جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
تبلیغات در اناردونی
آخرین مطالب

هدست اپل ویژن پرو می‌تواند به جراحان کمک کند تا داده‌های حیاتی را در طول عمل ببینند

هدست اپل ویژن پرو می‌تواند به جراحان کمک کند
فهرست مطالب

با معرفی هدست اپل ویژن پرو دریچه‌ای جدید برای بهره‌وری در امور مختلف به روی انسان‌ها باز خواهد شد. علاوه بر کاربردهای آن در محیط کار، می‌تواند در پزشکی نیز مورد استفاده قرار بگیرد به این صورت که با ارائه داده‌‌های حیاتی در حین عمل جراحی مفید باشد. به گفته یکی از پزشکان Apple Vision Pro می‌تواند قدرت‌های فوق‌العاده‌ای را به پزشکان بدهد.

دکتر رافائل گروسمن یک جراح عمومی با سابقه در زمینه جراحی رباتیک بوده و اولین کسی است که یک عمل جراحی را با استفاده از Google Glass به‌صورت زنده پخش کرد. وی عقیده دارد که هدست اپل ویژن پرو با ارائه اطلاعات کلیدی از وضعیت بیمار، می‌تواند کمک زیادی در حین عمل جراحی بکند.

هدست اپل ویژن پرو می‌تواند به جراحان کمک کند
هدست اپل ویژن پرو می‌تواند به جراحان کمک کند

گروسمن در مورد فناوری واقعیت ترکیبی که در حال حاضر از آن در این هدست بکار رفته به WMTV8 این چنین گفت: از این طریق در حین عمل جراحی داده‌هایی را به‌صورت واقعیت ترکیبی دریافت می‌کنید و در زمان واقعی به کار می‌گیرید.

او اضافه کرد که با کمک این فناوری شما مجبور نیستید که در حین عمل سر خود را به جای دیگری مانند مانیتور کامپیوتر بچرخانید. با استفاده از محاسبات فضایی نمایشگرهای اطلاعات می‌توانند در هر نقطه از اتاق و مقابل چشم کاربر قرار بگیرند.

علاوه بر عمل، هدست می‌تواند به روش‌های دیگری باعث ارتباط بیشتر بین پزشک و بیمار شود. بعنوان مثال می‌تواند مانند یک دستیار دیجیتال عمل کند. به این صورت که کارهایی مانند یادداشت‌برداری از شرح حال و یا اطلاعاتی از سوابق بیمار را ارائه دهد.

برچسب‌ها:
به اشتراک گذاری:
Picture of بهاره
بهاره
بهاره هستم، عاشق سفر و ماجراجویی! از سال 98 وارد دنیای سئو و نویسندگی شدم. برای من این کار هم یه جور ماجراجوییه، چون هر روز یه چیز جدید یاد می گیرم!
مطالب تصادفی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *