین از تکنیک‌های مبتنی بر رفتاردرمانی شناختی جهت کمک به کاربران برای ترک سیگار استفاده می‌کند. داشبورد شخصی افراد شامل میزان پیشرفت در مسیر ترک همراه با دفترچه خاطرات شخصی است. کارت‌های انگیزشی یکی از قابلیت‌های منحصر به فرد و متفاوت اپلیکیشن هستند که در هنگام لغزش می‌تواند بسیار کمک‌کننده باشد. نمایش این کارت‌ها از طریق تکان دادن موبایل امکان‌پذیر است که نحوه تعامل بسیار جالبی محسوب می‌شود.

هدف‌گذاری‌های داخلی شامل دستیابی به مقدار پس‌انداز مشخصی است که از طریق نخریدن سیگار حاصل می‌شود. کاربر می‌تواند در مواقعی که هوس سیگار کشیدن می‌کند، یادداشت‌هایی را برای مراجعه‌های آتی ثبت کند که بسیار امیدبخش ظاهر می‌شوند.

قیمت : رایگان( خرید اشتراک از ۴.۹۹ دلار شروع می‌شود)

دانلود برنامه ترک سیگار Kwit برای آیفون – کلیک کنید

Quit Smoking: برنامه ۱۰۰ روزه برای ترک سیگار

دانلود اپلیکیشن ترک سیگار برای آیفون
دانلود اپلیکیشن ترک سیگار برای آیفون

Quit Smoking با برنامه‌ای ۱۰۰ روزه به کمک شما می‌آید تا سیگار را بطور کامل ترک کنید. این برنامه بسیار ساده است اما از ابزارهای روانی و اجتماعی زیاد و متنوعی برای کمک به کاهش اعتیاد و در نهایت ترک کامل آن ارائه می‌کند. بخش جوایز نیز دارد که به شما برای دستاوردهایتان جایزه می‌دهد.

همچنین بخشی دارد که مواردی را که شما را به سیگار کشیدن ترغیب می‌کند، مشخص می‌کند و به رویکردهای روانشناسی آزمایش شده جهت ترک سیگار متکی است. در کل رویکرد این برنامه، تصمیم‌گیری است و این به شما کمک می‌کند از روزی که تصمیم به ترک سیگار می‌گیرد، سیگار را ترک کنید و این خیلی مفید است.

در ابتدا سوالاتی در مورد عادات سیگار کشیدنتان از شما می‌پرسد تا شما را در روند پیشرفت کمک کند. بیشتر موارد این برنامه رایگان است. اما اگر بخواهید از موارد پرمیوم استفاده کنید باید اشتراک خریداری کنید.

در داشبورد نیز آماری از روزهایی که از سیگار کشیدن اجتناب کرده‌اید و پولی که از این طریق پس‌انداز کرده‌اید را مشخص می‌کند.

در نهایت نیز می‌توانید تاثیر پیشرفت خود را بر سلامتی‌تان در بخش آگاهی از سلامت این برنامه بررسی کنید. به خاطر داشته باشید که این بخش آموزشی است و نه یک بررسی سلامت واقعی.

قیمت برنامه: رایگان ( خرید اشتراک از ۱.۹۹ دلار شروع می‌شود)

دانلود برنامه ترک سیگار Quit Smoking برای آیفون – کلیک کنید

QuitGuide: کاملا رایگان سیگار را ترک کنید

دانلود اپلیکیشن ترک سیگار برای آیفون
دانلود اپلیکیشن ترک سیگار برای آیفون

QuitGuide اپلیکیشنی بسیار ساده است که شما را در ترک سیگار کمک می‌کند و به شما این امکان را می‌دهد تا برای مسئولیت‌پذیری بیشتر اخبار روند کارتان را با دوستانتان در میان بگذارید. همچنین می‌توانید دلایل‌تان را برای ترک سیگار وارد کنید تا در صورت بازگشت به شما گوشزد کند. همچنین می‌توانید برنامه خود را سفارشی کنید تا به نکاتی در مورد نحوه ترک سیگار دسترسی پیدا کنید.

QuitGuide حتی با دادن یک تصویر نمایه به شما هویت می‌دهد. مانند سایر برنامه‌ها نیز باید عادات سیگار کشیدن خود را در ابتدا گزارش و مورد بررسی قرار دهید. یک تفاوت آن با بقیه این است که لحظاتی که واقعا برای کشیدن سیگار ولع و اشتیاق دارید را در نظر می‌گیرد.

یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد QuitGuide دکمه‌های پیشرفت و بازگشت داشبورد آن است. این نه تنها به شما کمک می‌کند که پیشرفت روزانه‌تان را بررسی کنید. بلکه به شما این امکان را می‌دهد تا در زمان خطا گزارش بدهید و این گزارش‌ها را در نظر می‌گیرد.

در نهایت نیز یک بخش آماری برای پیشرفت شما وجود دارد. به‌طور کلی QuitGuide برنامه‌ای ایده‌آل برای این منظور است. جالب است که برنامه‌ای به این ارزشمندی رایگان است. البته رابط کاربری آن می‌توانست بهتر باشد.

قیمت: رایگان

دانلود برنامه ۲۱ روز برای نهادینه کردن عادت ها – کلیک کنید

دانلود برنامه ترک سیگار QuitGuide برای آیفون – کلیک کنید
Quit Smoking Helper: همین حالا دست از سیگار کشیدن بردار
دانلود اپلیکیشن ترک سیگار برای آیفون
دانلود اپلیکیشن ترک سیگار برای آیفون

با استفاده از برنامه‌ای بصری سیگار را ترک کنید. کمک به ترک سیگار بهترین گزینه برای شما است. زمان‌های بدون سیگار و ساعت‌ها و تعداد روزهایی را که بدون سیگار گذرانده‌اید را در داشبورد برنامه می‌توانید مشخص کنید. همچنین پولی را که از نخریدن سیگار برایتان پس‌انداز می‌شود را مشاهده می‌کنید. بر اساس آماری که دارد پیشرفت سلامتی‌تان را به شما نشان می‌دهد.

رابط کاربری برنامه بسیار زیبا است. برای دستاوردهایتان پاداش دریافت می‌کنید. همچنین می‌توانید روند کار خود را در بخش خاطرات ثبت و مستند کنید. همچنین بخشی دارد که می‌توانید عواملی که هوس کشیدن سیگار را در شما روشن می‌کند مشخص کنید. چندین چالش نیز وجود دارد که به ترک سیگار به شما کمک می‌کند. می‌توانید یادداشت‌برداری کنید و بدانید که چرا سیگار کشیدن برای شما ضرر دارد.

دانلود برنامه ترک سیگار Quit Smoking Helper برای آیفون – کلیک کنید
Quit Smoking Now
دانلود اپلیکیشن ترک سیگار برای آیفون
دانلود اپلیکیشن ترک سیگار برای آیفون

این برنامه‌ای است که مانند یک درمانگر حرفه‌ای به شما در ترک سیگار کمک می‌کند. این یک برنامه‌ی هیپنوتیزم‌درمانی است و نکاتی از مکس کراستن کارشناس ترک سیگار و هیپنوتراپیست بالینی که در این زمینه جوائز نوبل نیز دریافت کرده‌است، را در بر می‌گیرد. آنچه در برنامه منحصر به فرد است قطعات صوتی هیپنوتیزمی است که در برنامه وجود دارد. در واقع اینها اثر درمانی قوی بر ذهن فرد دارند و به شما در تغییر تمرکزتان از چیزی که شما را به سیگار کشیدن وادار می‌کند کمک می‌کند.

در شروع جزئیات و اطلاعات سیگار کشیدنتان را برای کمک در روند ترک، وارد می‌کنید و بسیاری از نکات مفید برای ترک سیگار را در بخشی دیگر ارائه می‌دهد.

در حالی که بیشتر بخش‌های برنامه رایگان است اما با خرید اشتراک پرمیوم می‌توانید از آن در مقیاس کامل استفاده کنید. داشبوردی نیز برای نشان دادن روند پیشرفت‌تان وجود دارد. که البته با بخش رایگان نمی‌توانید به آن دسترسی داشته باشید.

قیمت: رایگان (خرید اشتراک از ۴.۹۹ دلار شروع می‌شود.)

دانلود برنامه ترک سیگار Quit Smoking Now برای آیفون – کلیک کنید
QuitSure
دانلود بهترین اپلیکیشن ترک سیگار برای آیفون
دانلود بهترین اپلیکیشن ترک سیگار برای آیفون

QuitSure تمام نکاتی را که برای ترک سیگار لازم دارید در قالب‌های مختلف ارائه داده است. قطعا مجذوب رابط کاربری آن خواهید شد. این اپلیکیشن شما را از طریق یک برنامه‌ی توانبخشی ۶ روزه هدایت می‌کند و نکات مهم را در ماژول‌های مختلف ارائه می‌دهد. طبق برنامه شما باید هر ماژول را در یک روز کامل کنید. علاوه بر این تمرینایی نیز برای تکمیل ماژول وجود دارد. اینها تنها در طرح‌های پرمیوم وجود دارد. همچنین می‌توانید برنامه را هر زمان که بخواهید مجددا راه‌اندازی کنید و اگر احساس می‌کنید به راه‌اندازی مجدد نیاز دارید پیشرفت اولیه را پاک کنید.

قیمت : رایگان (خرید اشتراک از ۹.۹۹ دلار شروع می‌شود)

دانلود برنامه ترک سیگار QuitSure برای آیفون – کلیک کنید
Quit Smoking Hypnosis by MT
دانلود بهترین اپلیکیشن ترک سیگار برای آیفون
دانلود بهترین اپلیکیشن ترک سیگار برای آیفون

همان‌طور که از نامش پیداست این اپلیکیشن منبعی از فایل‌های صوتی هیپنوتیزمی است که به شما در ترک سیگار کمک می‌کند. بنابراین مانند سایر برنامه‌ها انواع مختلفی ندارد و بیشتر تمرکز آن بروی مراقبه‌های کوتاهی است که می‌توانید مکررا به آن‌ها گوش دهید. این برنامه دارای قطعات صوتی رایگان است. اما بیشتر آن‌ها در طرح‌های پرمیوم در دسترس هستند. همچنین می‌توانید صدا را برای گوش دادن به‌صورت آفلاین دانلود کنید یا آن‌ها را با عزیزانتان به اشتراک بگذارید.

با توجه به این که این برنامه فاقد حالت‌های پویا است می‌توانید آن‌ را به‌عنوان منبع مراقبه با سایر برنامه‌ها ترکیب کنید. البته در این صورت سرعت جواب‌دهی برنامه کمی پایین‌تر است و روی تجربه کاربری آن نیز تاثیر می‌گذارد. اما در عملکرد کلی آن تاثیر زیادی ندارد.

قیمت: رایگان (خرید اشتراک از ۵.۹۹ دلار)

دانلود برنامه ترک سیگار Quit Smoking Hypnosis by MT برای آیفون – کلیک کنید
جمع‌بندی

رهایی از عادت سیگار کشیدن کار بزرگی است. با این که ما بهترین برنامه‌های ترک سیگار در آیفون را به شما معرفی کردیم اما باید بدانید که نتایج در افراد مختلف متفاوت است. اگر احساس می‌کنید که به کمک انسانی نیاز دارید می‌توانید در کنار اپلیکیشن از مشاوری نیز کمک بگیرید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هجده − 15 =