انارمگ
۰

کدام پارت نامبر آیفون را بخریم؟

کدام پارت نامبر آیفون را بخریم؟

محصولاتی که از شرکت اپل وارد ایران می‌شود، به‌صورت رسمی و با حمایت شرکت اصلی وارد نمی‌شوند. معمولاً محصولات این شرکت به‌صورت غیررسمی و از طریق سایر کشورهای دیگر وارد ایران می‌شود، به همین دلیل در کشور ما مبحث پارت نامبر آیفون بسیار حائز اهمیت است و با توجه به اینکه قیمت آیفون با پارت‌نامبر‌های مختلف تفاوت دارد، هنگام خرید باید حتما به آن توجه شود.

اپل یکی از شرکت‌های بزرگ و به‌نام است که درزمینه‌ی تولید گوشی‌های هوشمند و لوازم الکترونیکی فعالیت می‌کند. از آنجایی که اپل یک شرکت بین‌المللی است و محصولات آن در سراسر کشورها مورد استفاده قرار می‌گیرد، اصطلاحی به نام پارت نامبر برای آن ایجاد شد. علاوه‌بر مدل گوشی‌های آیفون که هرکدام دارای یک‌سری قابلیت و امکانات هستند، کشوری که در آن محصولات اپل توزیع می‌شود نیز باید مشخص شود، زیرا نیاز است که تفاوت‌های جزئی در کارایی و قابلیت‌های محصولات این شرکت متناسب با کشوری که در آن توزیع خواهد شد ایجاد شود. به عبارتی دیگر، می‌توانیم بگوییم که محصولات اپل باید متناسب با هر کشوری اختصاصی شوند و متناسب با نیاز آن کشور قابلیت‌های خاصی در آن‌ها ایجاد شود. در ادامه‌ی این مقاله قصد داریم تا شما را با تفاوت بین انواع پارت نامبرهای آیفون بیشتر آشنا کنیم.

کدام پارت نامبر آیفون را بخریم؟

کدام پارت نامبر آیفون را بخریم؟

چرا پارت نامبر آیفون اهمیت دارد؟

همان‌طور که به آن اشاره کردیم، اپل در دستگاه‌هایش متناسب با کشوری که در آن توزیع می‌شوند تغییرات جزئی به‌وجود می‌آید، به همین دلیل در محصولات اپل علاوه‌بر مدل گوشی، اصطلاح پارت نامبر نیز ایجاد شده‌است. معمولاً محصولات اپل به‌صورت غیررسمی و از طریق سایر کشورهای دیگر وارد کشور ما می‌شود، به همین دلیل محصولات شرکت اپل در ایران شامل پارت نامبرهای متفاوتی هستند. بین پارت نامبرهای این شرکت ازلحاظ کیفیت ساخت تفاوتی وجود ندارد. تفاوت بین آن‌ها تنها مربوط به برخی از جزئیات است که متناسب با نیاز هر کشور ایجاد می‌شود.

پارت نامبرهای آیفون موجود در ایران

با توجه به این‌که محصولات اپل به‌صورت رسمی و با حمایت شرکت اپل وارد ایران نمی‌شود، شاید این سؤال برای شما هم پیش بیاید که چه پارت نامبرهایی از آیفون در ایران وجود دارد؟ ازجمله پارت نامبرهای موجود در ایران می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

  • AE: امارات متحده‌ی عربی
  • CH: چین
  • LLA: آمریکا
  • ZZA: سنگاپور

برای دانستن پارت نامبر محصولات آیفون کافی است که به پشت جعبه‌ی آن‌ها نگاه کنید. در کنار نام و مدل دستگاه، پارت نامبر آن‌ها نیز به‌صورت مخفف نوشته می‌شود. همچنین شما می‌توانید مدل و پارت نامبر آیفون خود را با مراجعه به مسیر settings>>General>>About بررسی کنید. موارد ذکرشده جزو پارت نامبرهای معروف آیفون در کشور ما هستند.

پارت نامبرهای آیفون موجود در ایران

پارت نامبرهای آیفون موجود در ایران

برای استفاده در ایران کدام پارت نامبر آیفون مناسب‌تر است؟

در چند سال اخیر تمامی گوشی‌های آیفون به‌صورت تک سیم‌کارت بودند و گوشی‌های با دو سیم‌کارت وجود نداشت، به همین دلیل در آن زمان بهترین پارت نامبر برای کاربران ایرانی، همان پارت نامبر آمریکا بود؛ اما امروزه به دلیل تولید گوشی‌های اپل دو سیم‌کارت، استفاده از سایر پارت نامبرها می‌تواند گزینه‌ی مناسب‌تری باشد. در برخی از کشورها مانند آمریکا سیم‌کارت دوم به‌صورت الکترونیکی و غیرفیزیکی است، به همین دلیل در این کشورها گوشی‌های موبایل تنها دارای یک جای سیم‌کارت فیزیکی هستند؛ اما در برخی از کشورها مانند چین و سنگاپور، سیم‌کارت دوم نیز به‌صورت فیزیکی است، به همین دلیل استفاده از پارت نامبرهای این دو کشور در ایران نیز بسیار رایج است. پارت نامبر چین و سنگاپور از دو سیم‌کارت فیزیکی پشتیبانی می‌کنند، به همین دلیل استفاده از آن‌ها می‌تواند گزینه‌ی بهتری برای کاربران باشد.

تفاوت بین پارت نامبرهای مختلف آیفون

تفاوت بین پارت نامبرهای مختلف آیفون

تفاوت بین پارت نامبرهای مختلف آیفون

همان‌طور که به آن اشاره کردیم، بین پارت نامبرهای آیفون تفاوت‌های جزئی وجود دارد. این تفاوت‌ها باعث می‌شود که قابلیت و امکانات آن‌ها به‌صورت جزئی متفاوت باشد. شایان ذکر است که ازلحاظ کیفیت و قابلیت‌های اصلی، تفاوتی بین پارت نامبرهای مختلف وجود ندارد. تفاوت موجود در پارت نامبرهای مختلف آیفون در ایران به‌صورت زیر است:

پارت نامبر آمریکایی با پسوند LL/A

این نوع پارت نامبر دارای یک جایگاه سیم‌کارت فیزیکی هستند و در ایران از دو سیم‌کارت پشتیبانی نمی‌کنند. شارژر اورجینال آن‌ها به‌صورت دوشاخه طراحی و تولید می‌شود. افرادی که قصد دارند از دو سیم‌کارت به‌صورت هم‌زمان استفاده کنند، بهتر است از خرید این پارت نامبر آیفون خودداری کنند.

پارت نامبر سنگاپور با پسوند ZA/A

پارت نامبر سنگاپور قابلیت پشتیبانی از دو سیم‌کارت فیزیکی را دارد و به همین دلیل گزینه‌ی خوبی برای استفاده در داخل ایران است. این پارت نامبر از آیفون دارای شارژری به شکل سه‌شاخه است که با جریان برق شهری در ایران نیز سازگاری دارد.

پارت نامبر هنگ‌کنگ با پسوند ZP/A

پارت نامبر آیفون هنگ‌کنگ در ایران از دو سیم‌کارت فیزیکی پشتیبانی نمی‌کند، به همین دلیل افرادی که به دنبال گوشی‌های آیفون دو سیم‌کارت هستند، نباید این پارت نامبر را خریداری کنند. شارژر اورجینال آن‌ها به‌صورت سه‌شاخه است.

پارت نامبر چینی با پسوند CH/A

پارت نامبرهای چینی از دو سیم‌کارت فیزیکی پشتیبانی می‌کنند؛ اما گوشی‌های که برای این پارت نامبر ساخته شده‌اند در داخل ایران از فیس تایم صوتی و گروهی پشتیبانی نمی‌کنند و تنها از فیس تایم تصویری پشتیبانی می‌کنند. شارژر اورجینال آن‌ها به‌صورت دوشاخه است.

پارت نامبر امارت متحده‌ی عربی با پسوند AB/A

پارت نامبر آیفون امارت متحده‌ی عربی از دو سیم‌کارت فیزیکی در داخل ایران پشتیبانی نمی‌کنند و شکل شارژر اورجینال آن‌ها به‌صورت سه‌شاخه است. افرادی که به دنبال استفاده از دو سیم‌کارت به‌صورت هم‌زمان هستند، این پارت نامبر نیز برای آن‌ها مناسب نیست.

با توجه به مطالبی که درمورد هرکدام از پارت نامبرهای آیفون بیان کردیم، پارت نامبرهای سنگاپور بدون هیچ محدودیتی در ایران قابل استفاده هستند، به همین دلیل افرادی که به دنبال خرید بهترین پارت نامبر آیفون در ایران هستند، می‌توانند آن را خریداری کنند. پارت نامبر کشور چین نیز از دو سیم‌کارت فیزیکی پشتیبانی می‌کند؛ اما این پارت نامبر دارای محدودیت پشتیبانی از فیس تایم صوتی و گروهی است. با وجود این افرادی که با این قابلیت آیفون زیاد سروکار ندارند، می‌توانند از پارت نامبرهای چینی نیز استفاده کنند. همچنین افرادی که نیاز به استفاده‌ی هم‌زمان از دو سیم‌کارت ندارند می‌توانند از سایر پارت نامبرها نیز در صورت تمایل استفاده کنند.

تفاوت قیمت پارت نامبرهای آیفون

تفاوت قیمت پارت نامبرهای آیفون

تفاوت قیمت پارت نامبرهای آیفون

تفاوت‌های جزئی که در بین پارت نامبرهای مختلف وجود دارد، باعث شده‌است که قیمت آن‌ها در ایران متفاوت باشد. تفاوت قیمت پارت نامبرهای مختلف در ایران به دلیل تفاوت در کیفیت آن‌ها نیست؛ بلکه تقاضا برای خرید یک پارت نامبر است که قیمت آن را افزایش می‌دهد. در ایران پارت نامبرهایی که از دو سیم‌کارت فیزیکی پشتیبانی می‌کنند، مانند پارت نامبر سنگاپور و چین طرفداران بیشتری دارند، به همین دلیل قیمت آن‌ها نسبت‌به پارت نامبرهای که از یک سیم‌کارت پشتیبانی می‌کنند بیشتر است. از بین تمام پارت نامبرهای آیفون، محصولاتی که مختص کشور سنگاپور هستند، از قیمت بالاتری برخوردارند، زیرا این گوشی‌ها در ایران بدون هیچ محدودیتی قابل استفاده هستند. شایان ذکر است علاوه‌بر موارد گفته‌شده، قیمت روز ارز نیز می‌تواند بر قیمت آیفون در ایران تأثیر بگذارد. با نوسانات قیمت دلار قیمت گوشی‌های آیفون نیز تغییر می‌کند.

خلاصه

شرکت آیفون با توجه به نیاز کشورهای مختلف، در محصولات خود تفاوت‌های جزئی ایجاد می‌کند. این تفاوت‌ها تنها شامل امکانات یا قابلیت‌های جزئی است و در کیفیت ساخت آن‌ها هیچ‌گونه تفاوتی وجود ندارد. در حال حاضر چندین پارت نامبر آیفون در ایران وجود دارد که پارت نامبر کشور سنگاپور بهترین گزینه برای کاربران ایرانی است، زیرا این پارت نامبر در ایران هیچ‌گونه محدودیتی ندارد و همچنین از دو سیم‌کارت فیزیکی به‌صورت هم‌زمان پشتیبانی می‌کند.

برچسب‌ها:

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه‌ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت‌ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید، تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید، تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 2 =