جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
تبلیغات در اناردونی
آخرین مطالب

افزایش سرعت اینترنت ۵G در آیفون ۱۵ پرو

افزایش سرعت اینترنت 5G در آیفون ۱۵ پرو
فهرست مطالب

آیفون از زمان عرضه آیفون ۱۲ در سال ۲۰۲۰ از فناوری ۵G پشتیبانی می‌کند و اپل نیز هر ساله در تلاش برای ارتقای سرعت این قابلیت است. حال بعد از عرضه سری آیفون‌های ۱۵ در هفته گذشته، گزارشات جدید نشان می‌دهند که آیفون ۱۵ پرو که هفته آینده به دست مشتریان خواهد رسید به لطف مودم کوالکوم پیشرفت‌های قابل توجهی در عملکرد ۵G خواهد داشت و شاهد افزایش چشمگیر سرعت اینترنت ۵G در آیفون ۱۵ پرو و پرو مکس خواهیم بود.

بررسی سرعت اینترنت ۵G در آیفون ۱۵ پرو و آیفون پرو مکس

این اطلاعات برگرفته از گزارشاتی‌ است که SpeedSmart منتشر کرد. SpeedSmart داده‌های مربوط به تست سرعت در سه اپراتور AT&T، T-Mobile و Verizon توسط آیفون ۱۵ پرو و آیفون ۱۵ پرو مکس را ارائه کرده است. در این گزارش آمده است که این دو مدل آیفون از مودم X70 کوالکوم استفاده می‌کنند و سه پیشرفت اصلی زیر را ارائه می‌دهد:

  • کاهش مصرف انرژی
  • کاهش تاخیر
  • بهبود پوشش دهی آنتن

علاوه بر این مزایا، اطلاعات مربوط به تست‌های سرعت نشان می‌دهد که آیفون ۱۵ پرو و آیفون ۱۵ پرو مکس نسبت به سری آیفون ۱۴ پرو، تا ۲۴ درصد سرعت دانلود بیشتری را بر بستر اینترنت ۵G ارائه می‌دهند. کاربران در تست Verizon پیشرفت و سرعت بیشتری را اعلام کرده‌اند و داده‌های T-Mobile و AT&T نیز به دنبال آن قرار خواهند گرفت.

این بهبودها بیشتر در سرعت دانلود مشاهده می‌شوند. گرچه پیشرفت‌های جزئی نیز در سرعت آپلود و بهبود زمان پینگ وجود دارد.

مقایسه تست سرعت اینترنت 5G در آیفون ۱۵ پرو
مقایسه تست سرعت اینترنت ۵G در آیفون ۱۵ پرو

هر سه اپراتور اصلی در ایالات متحده پیشرفت‌های قابل توجهی را در سرعت دانلود و ارتقای جزئی در سرعت آپلود مشاهده کردند. متوسط سرعت دانلود ۲۵۵ مگابیت بر ثانیه در بستر اینترنت ۵G بوده که ارتقای بسیار چشمگیری است.

Verizon افزایش سرعت ۲۴ درصدی را در این آیفون‌های جدید اعلام کرد، T-Mobile با اعلام افزایش سرعت ۲۲ درصد بیشتر و میانگین ۳۰۰ مگابیت بر ثانیه در رتبه دوم قرار گرفت. میانگین سرعت AT&T نیز ۱۴.۶ درصد بیشتر بود. ارائه گزارشات هر سه شبکه در مورد سرعت بیش از ۲۰۰ مگابیت در ثانیه در اینترنت ۵G در سراسر کشور بسیار قابل توجه بود.

البته به این نکته توجه داشته باشید که سرعت اینترنت با توجه به میزان پوشش دهی آنتن در مکانی که در آن قرار دارید، فعال بودن برنامه‌هایی آنلاین در پس‌زمینه گوشی شما و خدمات شرکت مخابراتی که از آن استفاده می‌کنید، می‌تواند متفاوت باشد. همچنین پیش‌بینی می‌شود که ویژگی‌های عرضه شده در آی او اس ۱۷ نیز به بهبود سرعت اینترنت آیفون‌های پرو کمک خواهد کرد.

بسیاری از گوشی‌های پرچمدار اندرویدی موجود در بازار مانند گلکسی S23 Ultra نیز از مودم X70 کوالکوم بهره‌مند هستند. قابل ذکر است که اپل نیز در حال توسعه مودم‌های ۵G داخلی خود است، اما انتظار می‌رود که این مودم ‌های جدید تا چند سال آینده نیز همراه آیفون باقی بمانند. در همین هفته کوالکوم اعلام کرد که اپل حداقل تا سال ۲۰۲۶ به استفاده از مودم‌های ۵G برای آیفون ادامه خواهد داد.

به اشتراک گذاری:
Picture of بهاره
بهاره
بهاره هستم، عاشق سفر و ماجراجویی! از سال 98 وارد دنیای سئو و نویسندگی شدم. برای من این کار هم یه جور ماجراجوییه، چون هر روز یه چیز جدید یاد می گیرم!
مطالب تصادفی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *