جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
تبلیغات در اناردونی
آخرین مطالب

دستگیری مجرمین با استفاده از برنامه “Find My” اپل

دستگیری مجرمین با find my
فهرست مطالب

به گزارش مجله خبری انارمگ، پس از سرقت از یک خانه در ملبورن استرالیا، پلیس با استفاده از برنامه “Find My” آیپد سرقت شده، توانست سارقین را دستگیر کند.

ماجرا از چه قرار است؟

طی این سرقت، واتوا چنگ ۲۹ ساله و جوناس مونتیالگره ۳۶ ساله اقدام به سرقت دو ماشین و یک iPad کردند. غافل از اینکه صاحب iPad سرقت شده برنامه “Find My” با قابلیت ردیابی دستگاه‌ها را فعال کرده بود.

در ابتدا، صاحب iPad قبل از رسیدن مامورین ماشین خود را تا یک هتل محلی تعقیب کرد. سارقان بنا بر قرار قبلی، اقدام به تعویض اتومبیل‌ها کردند که در ادامه منجر به این شد که هیلکوپترهای پلیس با استفاده از پینگ “Find My” آیپد به تعقیب آن‌ها بپردازند. این تعقیب و گریز در خیابان‌های ملبورن تا دو ساعت ادامه داشت!

طبق گفته مامورین، بعد از اینکه ماشین سارقین توسط یک تله پنچر شد، آنها دوباره اقدام به سرقت دو ماشین دیگر کردند. در نهایت یک تعقیب و گریز دیگری شکل گرفت؛ اما زیاد طول نکشید…

پایان داستان

دستگیری مجرمین
دستگیری مجرمین

در نهایت، بنا بر گزارش مجله خبری انارمگ، “تویوتا کلوگر” پنچری که سارقان از هتل دزدیده بودند، شروع به کند شدن کرد و در نهایت با سرعت ۶۲ مایل بر ثانیه به یک کامیون برخورد کرد. این حادثه باعث واژگونی کامیون بر روی یک ماشین دیگر شد. خوشبختانه رانندگان کامیون و دیگر ماشین درگیر در ماجرا، با جراحت‌های جزئی از سانحه جان سالم به در بردند؛ اما دو مضنون در این تصادف کشته شدند.

این حادثه در ۴ ام فوریه امسال اتفاق افتاد، اما پلیس اکنون جزئیات ماجرا را افشا کرد.

پرونده‌های دیگر

این اولین بار نیست که برنامه “Find My” به دستگیری مجرمین کمک کرده است! اخیرا، مقامات فدرال در فوریه یک متجاوز و سارق را بعد از اینکه قربانی با استفاده از “Find My” آیفون مسروقه‌اش او را ردیابی کرد، دستگیر کردند.

برچسب‌ها: / / / /
به اشتراک گذاری:
Picture of نارین دورکاوان
نارین دورکاوان
مطالب تصادفی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *