جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
تبلیغات در اناردونی
آخرین مطالب

آشنایی با نحوه‌ی جدید شارژ محصولات اپل با آیفون

آشنایی با پتنت جدید شارژ محصولات اپل با آیفون
فهرست مطالب

در آینده قادر خواهید بود با گوشی آیفون خود دیگر دستگاه‌های اپل را شارژ کنید. اپل می‌گوید که در مدل‌های آینده آیفون می‌توانید از طریق صفحه‌ی گوشی و نه پشت آن، دستگاه‌های دیگرتان را شارژ کنید. در ادامه این مطلب از بخش اخبار اپلی انارمگ با ما همراه باشید تا در مورد پتنت جدید شارژ محصولات اپل با آیفون بیشتر بدانید.

تا پیش از این به نظر می‌رسید که ایده‌ی شارژ بی‌سیم یک دستگاه با دستگاه دیگر به این صورت است که آیپد یا آیفون خود را با صورت روی میز قرار می‌دهید و سپس دستگاه دوم را روی پشت آن می‌گذارید. در این حالت ممکن است هنگام گذاشتن، صفحه آیفون شما ترک بر دارد و یا باید مواظب باشید که لنز دوربین پشتی گوشی صدمه نبیند.

با این حال اکنون به نظر می‌رسد که اپل به قدرت صفحه نمایش‌های خود که بدون AppleCare+ هستند اطمینان و باور بیشتری دارد. زیرا که در گواهی ثبت اختراع جدیدش به شما پیشنهاد می‌کند که آیفون خود را برگردانید. «شارژ بی‌سیم از طریق نمایشگر» به این صورت است که نمایشگر آیفون شما نقطه‌ی شارژ شما است. منظور این است که صفحه نمایش همان چیزی است که دستگاه دوم را باید روی آن قرار دهید تا بصورت بی‌سیم شارژ شود.

این گواهی جدید اپل یک ایده‌ی بسیار خاص است. این چیزی شبیه شارژ بی‌سیم از طریق زیر نمایشگر به نظر می‌رسد (مانند Face ID در زیر صفحه نمایش) که این ایده را جذاب می‌کند.

در این اعلانیه آمده است: “یک دستگاه الکترونیکی شخصی مانند تبلت ممکن است برای شارژ لوازم جانبی مانند قلم نوری، از طریق صفحه نمایش دستگاه پیکربندی شود و حداقل بخشی از صفحه نمایش ممکن است شفاف باشد.”

در جایی دیگر از اعلانیه آمده است که فضایی از صفحه نمایش که در حال شارژ است شفاف می‌شود. این یعنی که آن قسمتی که در حال شارژ است قابل استفاده نمی‌باشد و در آن قسمت نیز نمایشگری وجود ندارد. به عبارتی، فضای اشغال شده برای شارژ بخشی از صفحه نمایش را کاهش می‌دهد.

با این‌حال نقشه‌ی موجود در این طرح نشان می‌دهد که آن‌چه پیشنهاد شده است بیشتر یک نمایشگر هیبریدی است. پس احتمالا بخشی از صفحه نمایش برای شارژ بی‌سیم غیرفعال می‌شود و ممکن است چیزی را نمایش ندهد. همان‌طور که در تصویر زیر می‌بینید سیم‌پیچ شارژ درست در زیر صفحه نمایش قرار دارد.

آشنایی با پتنت جدید شارژ محصولات اپل با آیفون
آشنایی با گواهی اختراع جدید شارژ محصولات اپل با آیفون

در ادامه‌ی این گواهی ثبت اختراع آمده است:«چنین پیکربندی می‌تواند شامل تبلت یا گوشی هوشمند باشد به گونه‌ای که قلم یا سایر لوازم جانبی آن‌ها به‌صورت بی‌سیم بروی صفحه‌ی نمایشگر آن‌ها شارژ شود.»

تصور کنید که اپل‌پنسل خود را روی قسمتی از صفحه‌ نمایش آیپد یا آیفون خود قرار داده و بصورت بی‌سیم آن‌ را شارژ کنید، به نظرتان جذاب نیست؟ البته به اندازه‌ی این که آیفون‌تان را روی آیپد قرار دهید و شارژ کنید جذاب نیست، اما خوب و کاربردی است.

این طرح به این خاطر خوب است که می‌تواند ما را در کارهای‌مان یک قدم جلو‌تر ببرد و کاری کند که دیگر نگران کمبود شارژ و نبود شارژر نباشیم. تصور کنید کارتان با Apple Pencil تمام شده و شارژ هم ندارد. کافی است آن را روی آیفون بگذارید و در همان حال شارژ شود.

البته قبلا نیز می توانستید با گذاشتن Apple Pencil به کنار آیپد آن‌ را شارژ کنید اما زحمت آن بیشتر از گذاشتن قلم بروی صفحه آیپد است. به هر حال، این گواهی اختراع بیش از هرچیز ثابت می‌کند که اپل به دوام صفحه‌نمایش خود اطمینان دارد؛ به ویژه به لطف گلس محافظ سرامیکی که برای استفاده از این نوع سیستم باید آن را در نظر گرفت. احتمالا در آینده ما اخبار بیشتری از این نوع فناوری خواهیم شنید.

این گواهی اختراع به هشت شرکت نوآور نسبت داده شده است که شامل Zaki Moussaoui نیز می‌شود و کارهای مرتبط قبلی او شامل یک نوآوری خلاقانه‌ای در مورد تداخل شارژرهای بی‌سیم با CarKey است.

برچسب‌ها: / / / / / / / / / / / / / / / /
به اشتراک گذاری:
Picture of بهاره
بهاره
بهاره هستم، عاشق سفر و ماجراجویی! از سال 98 وارد دنیای سئو و نویسندگی شدم. برای من این کار هم یه جور ماجراجوییه، چون هر روز یه چیز جدید یاد می گیرم!
مطالب تصادفی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *