اپل در حال مطالعه روی آیفون تمام شیشه‌ای سراسر لمسی است!

به نقل از اناردونی به عنوان اپ استور ایرانی iOS ، تحقیقات جدید اپل حول طراحی یک مدل آیفون تمام شیشه‌ای است که صفحه‌ی نمایش آن سرتاسری بوده و تمام نقاط دستگاه، حساس به لمس می‌باشد.

جزئیات پتنت انتزاعی آیفون جدید
پتنت انتزاعی آیفون جدید به نقل از انارمگ

پتنت و طرح اولیه

“موبایلی درون محفظه‌ی شیشه‌ای” با شماره ثبت اختراع ۲۰۲۰۰۰۵۷۵۲۵ در آمریکا. یک نمونه از آیفون که درون یک شیشه‌ی سراسری قرار گرفته است.
البته از آنجایی که اناردونی به عنوان اپ استور ایرانی iOS، هنوز صحت اطلاعات این پتنت را تایید یا رد نمی‌کند، ممکن است تمام بخش‌های این دستگاه شیشه‌ای نمایشگر نباشند، بلکه فقط یک سمت (سمت اصلی) این دستگاه اکثر کنترل‌ها و برنامه‌ها را نمایش دهد.

به نقل از اناردونی به عنوان اپ استور ایرانی iOS، اپل از شیشه استفاده می‌کند تا حریم صفحه‌ی نمایش و نواحی قابل لمس دستگاه مشخص باشد که کاربر را در استفاده از دستگاه راهنمایی کند. در حالی که اکثر دستگاه‌های دیگر، از شیشه برای محافظت از پشت یا روی دستگاه استفاده می‌کنند. در این پتنت، نمایشگر و ناحیه‌ی لمسی یکپارچه به نظر می‌رسند، به گونه‌ای که ممکن است کل محوطه از شیشه و به صورت لمسی تشکیل شود.

همچنین آیفونی که ضایعه‌ی فلزی نداشته و کاملاً یکپارچه از شیشه ساخته شده باشد، زیبایی خاصی دارد.

امکانات و ایده‌های پتنت

طبق مطالعه‌ی تیم اناردونی به عنوان اپ استور ایرانی iOS در این پتنت، محفظه‌ی شیشه‌ای گوشه‌های مختلف محوطه را تعریف می‌کند؛ پس می‌توان بسیاری از قابلیت‌ها و آپشن‌های فیزیکی آیفون که حتی وجودشان در قاب‌های فلزی ممکن نبود را به این آیفون جدید اضافه کرد.

برای مثال در پشت و قاب بغل که شیشه‌ای باشند، دستگاهی شفاف به ارمغان می‌آورند؛ پس به راحتی می‌توان سخت‌افزارهای اضافه (مثلا نمایشگر دوم) را به دستگاه اضافه کرد تا تمام دستگاه تبدیل به نمایشگر شود. علاوه‌براین، صفحات لمسی وقتی سرتاسر دستگاه باشند، فضای بیشتری جهت عملکردهای لمسی برای کاربر فراهم می‌شود. مجله‌ی خبری انارمگ اینطور نتیجه می‌گیرد که اپل در این پتنت، بخش های پشتی و اطراف آیفون را هم به ورودی‌های کاربردی تازه‌ای برای کاربران تبدیل می‌کند.

بدین معنا که دکمه‌های فیزیکی نظیر Mute، کلید Power، کلید‌های افزایش و کاهش صدا و دیگر اجزای فیزیکی، با ناحیه‌های حساس به لمس جایگزین خواهند شد. بنابر مطالعات اپ استور اناردونی روی این پتنت، اپل ممکن است از تکنولوژی Force Touch هم در این پنل شیشه‌ای استفاده کند تا کاربران بتوانند با تغییر شدت لمس، عملکرد متفاوتی از این نواحی تجربه کنند. شاید از این قابلیت برای دایورت کردن تماس‌ها به Voicemail استفاده شود.

نواحی عملکردی حاشیه‌های دستگاه کاملا لمسی و یکپارچه هستند
نواحی عملکردی حاشیه‌های دستگاه کاملا لمسی و یکپارچه هستند

رابط‌های کاربری پتنت

مجله‌ی خبری انارمگ به نقل از اپل می‌گوید: در صورتی که اطراف آیفون قابل لمس شوند، علاوه‌بر دکمه‌های لمسی اطراف آیفون، ممکن است اپلیکیشن‌ها هم آیکون‌ها و عناصرشان را بتوانند در این نواحی قرار دهند. در نهایت یک رابط کاربری جدید ایجاد می‌شود که سرتاسر دستگاه را احاطه می‌کند.

این پتنت در نوامبر ۲۰۱۹ ثبت شده است و یک نمونه‌ی پیچیده از آیفون را توصیف کرده است؛ به تجربه‌ی اناردونی به‌عنوان یک اپ استور ایرانی iOS، ممکن است محصول نهایی با آنچه در این پتنت دیده می‌شود، از نظر طراحی کمی متفاوت باشد. اپل همچنین در حال تحقیق در مورد اجزای انعطاف‌پذیر و همچنین نمایشگرهای تاشو برای نسل‌های جدید آیفون است.

این مقاله توسط تیم تولید محتوای اناردونی که یک اپ استور ایرانی برای دستگاه‌های iOS می‌باشد برای شما عزیزان تهیه شده است. امیدواریم از خواندن آن لذت برده باشید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

11 − چهار =