جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
تبلیغات در اناردونی
آخرین مطالب

بهترین اپلیکیشن های تنظیم خواب اپل واچ

بهترین اپلیکیشن های تنظیم خواب برای اپل واچ
فهرست مطالب

با عرضه سیستم عامل WatchOS 7 در پاییز، اپل به صورت رسمی قابلیت پشتیبانی بومی از آنالیز خواب را برای اولین بار در اپل واچ استفاده کرد. حال ما در این مطلب از انارمگ، فهرستی از بهترین اپلیکیشن های تنظیم خواب اپل واچ موجود در اپ استور را برای شما تهیه کرده ایم. ابتدا گزینه‌های بومی و اصلی اپل را بررسی می‌کنیم و سپس رقبای این اپ‌های اپلی را معرفی خواهیم کرد. پس با ما همراه باشید.

بهترین اپلیکیشن های تنظیم خواب اپل واچ بومی اپل

با انتشار نسخه WatchOS 7، حالا اپل واچ به صورت رسمی می‌تواند بدون نیاز به اپلیکیشن ثانویه، خواب شما را تنظیم و آنالیز کند. ما پس از عرضه این قابلیت، این ویژگی را مورد بررسی قرار دادیم. اپل سعی دارد اپلیکیشن‌های تنطیم خواب اپل واچ و قابلیت‌های این اپلیکیشن‌ها را با ویژگی‌های گوشی آیفون مثل Wind Down و Wake Up برای ارائه یک تجربه چند دستگاهی، همراه کند.

برای اپل واچ یک اپلیکیشن خواب جدید طراحی شده است و همچنین، یک حالت خواب جدید که صفحه عادی اپل واچ را مخفی و به جای آن به شما ساعت و همچنین زنگ هشدار را نشان می‌دهد، اضافه شده است. قابلیت Raise – To – Wake دیگر وجود ندارد، در نتیجه دیگر صفحه اپل واچ شما با نور زیاد وسط شب و هنگام خواب شما روشن نمی‌شود.

قابلیت Raise - To - Wake
قابلیت Raise – To – Wake

برای مشاهده داده‌های مربوط به خواب ذخیره شده بر روی اپل واچ، شما می‌توانید به اپ Sleep در اپل واچ یا اپ Health در آیفون مراجعه کنید. داده‌های حقیقی در آن جا به صورت محدود ارائه می‌شوند. اپل به سادگی به شما میزان خواب و همچنین محدوده ضربان قلب‌تان را نشان می‌دهد. اینجا است که اپلیکیشن‌های تنظیم خواب ثانویه برای اپل واچ ارزش خود را نمایان می‌کنند. این اپ‌ها می‌توانند اطلاعات و داده‌های بسیار بیشتری نسبت به سرویس‌های بومی اپل ارائه کنند.

مسئله عمر باتری اپل واچ

قبل از این که شما از اپلیکیشن‌های تنظیم خواب اپل واچ استفاده کنید، باید حتما برای زمانی که می‌خواهید اپل واچ خود را به شارژ بزنید، برنامه‌ریزی کنید. برای این موضوع شما دو انتخاب دارید: قبل از رفتن به تخت خواب و یا پس بیدار شدن در صبح. شما می‌توانید برای آسانی کار، یک شارژر اپل واچ دیگر هم تهیه کنید و یکی را در کنار تخت قرار دهید.

پیشنهاد ما به شما، شارژ کردن اپل واچ قبل از خواب است. در بیشتر مواقع شما پس از بیدار شدن به فعالیت‌های بدنی و ورزش صبحگاهی می‌پردازید و برای آنالیز سلامت خود نیاز به یک اپل واچ شارژ شده دارید. معمولا اگر شما ساعت ۸ شب اپل واچ را به شارژ بزنید، تا ساعت ۹:۳۰ به صورت کامل شارژ می‌شود. با این کار شما برای روز بعد خود حدودا ۹۰ درصد شارژ باقی مانده اپل واچ خواهید داشت. اگر هم در میانه روز نیاز به شارژ دوباره داشتید، شارژر اضافی به کمک شما خواهد آمد. داشتن دو شارژر اپل واچ، کار شما را بسیار ساده‌تر خواهد کرد.

شارژ کردن اپل واچ
شارژ کردن اپل واچ

البته شما می‌توانید در زمان دیگری ساعت هوشمند خود را به شارژ بزنید و نکته مهم این است که شما بتوانید به نحوی برنامه‌ریزی کنید تا این کار را به صورت مرتب و هر روز انجام دهید.

راه دیگری نیز وجود دارد: شما می‌توانید از اپل واچ قدیمی خود یا یک اپل واچ قدیمی خریداری شده به صورت کامل برای استفاده از اپلیکیشن‌های تنظیم خواب استفاده کنید.

حالا که شما از شارژ شدن اپل واچ اطمینان حاصل کردید، می‌توان به انتخاب بهترین اپلیکیشن های تنظیم خواب اپل واچ پرداخت.

بهترین اپلیکیشن های تنظیم خواب اپل واچ

اپلیکیشن AutoSleepاپلیکیشن AutoSleep

اپلیکیشن AutoSleep به احتمال بسیار زیاد بهترین اپلیکیشن تنظیم خواب برای اپل واچ است که در اپ استور موجود می‌باشد و لایق این عنوان نیز هست. این اپ برخی از عمیق‌ترین و دقیق‌ترین داده‌های مربوط به خواب مانند داده‌های کیفیت خواب، ضربان قلب، میزان خواب و بسیاری دیگر از پارامترها را برای شما فراهم می‌کند.

اپ AutoSleep از یک سری سیستم‌های حلقه‌ای برای سنجش ارقام مهم مربوط به خواب شما استفاده می‌کند. رابط کاربری اصلی حلقه‌هایی برای خواب، کیفیت خواب، خواب عمیق و bpm (ضربان طبیعی قلب و کوتاه شده عبارت Beat Per Minute) را به شما نشان می‌دهد. البته همه این داده‌ها به صورت رایگان به شما ارائه نمی‌شود و گاهی نیز ممکن است رابط کاربری وقتی که می‌خواهید به داده‌ها دسترسی داشته باشید، بیش از حد پیچیده به نظر برسد. برای کمتر شدن این پیچیدگی، AutoSleep یک برنامه عالی نیز برای اپل واچ دارد که به شما اطلاعات ساده و مفیدی را در مورد خواب می‌دهد.

همچنین، این اپ یک امتیاز Readiness به شما می‌دهد و این امتیاز به معنی آن است که اپلیکیشن به نسبت خواب شب قبل شما، پیش‌بینی می‌کند که شما برای فعالیت‌های امروز خود تا چه حد آماده هستید.

دیگر امکانات اپ AutoSleep:

  • نمایش خلاصه کلی داده‌ها
  • نمایش حلقه‌های مربوط به خواب برای فهم بهتر و آنالیز خواب
  • نمایش سلامت
  • نمایش دستورالعمل‌های مربوط به سلامت خواب
  • چگونگی تغییر عادت‌های خواب

اپلیکیشن ++Sleep

اپلیکیشن ++Sleep

اپ Sleep++ یکی دیگر از اپلیکیشن‌های محبوب برای تنظیم خواب با اپل واچ است که امکاناتی نظیر تشخیص اتوماتیک خواب، نوتیفیکیشن‌ها برای زمان خواب، هدف گذاری برای خواب و قابلیت‌های بیشتر را برای کاربران به ارمغان می‌آورد. در اپ Sleep++ رابط کاربری اصلی یک نگرش با جزئیات بالا به عادت‌های خواب در چند روز اخیر را به شما ارائه می‌دهد.

همانند اپ AutoSleep، اپلیکیشن Sleep++ نیز داده‌های مختلفی در مورد روندهای خواب، چرخه‌های خواب و مراحل مختلف خواب را به شما نمایش می‌دهد. همچنین شما می‌توانید یک خط زمانی با جزئیات از خواب خود ببینید که شامل زمانی است که شما نیاز به استراحت داشته‌اید، نیاز به استراحت نداشته‌اید، بیدار بوده‌اید و یا به دلیل خواب مناسب بیشترین انرژی را داشته‌اید.

یکی از بهترین نکات در مورد اپ Sleep++ این است که این اپ به صورت کامل رایگان است و یک انتخاب برای پرداخت درون برنامه‌ای به منظور از بین بردن تبلیغات وجود دارد.

اگر شما به دنبال یکی از بهترین اپلیکیشن‌های خواب اپل واچ می‌گردید، می‌توانید اپ Sleep++ را به صورت رایگان از اپ استور دانلود کنید.

اپلیکیشن Pillowاپلیکیشن Pillow

اپ Pillow یکی از اپلیکیشن‌های تنظیم خواب است که نسبت به دیگر اپلیکیشن‌های حاضر در این لیست کمتر شناخته شده است، اما این اپلیکیشن با ویژگی‌هایی مثل تشخیص خودکار خواب و آنالیز ضربان قلب، جایگاه خود را در میان بهترین اپلیکیشن های تنظیم خواب اپل واچ به دست آورده است.

یکی از کلیدی‌ترین ویژگی‌های اپ Pillow، پشتیبانی این برنامه از ضبط صداهای مهم در شب و هنگام خواب است. این بدین معنی است که این اپ می‌تواند داده‌هایی را مربوط به خر و پف کردن، تنفس نامنظم، صحبت در خواب و دیگر صداها را جمع آوری کند، اما مشکلی که وجود دارد این است که این تشخیص صدا فقط هنگامی که در حالت دستی باشد، عمل می‌کند.

در این اپ همچنین می‌توانید از الگوهای خواب خود در طول زمان مطلع شوید و از توصیه‌های شخصی‌سازی شده برای خود بهره ببرید.

اپ Pillow به صورت رایگان در اپ استور وجود دارد و یک سری پرداخت‌های درون برنامه نیز وجود دارد.

اپلیکیشن NapBot

اپلیکیشن NapBot

اپلیکیشن NapBot یکی از جدیدترین اپلیکیشن‌های ساخته شده برای تنظیم خواب با اپل واچ است و به سرعت به یکی از قدرتمندترین‌ها نیز تبدیل شده است. اپلیکیشن NapBot از یادگیری ماشینی برای تشخیص خودکار الگوهای خواب استفاده می‌کند و به شما اجازه می‌دهد جزئیات مختلف در مورد فازها و الگوهای مختلف خواب خود را مشاهده کنید.

اپلیکیشن NapBot میزان قابل توجهی از داده‌ها را در یک محیط کاربری ساده به شما ارائه می‌دهد. زبانه Calendar در اپ به شما اجازه می‌دهد تا نگاهی با جزئیات بالا به برنامه خواب روزانه خود بیندازید و شما می‌توانید یک روز خاص را انتخاب کنید تا اطلاعات بیشتری در مورد ضربان قلب و فازهای مختلف خواب در آن روز مشاهده کنید.

اپ NapBot همچنین اولین اپ برای اپل واچ را عرضه کرد که به صورت کاملا مستقل از آیفون عمل می‌کند. این اپلیکیشن در حال حاضر فقط به شما اجازه می‌دهد که روند خواب روز قبل را مشاهده کنید و امیدوار هستیم که در آینده قابلیت‌های بیشتر و داده‌های کلی‌تری نیز به این اپ مستقل اضافه شود.

شما می‌توانید اپلیکیشن NapBot را به صورت رایگان و همراه با پرداخت‌های درون برنامه‌ای از اپ استور دانلود کنید.

دیگر راهکارهای تنظیم خواب

اگر هیچ کدام از انتخاب‌های بالا نیازهای شما را برای آنالیز خواب برآورده نمی‌کند، اپ Sleep Watch یک برنامه دیگر تنظیم خواب است که در اپ استور حضور دارد. همچنین اپل در سال ۲۰۱۷، Beddit را خریداری کرد و محصول این شرکت یک سخت‌افزار آنالیزور خواب است که شما آن را زیر ملحفه‌های تخت خود قرار می‌دهید. اپ Sleep Cycle نیز تا این اواخر برای اپل واچ در دسترس بود، اما پشتیبانی از این اپلیکیشن در ماه اکتبر سال ۲۰۲۰ متوقف شد.

از کدام اپلیکیشن تنظیم خواب برای اپل واچ استفاده کنیم؟

علیرغم ورود گزینه‌های مختلف تنظیم خواب به بازار، پیشنهاد ما به شما استفاده از اپلیکیشن AutoSleep است که انتخاب بسیار قدرتمندی به شمار می‌رود، اما به معنی کاملا بی‌نقص بودن آن هم نیست. AutoSleep داده‌های زیادی را به شما ارائه می‌دهد که می‌توانید تمامی آن‌ها را مطالعه کنید و یا به خلاصه وضعیت بسنده کنید.

همچنین AutoSleep با ویژگی‌های معرفی شده در سیستم عامل‌های watchOS 7 و iOS 14 نیز سازگاری مناسبی دارد. شما همچنان می‌توانید از ویژگی‌هایی مثل Wind Down و Sleep Mode استفاده کنید و در کنار آن برای آنالیز بهتر الگوهای خواب خود از اپلیکیشن‌های تنظیم خواب ثانویه مثل AutoSleep استفاده کنید.

انتخاب بهترین اپلیکیشن های تنظیم خواب اپل واچ
انتخاب بهترین اپلیکیشن های تنظیم خواب اپل واچ

اپلیکیشن NapBot نیز دومین انتخاب از میان بهترین اپلیکیشن های تنظیم خواب برای اپل واچ است و با هر آپدیتی نیز پیشرفت می‌کند. هم AutoSleep و هم NapBot ویجت‌های صفحه اصلی در iOS 14 و جزئیات بیشتر برای اپل واچ ارائه می‌کنند؛ ویژگی‌هایی که با اپلیکیشن Health خود شرکت اپل امکان پذیر نیست.

نکته کلیدی هنگام استفاده از هر اپلیکیشن تنظیم خواب، اطمینان حاصل کردن از وجود قابلیت تشخیص خودکار خواب است. این ویژگی بسیار مهم است و باعث می‌شود دیگر نیازی نباشد که شما هر مرتبه به صورت دستی قبل از خواب فرآیند آنالیز خواب را فعال کنید. با وجود این ویژگی، اپل واچ می‌تواند خواب شما را در پس زمینه آنالیز کند و با دیگر فعالیت‌های شما تداخل پیدا نمی‌کند.

این اپ‌ها همچنین با برنامه Health اپل نیز در ارتباط هستند و شما علاوه بر الگوهای خواب می‌توانید از قابلیت‌های اپ Health نیز بهره‌مند شوید. اپ Health برای بررسی الگوهای بلند مدت و میانگین‌ها خوب است، اما برای داشتن اطلاعات با جزئیات بیشتر باید از میان لیست بهترین اپلیکیشن های تنظیم خواب اپل واچ یکی را انتخاب کنید.

برچسب‌ها: / / /
به اشتراک گذاری:
Picture of نارین دورکاوان
نارین دورکاوان
مطالب تصادفی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *