جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
تبلیغات در اناردونی
آخرین مطالب

آیا مدل S به خانواده آیفون ۱۵ پرو بر می‌گردد؟

آیا مدل S به خانواده آیفون 15 پرو بر می‌گردد؟
فهرست مطالب

با نزدیک شدن به معرفی آیفون ۱۵، سؤالی که وجود دارد این است که آیا احتمال بازگشت آیفون S به این مدل وجود دارد؟ در این مطلب از انارمگ به بررسی موضوع مورد نظر می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

دلیل نام‌گذاری و احتمال بازگشت آیفون S

گرچه فناوری Siri و Touch ID در زمان عرضه آیفون مدل S در دسترس کاربران قرار گرفتند، اما آیفون S در مابقی ویژگی‌ها مانند ورژن، طراحی و سادگی همانند دیگر اعضای خانواده آیفون‌ها بودند. به همین دلیل نیز سری S نام گرفتند. (Same به معنی یکسان)

به طور مثال، در زمان عرضه آیفون ۴S، هیچ تغییر شگفت‌انگیزی نظر کاربران را به خود جلب نکرد و همگی منتظر معرفی سری ۵ در خانواده آیفون‌ها بودند. در آن زمان، اپل هنوز الگویی برای ارتقای iPhone 3G به iPhone 3GS، iPhone 4 به iPhone 4S و چهار محصول مشابه ایجاد نکرده بود.

دلیل نام گذاری مدل S آیفون
دلیل نام گذاری مدل S آیفون

این هشت مدل گوشی، چهار طرح متفاوت و جداگانه داشتند. در واقع شماره همراه آیفون به معنی مدل سخت‌افزاری جدید آن بود و حرف S نیز که در کنار آن قرار می‌گرفت به معنای همان مدل گوشی با ویژگی‌های نرم‌افزاری جدید بود. یعنی iPhone 4 و iPhone 4S هردو از یک طراحی با تفاوت‌های کوچکی در ویژگی نرم‌افزاری برخوردار بودند!

با توجه به این موضوع، به نظر نمی‌رسد که امسال نیز سری S به لیست محصولات اپل بازگردد، زیرا مدت‌هاست که بازگشت آیفون S اتفاق نیفتاده است.

گرچه زمان دقیقی را برای از بین رفتن مدل S نمی‌توان مشخص کرد، اما زمان زیادی از عدم عرضه آن در بازار می‌گذرد. با نگاهی دقیق به گذشته می‌توان گفت که آیفون ۷ در واقع همان آیفون ۶S بود، زیرا از تمامی خصوصیات فیزیکی آیفون ۶S بهره‌مند بود. بدین ترتیب آیفون ۶ به آیفون ۶S و آیفون ۶S به آیفون ۷ ارتقاء یافت.

اتمام دوره آیفون S

پس از آن، آیفون ۸ نیز با طراحی آیفون ۷ (شبیه به آیفون ۶) و بدون حرف S عرضه شد. یعنی آیفون ۸ کاملاً مشابه آیفون ۶ بود. اپل در ۴ نسل متوالی از یک طراحی ظاهری برای محصولات خود استفاده کرد و این شروعی بود که مدل S از میان برداشته شود.

اپل، آیفون ۹ را عرضه نکرد و به جای آن توانست آیفون X (آیفون ۱۰) را درست دو سال جلوتر از آیفون ۸ و در همان ماه عرضه کند.

آیفون XS Max با طراحی مشابه آیفون X
آیفون XS Max با طراحی مشابه آیفون X

آیفون XS همان آیفون X بود که با ظاهری مدرن‌تر عرضه شد. پس از آن نیز آیفون XS Max با ابعادی بزرگ‌تر در بازار در دسترس کاربران قرار گرفت. این مدل آیفون به عنوان آخرین آیفون سری S در میان محصولات اپل بود.

ماهیت مدل S

آیفون S زمانی کاربرد داشت که سالی تنها یک آیفون جدید در یک یا دو سایز عرضه شود و طراحی اصلی آن سالی یک بار آپدیت شود.

از آیفون ۱۱ به این طرف، اپل سالی یک مدل آیفون به خانواده تلفن‌های خود اضافه کرده است. به طوری که در هر سال ۴ مدل آیفون از یک خانواده معرفی می‌شوند که طراحی سخت‌افزاری یکسانی دارند. امسال نیز قرار است در پاییز آیفون ۱۵ با ۴ عضو متفاوت در دسترس کاربران قرار گیرد. به همین دلیل بازگشت آیفون S منطقی به نظر نمی‌رسد.

استفاده از طراحی آیفون 12 در مدل‌های دیگر
استفاده از طراحی آیفون ۱۲ در مدل‌های دیگر

در میان محصولات اخیر اپل، آیفون ۱۲ پرو، آیفون ۱۳ پرو و آیفون ۱۴ پرو از نظر قاب طراحی یکسان بودند، اما محفظه سنسور Face ID کوچک‌تر شد و ویژگی داینامیک آیلند نیز به آن‌ها اضافه شد. به همین دلیل نمی‌توان آن‌ها را بر اساس استراتژی S نام‌گذاری کرد.

آیفون ۱۵ پرو

آیفون ۱۵ پرو تا حد زیادی از نظر طراحی همانند آیفون ۱۲ پرو به نظر می‌رسد، اما از نظر کلی با ابعادی کوچک‌تر به بازار عرضه می‌شود زیرا از همان نمایشگر به کار رفته در آیفون ۱۲ پرو با حاشیه‌های باریک‌تر بهره‌مند است.

آیفون ۱۵ پرو با ابعاد ۷۰.۴۶ × ۱۴۶.۴۷ میلی‌متری جایگزین آیفون ۱۴ پرو با ابعاد ۷۱.۴۵ × ۱۴۷.۴۶ میلی‌متری خواهد شد. این آیفون از نسل قبل کوچک‌تر است، اما به احتمال زیاد ضخامت بیشتری خواهد داشت.

با توجه به مطلب فوق دریافتیم که عرضه آیفون S به معنای ثبات طراحی تلفن‌های همراه بود، اما امروزه به صورت مداوم این طراحی با تغییراتی همراه است که جایی برای بازگشت آیفون S باقی نگذاشته است.

برچسب‌ها: /
به اشتراک گذاری:
Picture of مهرناز
مهرناز
مهرناز هستم و با وجود این که شغلم ارتباطی با مدرک تحصیلی من نداره، علاقمندی به نکات سئوی سایت و نویسندگی، من را به سمت این حرفه کشونده و حدود ۴ سال است که در این زمینه مشغول به کار هستم.
مطالب تصادفی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *