در نسخه بتا واتس اپ محدودیت‌هایی برای میزان فوروارد کردن پیام‌ها اعمال شده است

آخرین اخبار دنیای تکنولوژی حاکی از آن است که واتس اپ در حال حاضر مشغول آزمایش محدودیتی برای ارسال پیام در گروه واتس اپ است، یعنی قصد دارد تا در تعداد افرادی که می‌خواهید پیام‌های فوروارد شده را برای آن‌ها فوروارد کنید محدودیت‌هایی اعمال کند. به نظر می‌رسد واتس اپ این محدودیت‌ها را ابتدا در برنامه پیام رسان نسخه‌ی iOS خود ایجاد کند، تغییری که می‌تواند به کاهش انتشار اخبار نادرست و غیرموثق کمک شایانی کند.

پلتفرم‌های شبکه‌های اجتماعی نظیر تلگرام، اینستاگرام و واتس اپ معمولاَ به عنوان مکانی برای انتشار اخبار و اطلاعات نادرست شناخته می‌شوند و برخی افراد سودجو می‌توانند به راحتی این اخبار کذب را با سایر کاربران به اشتراک بگذارند. در همین راستا و به منظور تلاش برای محدود کردن میزان هرزنامه‌ها و انتشار اطلاعات نادرست، واتس‌ اپ که وابسته به شرکت متا می‌باشد شروع به آزمایش محدودیت‌هایی برای نحوه انتشار پیام‌ها کرده است. در واقع می‌توان گفت با نصب آخرین نسخه بتا واتس اپ، کاربران فقط می‌توانند یک پیام فوروارد شده را به یک چت گروهی فوروارد کنند.

رسانه WABetaInfo که برای اولین بار متوجه این موضوع شده است، اشاره می‌کند که این تغییر در حال حاضر برای برخی از آزمایش‌کنندگان نسخه بتا اندروید نیز در دسترس است، اما کسانی که عضو طرح TestFlight WhatApp هستند هم می‌توانند از آن استفاده کنند. نسخه بتا واتس‌ اپ برای کاربران iOS اکنون دارای ویژگی‌ای است که تعداد افرادی که پیام فوروارد شده می‌تواند برای آن‌ها ارسال شود را محدود می‌کند. در واقع کاربرانی که از نسخه بتا استفاده می‌کنند می‌توانند یک پیام را یک بار و تنها به یک چت گروهی ارسال کنند، و دیگر قادر نخواهند بود همان پیام را به چت گروهی دیگری ارسال کنند.

همان‌طور که در این اسکرین‌شات‌ها مشاهده می‌کنید، دیگر امکان فوروارد کردن پیام‌های ارسال شده به بیش از یک چت گروهی در یک زمان وجود ندارد و این یک راه حل اساسی برای محدود کردن هرزنامه‌ها (اسپم) و انتشار اطلاعات نادرست به شمار می‌رود. قوانین جدید ارسال پیام در گروه واتس اپ فقط برای پیام‌هایی که قبلا فوروارد شده‌اند، اعمال می‌شوند. این محدودیت جدید قبلا برای برخی از آزمایش‌کنندگان نسخه‌های بتا اعمال شده بود، اما واتس اپ در حال حاضر همین محدودیت را برای کاربران بیشتری که آخرین نسخه بتا واتس اپ برای اندروید را نصب می‌کنند، فعال خواهد کرد و این روند تا در دسترس قرار گرفتن برای تمام افراد ادامه خواهد داشت.

ارسال پیام در گروه واتس اپ با محدودیت هایی همراه خواهد بود

باید گفت که در حال حاضر هیچ نشانه‌ای مبنی‌ بر این که چه زمانی می‌توانیم انتظار داشته باشیم محدودیت فوروارد کردن پیام‌ها به نسخه واتس اپ موجود در اپ استور اضافه شود در دست نیست. در حالی که این ویژگی در نسخه بتا این برنامه اعمال شده است، مشخص نیست چه زمانی در نسخه عمومی نیز قابل دسترس خواهد بود. با این حال، از آنجا که به نظر می‌رسد تعداد بیشتری از کاربران بتا شاهد عرضه آن در هفته‌های آینده خواهند بود، ممکن است پس از مدت زمان کوتاهی گسترش بیشتری پیدا کند.

واتس اپ را می‌توان یکی از بهترین پیام‌رسان‌های موجود در بازار به‌حساب آورد و اگر این شرکت بتواند جلوی انتشار هرزنامه‌ها و اخبار غیرموثق را بگیرد، کاربران احساس بهتری در هنگام استفاده از آن خواهند داشت.

انتشار اطلاعات نادرست مشکلی است که غول‌های فناوری سال‌ها تلاش کرده‌اند با آن مقابله کنند و همچنین موضوعی است که توجه قانون‌گذاران را نیز به خود جلب کرده است. در ژوئیه ۲۰۲۱، سناتورهای ایالات متحده تلاش کردند لایحه‌ای را ارائه کنند که بخش ۲۳۰ را از شرکت‌های رسانه‌های اجتماعی که به اندازه کافی اقدامات لازم را در این راستا انجام نمی‌دهند، از انتشار اطلاعات نادرست مرتبط با سلامت سلب کند.

نظر شما در این باره چیست؟ آیا فکر می‌کنید اعمال محدودیت در ارسال پیام در گروه واتس اپ می‌تواند به کاهش انتشار اطلاعات غلط کمک کند؟ فراموش نکنید دیدگاه خود را از طریق بخش نظرات با ما و دیگر کاربران مجله خبری انارمگ به اشتراک بگذارید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 − بیست =